Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Suurbritannia teadlaste kokkupandud uurimistöö kohaselt peaks nutitelefonidel, tahvelarvutitel ning e-lugeritel olema “öörežiim”, mis ei lase seadmetel nende kasutajate und segada.

Teadlased mõõtsid kasutajate seas populaarsete seadmete nagu iPad Airi, Kindle Paperwhite’i e-lugeri ning iPhone 5s’i eraldatavat lühikese lainepikkusega sinist valgust teksti ning mängude kuvamisel. Varasema uurimistöö tulemuste kohaselt võib lühikese lainepikkusega valgus häirida uinumiseks vajaliku hormooni melatoniini teket ajus. Uus uurimus tõestaski, et kõik kolm uuringus osalenud nutiseadet eraldavad lühikese lainepikkusega sinist valgust, kusjuures pisut rohkem valgust eraldus teksti kuvamisel kui Angry Birdsi mängides.

Teadlaste sõnul tuleks viimaste tulemuste valguses hakata mõtlema nutiseadmete n-ö “öörežiimi” loomisele. Täpsustavalt pakutakse välja vajadust nutiseadmete taustvalguse vähendamiseks ning sinise ja rohelise valguse asendamist öisel ajal kollase ja rohelise valgusega. Parema unekvaliteedi tagamiseks on soovituslik ka kaks-kolm tundi enne magama minemist nutiseadmete kasutamist vältida.

Seniks kuni spetsiaalset nutiseadmete öörežiimi loodud ei ole, aitab öösel magada “Do not disturb” funktsioon iOS-seadmetel (sarnane funktsionaalsus peaks Android-telefonidesse jõudma Android Marshmallow uuendusega, kuid seni on abiks vastavad rakendused), mis takistab teavitustel heliseda ning keelab kõned kõikidelt numbritelt, mis ei ole lisatud lemmikute alla (juhul kui nad ei helista mitu korda järjest, mille puhul telefon siiski heliseb). Nutiseadmest öösel eralduva valguse takistamiseks peaks esialgu piisama selle katmine või tagurpidi keeramine.

Allikas: tech2

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid