10. detsembril sai Apple patendi oma juunikuus esitatud taotlusele, mis võimaldaks tehnohiiul ehitada veekindlaid telefone ja tahvelarvuteid.

Patent näeb ette iseparaneva veekindla kummi kasutamist, mis kaitseks laadimis- ja kõrvaklapipesa vee ja niiskuse eest. Spetsiaalne materjal kataks kõrvaklapi- ja laadimispesa täielikult ning vastavate aukude kasutamisel tuleks kõrvaklapid või laadimisjuhe materjalist läbi lükata. Kaablite eemaldamisel “paraneks” materjal ise ning kataks lahtised augud uuesti kinni.

Lisaks kuuldustele veekindlatest iPhone’idest usutakse, et ettevõte töötab ka OLED-ekraanide kallal, et uued seadmed veelgi õhemaks ning nende ekraanid erksamaks teha.

Arvatakse, et Apple on palganud umbes 50 valdkonna tipptegijat, kes Taiwanis asuvas salalaboris ainult LCD- ja OLED-ekraanide kallal töötavadki.

2017. aasta teises pooles on oodata ettevõttelt uusi ja täiendatud seadmeid, aga kas ülalkirjeldatu ka reaalsuseks saab, ei ole mingil viisil veel kindel. Apple on ka varem uusi tehnoloogiaid patenteerinud, kuid need siiski kasutamata jätnud.

Allikas: tech2tech2

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid