Digitarga kaasautorid Taavi Õmblus ja Heiki Velba otsisid Telia e-poest nutikaid kingiideid, mille seast leiab sobiva nii noorematele pereliikmetele kui ka eakamatele lähedastele, kes nutimaailmaga alles tutvuvad – nende kingitustega pole võimalik alt minna!

Kui osta jõulukink Telia jõulukampaaniasse valitud toodete hulgast, saab lisaks kaasa ka võimaluse tuua riigimetsast koju või sõbrale täpselt selline kuni 2 meetri pikkune jõulukuusk, nagu oled alati soovinud.

PRAKTILISED NUTISEADMED JÕULUKINGIKS:

 • Kahe kaameraga, väga hea ekraaniga nutitelefon aitab jäädvustada elu, mis toimub ümberringi. Foto: Janno Dreger
  Kahe kaameraga, väga hea ekraaniga nutitelefon aitab jäädvustada elu, mis toimub ümberringi.
  Foto: Janno Dreger

  Huawei P9uus Huawei lipulaev, millel on Leica kahe objektiiviga kaamera. 5,2-tollise IPS-ekraaniga Huawei P9 Dual SIM mobiiltelefon, millel on 1080p ekraan, kaheksatuumaline protsessor, 32 GB sisemist mälu, 3 GB põhimälu, kiire 4G LTE mobiilne andmeside, GPS ja WiFi. 12 Mpix tagumise ja 8 Mpix esimese kaameraga pildistad kõik meeldejäävad hetked või jäädvustad Full HD kvaliteediga videoid. (399 €, kaasa jõulukuusk)

 • Selle aasta kõige pisem ja kõige võimsam.
  Selle aasta kõige pisem ja kõige võimsam.

  iPhone SEvõimsam kui eales varem. iPhone SE on kõige võimekam 4-tollise ekraaniga nutitelefon, mis kunagi ilmavalgust näinud. Võimas A9 kiip ning täiustatud võimalustega 12 MP kaamera koos armastatud disainiga teevad sellest nutitelefonist tõelise meistriteose. Välimuselt väiksem, kuid tegudelt suurem kui eales varem. (479–549 €, kaasa jõulukuusk ja kingitus väärtusega 99 €: kõrvaklapid Beats EP)

 • 2016. aasta A3 ja A5 mudelid on metalse-klaasja disainiga võimsad ja sisukad kaaslased.
  2016. aasta A3 ja A5 mudelid on metalse-klaasja disainiga võimsad ja sisukad kaaslased.

  Samsung Galaxy A5 2016sellel tootel on järelmaksu intress 0%. Metallist ja klaasist kombineeritud korpus, võimekas kaamera ning selge ekraan. 5,2’’ Super AMOLED ekraaniga Samsung Galaxy A5 2016 nutitelefon, millel on 1,6 GHz kaheksatuumaline protsessor, Android 5.1 operatsioonisüsteem, 2 GB põhimälu ja 16 GB telefoni mälu. Kuni 128 GB mälukaardi lisamise võimalus aitab talletada 13 Mpix kaameraga pildistatud fotosid või 1080p kvaliteediga filmitud videoid. (299 €, kaasa jõulukuusk ja kingitus väärtusega 99 €: aktiivsusmonitor Fitbit Flex)

KASULIKUD LISASEADMED KÕIGILE:

 • Fitbit Charge 2 – soliidse disaini, randmelt pulsilugeja, selge OLED-ekraaniga aktiivsusmonitor. Fitbit Charge 2 on pritsmekindel aktiivsusmonitor, mis võimaldab jälgida oma aktiivsust, samme, kaloreid ja läbitud vahemaad. Aktiivsusmonitoril on sisseehitatud pulsimõõtja, mis tähendab, et sa ei vaja seadmega kasutamisel pulsivööd. Ühendus aktiivsusmonitoriga toimib Bluetooth 4.0 tehnoloogia kaudu. Fitbit Charge 2-l on pikk aku kestvus, mis on kuni 5 päeva. Lisaks jälgib seade nii und kui ka äratab hommikul vaikselt üles. (149 €)
 • Polar A360 aktiivsusmonitor eestvaatestPolar A360 – värvilise ekraaniga ja pulsilugejaga aktiivsusmonitor. Polar A360 aktiivsusmonitor võib ööpäev ringi jälgida sinu aktiivsust. Nimelt näitab seade sinu une kestust ja kvaliteeti, põletatud kaloreid, samme ja läbitud vahemaad. Lisaks on seadmel sisseehitatud pulsilugeja, mis aitab treeninguid tõhusamaks muuta. Juhul kui aktiivsusmonitor on Bluetoothi kaudu nutitelefoniga ühendatud, kuvab ta värvilisel ekraanil tulnud teavitusi. Seade on lisaks ka veekindel, mistõttu seda saab kasutada treenimisel iga ilmaga. (179 €, kaasa jõulukuusk)
 • Garmin Vivoactive HR – nutikas GPS-iga varustatud aktiivsusmonitor, mis sobib ka sportimiseks. Garmin Vivoactive HR on õhuke ja kerge aktiivsusmonitor, millel on värviline puuteekraan. Elevate-tehnoloogiaga mõõdab seade pulssi otse randmelt. Selle alusel arvutab Vivoactive põletatud kalorite arvu ja hindab su aktiivsuse taset ning hoiatab üle pingutamast. Aktiivsusmonitoriga saab harrastada jooksmist, teha rattasõitu, käia ujumas, mängida golfi ja palju muud. Seade jälgib aktiivsust läbi päeva, loeb samme, jälgib und ja arvestab aktiivset aega. (269 €)
 • Fitbit Blazetreeni stiilselt. Fitbit Blaze on pritsmekindel fitnessi ja spordi jaoks mõeldud nutikell, mis võimaldab jälgida aktiivsust, samme, kaloreid ja läbitud vahemaad. Blaze’il on stiilses metallist raamis värviline puutetundlik ekraan, millelt saab juhtida trenne, muusikat ja näha teavitusi. Kellal on sisseehitatud pulsimõõtja, GPS andmeid võtab ta nutitelefonilt. Ühendus aktiivsusmonitoriga toimub Bluetooth 4.0 tehnoloogiaga. Fitbit Blaze’i aku kestvus on kuni 5 päeva. Lisaks jälgib seade nii sinu und kui ka äratab sind hommikuti vaikselt üles. (199 €, kaasa jõulukuusk)

JõulukuusK too metsast ise!

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid