Sülearvutid, digifotokad, digikaamerad, aga ka teleripuldid ja suur osa muust tehnoloogiast saab energiat akudest või patareidest. Kasutamisel tasub meeles pidada mõningaid põhitõdesid, et akude ja patareide kasutamine väär kasutamine ei kahjustaks seadmeid, milles neid kasutatakse ega sind ennast. 

1) Ära ürita akusid, patareisid ega laadijaid avada.
2) NB! Akulaadija on ette nähtud ainult akude laadimiseks. Ära proovi laadida patareisid, see rikub laadija ära. 
3) Patareide ja akude paigaldamisel jälgi, et need oleks sobiva pinge ja suurusega.

4) Enne kasutamist varu aega, et laadija ja toatemperatuur ühtlustuks. Sellega väldid kondenseerumisest tulenevat lühise tekkimise ohtu.
5) Ära hoia akusid, patareisid ja laadijaid otsese kuumuse käes (nt päikese, radiaatori), magnetväljas ega ka tolmuses või niiskes keskkonnas.
6) Väldi laadija kokkupuutumist vee ja muu vedelikuga. Märjaks saanud akulaadija kasutamine võib põhjustada tulekahju või elektrišokki.
7) Äikese ajal tuleb akulaadija vooluvõrgust lahti ühendada. Pistikut seinakontaktist välja tõmmates hoia alati kinni pistikust, mitte juhtmest.

patareid.jpg8) Ära paigalda segamini kasutatud ja uusi akusid või patareisid. Külmas väheneb tunduvalt nii patareide kui akude tööiga ja nad tühjenevad tavalisest kiiremini.
9) Kasutamiskõlbmatuid akusid/patareisid ei tohi visata tavalisse prügikasti. Need on mõistlik viia vastavasse kogumiskohta, kuna akud/patareid sisaldavad keskkonnale ohtlikke ühendeid. Samuti ei tohi akusid/patareisid  põletada.
10) Akude esimene laadimine võiks kesta 12-16 tundi.
11) Iga aku saavutab oma lubatud mahtuvuse peale 3-4 laadimist.
12) Soovitan teha akule kord kuus väike treening – lase seista akul ooterežiimil kuni mahtuvuseni 10-12% ja siis tee jälle üks pikem laadimine.
13) Ära kasuta akuga varustatud seadet kogu aeg vooluvõrku ühendatult – kui aku saab täis, eemalda voolujuhe (eriti oluline sülearvutite puhul).

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid