Allikas: Istockphoto.com

Viimane aasta on toonud mitmeid uusi eestikeelseid jutusaateid ehk podcast‘e. Selle põhjus on internetiajastu meil on telefonid taskus ja miks mitte kuulata tüütul autosõidul või pikal jalutuskäigul saateid huvipakkuvatel teemadel.

Podcast’id, mida mina kuulan, katavad teemasid poksist kuni välismaal elamiseni. Kõige parem osa tuleb aga siit: kõik need on tasuta. Jääb üle ainult sobivad välja valida. Aga enne, kui neid mugavalt kuulama saab hakata, on vaja mõnusat äppi, mis aitab loendamatute episoodide seas korda luua, kustutada juba kuulatud osi ja tirida uusi. iPhone’il on juba ostes peal “Podcasts”, mis just selleks mõeldud ongi. Androidi puhul on valik kirjum.

Google Play Music

Algselt muusikakuulamiseks mõeldud, kuid üha kasvav podcast’ide platvorm. Valik täieneb ja ka kuulajaskond. Leidub nii vähetuntud saateid kui ka väga populaarseid. Võimalus lasta märku anda, kui lemmik-podcast’i uus episood ilmub. Kui sul on Android, siis tõenäoliselt leiad selle oma äppide seast juba praegu.

Androidile leiad siit.

Podcast & Radio Addict

Heade võimalustega tasuta äpp. Väljanägemine pole küll maailma parim, aga kõik töötab ja kui pole soovi rahakotti kergendada, siis kindel soovitus.

Androidile leiad siit.

Pocket Casts

Kes otsib rikkalikumate valikutega rakendust, millega saab näiteks playlist‘e teha ja Chromecastida, siis 2.99 euro eest saab hinnatud Pocket Castsi, mis pakub ilusat disaini, heledat ja tumedat menüüd. Lõikab soovi korral vaikuse kohad välja. Saab ka konto teha ja sisse logida, mis tagab, et salvestatud saated ei lähe koos telefoniga kaduma. Võimalus kasutada veebiversiooni kasvõi lauaarvutis. Ühesõnaga, täisvärk – ja seda nii Androidile kui ka iOS-ile.

iOS’ile leiad siit.

Androidile leiad siit.

Overcast

Apple’iliku disainiga ilus ja hästi läbimõeldud äpp. iPhone’ile sisse ehitatud äpi Podcasts kritiseerijad hindavad selle minimalistlikus ilu tõttu just Overcasti, mis on puhas, ilma liigse mürata, aga samas võimekas. Ka siin on võimalus vaikusehetked sujuvalt vahele jätta, kui see töö on saate tegijatel tegemata jäänud. Lisaks hääle võimendamine, mis osutub kasulikuks lärmakamates keskkondades. Ja veel nii mõnedki väikesed meeldivad lisafunktsioonid. Näiteks näeb podcast’i kujundust telefoni koduekraanil, sellist võimalust teised, mida proovisin, ei paku. Äpi saab tasuta, kuid hiljem võib soetada täisversiooni, mis maksab kuni kümme eurot.

iOS’ile leiad siit.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid