Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Pärnumaal saavad eri piirkondade elanikud kiirema internetiühenduse

#kiire internet #võrguarendus

Telia viib Pärnumaa eri piirkondades läbi võrguarendustöid, mille tulemusena saavad paljud elanikud nii sel kui ka järgmistel aastatel senisest tunduvalt kiirema internetiühenduse.

 

Olulisemad arendused Pärnumaal

 

Telia Eesti investeerib järjepidevalt kaablivõrgu ajakohastamisse ja laiendamisse Pärnus ja Pärnumaal ning seeläbi pakutava teenuse kvaliteedi tõstmisesse.

Sel aastal on Pärnumaal juba käivitatud mitmed võrguarenduse projektid, millest olulisemad on alljärgnevad.

  • Pärnu kesklinnas on saanud valmis sidevõrgu ajakohastamine Sadama, Kapteni, Lootsi, Ringi, Pika ja Laia tn piirkondades. Projekti käigus rajati valmidus tänased vaskkaabliga kliendiühendused osaliselt üle viia optikale, mille tulemusena saab pakkuda Telia Koduinternetti kiirusega kuni 1 Gbit/s. Lisaks sisaldab sama projekt Rüütli tänava ja selle ümbruse vaskkaabliga klientidele ajakohaste võrguseadmete ehitust, mis annab klientidele võimaluse kuni 100 Mbit/s teenuste tellimiseks.
  • Oktoobris valmib veel Suur-Jõe, Riia mnt, Kalamehe ning Karja tänava vaskkaabliga klientidele võimalus kuni 100 Mbit/s teenuse tellimiseks.
  • Pärnu linnas on valmimas kogu Raeküla piirkonda kattev vase võrgul töötava tehnoloogia ajakohastamine, mis annab klientidele samuti kiire internetiühenduse tellimise võimaluse.
  • Pärnumaal Sindis on valdavale osale Sindi klientidest uus tehnoloogia juba kättesaadav. Samas on piirkonnas veel tänavaid, mille planeerimisega Telia praegu tegeleb.
  • Pärnumaal on töös veel ka Häädemeeste tervikuna ning Paikusel Seljametsa tee, Keraamika, Käärasoo tee ja Oru tänava piirkonnad. Nende võrguseadmete ajakohastamisega on plaanis valmis saada selle aasta lõpus või tuleva aasta alguses.

 

Kõigis uutes arenduspiirkondades Pärnus ja Pärnumaal, kuhu ehitatakse aasta ringi eramuid, korter- ja ridaelamuid, on Telia samuti võimaluste piires osalemas oma valguskaablivõrgu juurdepääsude tagamisel, et uuselanikud saaksid sissekolimisel kasutada kohe Eesti kõige kiiremat ja kvaliteetsemat internetiteenust.

Samuti on ettevõte juba ka eelmistel aastatel ajakohastanud võrguseadmeid ja loonud sellega kiire interneti teenuse kasutamise võimalusi täies mahus Vana-Pärnus ja suures osas Ülejõe piirkonnas.

 

Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri arenduse valdkonna juhi Toivo Praakeli kinnitusel on tegu ettevõtte laiema võrgu moderniseerimise programmiga, mille käigus ajakohastatakse enam kui 100 000 kliendi koduühendust. Programm kestab 2020. aastani ja peaks tagama kõigile Telia klientidele internetiühenduse kiiruse vähemalt 100 Mbit/s. “Mõtleme kõigi meie klientide peale, sest kiirem ja kvaliteetsem lairibateenus tõstab meie elu kvaliteeti – saame kiiremini oma vajalikud tegemised arvuti taga tehtud ja jääb rohkem vaba aega muudeks toimetusteks. Kõik meie internetikliendid saavad ka ise Telia iseteeninduses märku anda soovist kiirema interneti järele. Samuti soovitan klientidel aeg-ajalt iseteenindust külastada ja kontrollida, millised võrguarendused teie kodukohas on toimunud või lähiaja plaanides.

Nimelt on osa meie kliente endalegi üllatuslikult avastanud, et saavad juba täna kasutada senisest tunduvalt kiiremat koduinternetti,” selgitas Praakel. Näiteks on tänagi erinevates Pärnu ja Pärnumaa piirkondades hulgaliselt kliente, kes saaksid peale koduse ruuteri vahetamist suuremaid internetikiirusi nautida.

Mida kiirem internet võimaldab?

 

Senisest kiirem internetiühendus võimaldab vaadata muretumalt internetis leiduvat HD-kvaliteedis internetisisu, kasutada internetti korraga mitmes seadmes, võtta kasutusele mitu Telia TV vaatajakohta ning laadida fotosid ja videoid internetti senisest kiiremini. Ühtlasi loob kiirem ja kvaliteetsem internetiühendus võimaluse töötada muretult kodukontoris.

 

Kõik kliendid, keda võrgu uuendamine puudutab, saavad Telialt ka vastava teavituse. Kõige kiirem ja mugavam võimalus kiirema internetiühenduse kasutuselevõtuks on Telia veebipõhise iseteeninduse kaudu. Samuti saab ettevõttega ühendust võtta infonumbril 123.

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid