Allikas: Shutterstock

“Peaasi” on vaimse tervise äpp ja portaal, millest leiab teaduspõhist infot vaimse tervise kohta. Seal saab tutvuda nii inimpsüühika mitmekülgsete käsitluste kui ka sellega, kuidas töötab aju. Põhjalikult on selgitatud, mis on hea vaimne tervis ning saab lugeda levinud probleemide ja psüühikahäirete kohta.

 

Allikas: Ekraanitõmmis
Allikas: Ekraanitõmmis

 

Terapeudid soovitavad oma murega mitte kunagi üksi jääda. Abi on tihti lähedal. Eestis kasutatakse palju häid teraapiaid ja tehnikaid, mida rakendavad kogemustega nõustajad. On erinevaid võimalusi, mida tasub mure korral proovida. Enamik meist on kogenud, et vahel piisab sõbraga rääkimisest, et varem lahendamatuna tundunud probleem hargnema hakkaks. Võib selguda, et lahendus on tegelikult käepärast.

 

“Peaasi” AITAB vaimset tervist jälgida ja TOETAB eneseabimeetodITEGA

 

Portaalist leiab selgitavaid videoid, eneseabimeetodeid ja -rakendusi oma vaimse tervise jälgimiseks ja toetamiseks.

Samuti saab oma ajutööd parandada omapäraste ajutreeningute ehk kognitiivsete treeningute abil, mille jaoks on loodud “tehisintellekt” nimega ARU.

Murede korral vastavad küsimustele e-nõustajad, kellelt võib igaüks julgelt nõu küsida, sest nad vastavad konfidentsiaalselt ja on kogemustega vaimse tervise spetsialistid.

“Peaasja” on loonud MTÜ, kes nimetab vaimset tervist inimõiguseks. “Soovime, et inimestel oleksid käepärased vahendid, millega seda õigust teoks teha,” sõnastavad nad oma eesmärgi.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid