Taaskord on üks suvi selja taha jäänud ning peagi täituvad koolipingid jälle õpilastega. Nutiseadmetes tuleks nüüd aga mängud tahaplaanile suruda ja keskenduda pigem produktiivsetele rakendustele. Millised rakendused aga õppuritele kõige enam kasuks võiks tulla? Greenbot reastas mitmed tasuta saadaolevad rakendused ning sellest sedapuhku täpsemalt räägimegi.

Google Drive

driveÜheks lihtsaimaks viisiks oma õppematerjalidega töötamiseks on Google Drive, mis lisaks failide hoiustamisele ja jagamisele annab Docs’i, Slides’i ja Sheets’i nimeliste rakendustega võimaluse ka oma teksti-, slaidiesitluse ja tabel-dokumente luua ja muuta.

Seejuures pakub Google Drive piisavalt dokumenditöötluse võimalusi, et saada hakkama ilma Microsoft Office’ita. Seejuures on sul ju võimalik dokumentidega ka otse oma Android nutiseadmest töötada, mis on mõne venivama loengu puhul kindlasti eeliseks.

Google Drive (Tasuta)

Microsoft OneNote

onenoteOneNote’i rakendus on mõeldud erinevate märkmete ülestähendamiseks. OneNote pääses alles hiljuti ka Beta-staatusest, tänu millele on kasutatavad mitmed uued võimalused, sealhulgas ka käsitsi kirjutatud märkmete salvestamine. Seega, kui sulle meeldib just käsitsi oma märkmeid hallata, pakub OneNote selleks sulle suurepärase võimaluse.

Lisaks on rakenduses võimalik kasutada eel-laetud teemasid, kasutada ekraanisalvestisi (screenshot) või lisada märkmetele ka teisi faile. Muide, kui oled otsustanud OneNote’i rakendust kasutama hakata, tasub sul kindlasti muretseda ka endale OneNote’i arvuti versioon, kuhu sünkroniseeritakse ka sinu nutiseadmes loodud märkmed. Tuleb aga arvestada, et selleks on vaja ka Microsoft’i konto olemasolu. Ilmselt ei ole see probleemiks, kui sa suvel oma Xbox’iga mängisid..

OneNote (Tasuta)

Sunrise Calendar

sunriseSunrise Calendar on üks parima kujundusega ja võimalustega Android kalender-rakendusi. Lisaks Google Kalendri haldamisele saad rakendusse lisada ka teiste teenusepakkujate, nagu Facebook ja Evernote, märkmeid ja meeldetuletusi, hoides kogu infot ühes kohas ja sünkroniseerituna.

Lisaks on Sunrise’i kalender kasutatav ka teistel platvormidel töölaua rakendusena – olemas on nii Mac’i tarkvara kui ka Chrome’i laiendus. Samuti on kõigi Office 365 konto kasutajate rõõmuks Sunrise’il olemas Microsoft Exchange’i toetus.

Sunrise Calendar (Tasuta)

Calcu

calcuKuigi kõigis nutiseadmetes on vaikimisi kalkulaator-rakendus olemas, ei ole sellest vähimalgi määral vastast Calcu nimelisele rakendusele. Antud rakendus võimaldab näiteks spetsiaalsete liigutuste abil aru saada keerulisematest matemaatilistest operaatoritest või konstantidest, mis on vajalikud erinevate teaduslike ja kõrgema matemaatika arvutustes.

Seejuures on neid näpuliigutusi võimalik seadistada ka arvutusajaloo kustutamiseks või teiste matemaatiliste sisendnuppude kuvamiseks. Lisaks on sul võimalik valida oma lemmik ka 12-ne erineva väljanägemise seast.

Calcu (Tasuta)

Evernote

evernoteEvernote on ilmselt üks tuntumaid tarkvarasid igat sorti märkmete loomiseks ja haldamiseks. Kui sa kasutada Evernote’i töölaua rakendust, siis tasub kindlasti proovida ka Android’ile loodud Evernote’i rakendust, mida omavahel ka sünkroniseeritakse. Tegemist on tegelikult väga mitmekesise märkmehaldusega, kus on võimalik loodud märkmikke ka teistega jagada ja koos üles tähendada.

Ehkki rakendus on kõigile tasuta, on võimalik endale 45$ eest võimalik muretseda Evernote’i Premium pakett, mis sisaldab lisaruumi märkmete salvestamiseks ja garanteerib märkmete kiirema sünkroniseerimise pilve.

Evernote (Tasuta, Premium pakett 45$/aastas)

Google Keep

keepEhkki Google Keep’i peetakse üldiselt Evernote’i konkurendiks, siis päris märkmehalduse asemel tasub Keep’i rakendust pidada pigem elektrooniliseks märkmepaberi asendajaks – tegemist on ideaalse lühikeste nimekirjade ja vaja-teha märkmete ülestähendamise rakendusega. Lisaks on märkmetele võimalik lisada pilte või ka muid faile/dokumente Android nutiseadmest Google Keep’i hoiustamiseks.

Märkmeid on võimalik värvikoodi järgi gruppideks jagada ning lisada neile ka meeldetuletusi, et märkmetesse lisatu ka vajalikul hetkel meeles püsiks. Google’le omaselt on sul võimalik loodud märkmeid ka arhiivi saata, mis kindlustab nende olemasolu ja võimaluse neid otsingust leida aastateks.

Google Keep (Tasuta)

My Study Life

studylifeKui eelnevad rakendused on oma tarbijaskonnana võtnud sihiks kõik kasutajad, siis My Study Life rakendus on üks spetsiaalselt tudengitele/õpilastele mõeldud rakendustest – täpsemalt digitaalne organisaator-rakendus õppekorraldusest ülevaate saamiseks.

Rakendusse on võimalik sisestada oma tunniplaan, hoida silma peal kodustel ülesannetel ning muidugi ka eksamiaegadel. Ehkki selle info sisestamine ja ettevalmistamine võib parasjagu aega võtta, kindlustab My Study Life kogu õppetööga seonduva ühes kohas hoidmise.

Lisaks on olemas My Sudy Life’i töölaua versioon, mida taaskord sünkroniseeritakse ka nutiseadmega. Lisaks on võimalik rakendust kasutada läbi Google Konto – taaskord üks parool vähem meeles pidada.

My Study Life (Tasuta)

Need rakendused pole sugugi mitte ainukesed, millest tudengile kasu võib tõusta. Kui sul on mõni eriti hea äramärkimist väärt Android rakendus, millest antud artiklis juttu ei olnud, anna sellest kindlasti kommentaariumis teada. Ilusat õppeaasta algust kõigile õppuritele!

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid