Fotoäppidest pole tänapäeval puudust. Neid on isegi liiga palju ja igaühel on oma lemmikud. Milline on sinu lemmik rakendus, et telefonikaamera pikslitest viimane välja pigistada? Muidugi sõltub see eesmärgist, vajadustest jne. Äpipoodidest leiab midagi kõigi jaoks. Tegelikult võtab nende valik silme eest kirjuks. Seetõttu valisingi välja enda lemmikud.

 

Töötlemiseks

 

VSCO on olemas olnud juba pikka aega, olles muutunud fotogurmaanluse sünonüümiks, sisaldades pigem naturaalseid filtreid, kergesti kasutatavaid töötlemisvahendeid ning nõuandeid ja tehnikaid. Oma parimaid töid saab jagada VSCO kommuunis. VSCO tasuta versioonis on ainult mõned filtrid, kuid makstes tellimuse eest, saab neid kasutamiseks väga palju.

Selfie’d koos sõpradega on ägedad ja just see osa fotograafiast, mida on eriti südantsoojendav ka aastaid hiljem vaadata. Jah, kuid pahatihti on üks või mitu näoilmet, mis päris hästi tervikusse ei sobi. Polarr on äpp, kust leiab laia valiku näomuutmise võimalusi. Lisaks on äpis valguse korrigeerimise tööriistad, mis aitavad pildi timmida elavamaks.

 

Analoogifännidele

 

Oh jah, need vanad filmikaamerad… Loetud arv filmirullile jäädvustatud fotosid, mida pidi ilmutama pimedas vannitoas. See on nüüdseks suuresti minevik, kuid mõnes mõttes saab selle ajastu tuua tagasi rakendusega Darkr. Äpp teeb mustvalged fotod nendest, mis tehtud telefonikaameraga või suureformaadilise fotokaameraga. Mängida saab soovi korral tonaalsusega ja muuta pildi teatud osasid heledamaks või tumedamaks. Efekte saab lisada fotole justkui kihtidena, mida saab omakorda muuta ja kustutada. Kokkuvõttes on see võib-olla kõige lähedasem kogemus pimikus istumisele.

Kui mustvalged fotod pole sinu jaoks, siis CALLA CAM (iOS-le) äpp äkki on? See on lihtsam ja filmikaamera vaibiga äpp. Erinevad filtrid loovad erinevat meeleolu ja neid saab juba pilditegemise ajal mugavalt peale panna. Vaatamata lihtsusele saab muuta ka värviskeeme ja kasutada töötluseks juba olemasolevaid fotosid galeriist.

Reisile suunduvale inimesele võib reisikaaslaseks sobida PICA. Äpi tegigi reisifotograaf, mis tähendab, et sealt leiab kõik filtrid, soovitused ja ideed, kuidas töödelda just reisifotosid.

 

Sotsiaalvõrgustike liblikatele

 

Kui me räägime tõeliselt loomingulisest fototöötlusest, siis MOLDIV on äpp, mis paneb asjad juhtuma. Vali ükskõik milline pilt oma pildigaleriist ja rakendus annab sulle lõputult filtreid, millega eksperimenteerida. Mängida saab tekstuuriga, fookusega, kleepekatega, värve võimendada ja panna pilt vibreerima, kirjutab Apple. Selfid saab särama panna eraldi tööriistaga, mis võimaldab delikaatselt nahka pehmendada ja kasvõi silmi suurendada.

Äppi saab kasutada ka videode ja liikuva graafika tegemiseks, mis aitab teha videod silmapaistvaks. Äpi funktsioonid on kõik selleks, et teha pildid ja videod päriselt stiilseks, eristuvaks ja meeldejäävaks nendele, kes su kontot jälgivad.

Tüpograafia austajatele on äpp nimega OVLA (iOS-le), mis teeb tavalistest piltidest pisut erilisemad. Valida saab üle 200 fondi ja 300 kõrgkvaliteedilise kunstitaiese vahel, mida saab oma piltidele lisada. Neile 3D muljet juurde andes või teatud osasid kustutades muutuvad tekstid foto loomulikuks osaks ja annavad professionaalselt disainitud plakati efekti.