PayPalViimasel ajal on Internetipoodides tohutult palju sooduspakkumisi. Ja seda eriti veel välismaistes netipoodides või oksjonitel, näiteks Ebay‘s. Ning tihti on müüja eelistatuim maksmisviis läbi PayPal’i konto. Ning PayPal’i logodega märgistatud lehekülgi on veel ja veel. Mis see PayPal siis ikkagi on ja kuidas seda kasutada?

PayPal’i idee
PayPal’i on Internetis väga paljude poolt kehtivaks tunnistatud maksevahend. PayPal loob sulle konto, mis töötab sisuliselt samamoodi nagu tavaline pangakonto. Sellele kontole saad saata raha, teha makseid ning ka raha vastu võtta.

Visa ja MasterCardEt kõik tehingud sujuksid viperusteta ning PayPal’i kasutamine oleks mugavam ja turvalisem, tuleb viimase konto siduda reaalse pangakaardiga. See ei pea olema tingimata krediitkaart*, aga vähemalt Visa või MasterCard’i poolt aksepteeritud.

*kuigi enamasti peetakse Visa ja MasterCard’te krediitkaartideks, siis näiteks Swedbank väljastab ka eelnimetatute poolt aksepteeritud deebetkaarte.

Eestis ja ka teistes maades paljulevinud Visa Electron ei sobi, sest PayPal’i süsteem ei saa kontrollida sinu kaardil olevat rahasummat. Samamoodi ei saa seda teha ka teised süsteemid (broneeringud jms).

Erinevad kontod
PayPalKõige tavalisem on Personal ehk Isiklik kontotüüp. Selle abil saab maksta PayPal’i toetavates internetipoodides ja saata raha teistele inimestele.

Võttes raha vastu teistelt PayPal’i kontodelt, tuleb selle eest tasuda teenustasu. Raha vastuvõtmine krediit- või deebetkaardilt on limiteeritud aasta kohta ja samuti tasuline.

Seevastu Premier ehk Preemiumkonto on rohkem suunatud maksete vastuvõtmisele. Krediidi- ja/või deebetkaardilt tehtavad maksed sulle on väiksema teenustasuga kui Isikliku konto puhul.

Viimane konto, Business  ehk siis Ärikonto, on ilmselgelt firmadele mõeldud kontoliik. Kui selle vastu on suuremat huvi, siis tasub uurida näiteks www.paypal.com lehekülge.

Kokkuvõtteks
PayPal ülevaadeKahjuks ei ole PayPal ise veel eestikeelne. Küll on olemas aga suur osa PayPal’isse puutuvast infost olemas aadressil http://www.paypal-eesti.maksed.net/. Soovitan tõsisema huvi korral selle lehega kindlasti tutvuda.

Keeruline on ka see, et kogu arveldamine toimub kahes valuutas – eurodes või dollarites. Seega vahetuskurssi tasub silmas pidada ning arvestada ka seda, et sinu kodupanga valuutakurss ei ole tõenäoliselt samasugune Eesti Panga kursiga.

Headeks omadusteks PayPal’i juures on veel, et teda saab kasutada läbi Skype’i raha saatmiseks ning on ta aksepteeritud ka ühe suurima internetioksjonikeskkonna poolt – Ebay.

Kui kord juba PayPal’i kasutamine käepärast on, jääb õhku rippuma vaid küsimus, miks ei võiks kõik rahaasjad nii lihtsalt käia? Seega julgustan ka sind selle keskkonnaga lähemalt tutvust sobitama. Aga kasutama ei sunni 🙂

www.paypal.com

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid