Messenger Lite on suhtlusvõimalus ilma üleliigseta. Foto: Messenger Lite

Müravaba versioon kõige populaarsemast suhtlusäpist Facebook Messenger

#äpp #digisuhtlus #facebook messenger #messenger lite

Kas Facebook Messenger käib närvidele kõigi oma lisadega, mida pole vaja? Õnneks on Facebook ise pakkunud alternatiivi, milleks on Messenger Lite. Lite on hea ja kasutajasõbralik Messenger, sellisena, nagu me seda tahaksime.

Miks Facebook Messenger tüütu on?

Facebooki plaani tõttu muuta suhtlusäpp millekski enamaks, kui ta on. Viimaste aastate muutused on olnud kardinaalsed. Facebook Stories ja pildid, mis on suuremal ja tähtsamal kohal kui algne funktsioon – suhelda kindlate inimestega. Teksti vahetamine kontaktidega mängiti tagaplaanile. Selle tingis konkurents teiste populaarsete suhtlusäppidega nagu Snapchat ja Instagram. Kõik need äpid hakkasid üksteise parimaid omadusi kopeerima ja on nüüdseks muutunud väga sarnaseks.

Snapchatist alguse saanud näofiltrid (näiteks kassid peas ja muud loomanäod) on nüüdseks jõudnud ka Facebook Messengeri, mis teeb äpi aeglasemaks ja vähem originaalseks. Kes soovib teha ainult seda, mida varemgi, ehk kirjutada inimestega, peab laveerides leidma tee selleni, mis varem oli lihtne. Kuuldavasti on tulekul ka reklaamid, mis on veel üks põhjus võtta kasutusele Messenger Lite.

Messenger Lite'i näeb õnneks välja väga Facebook Messengeri sarnane. Pilt: Google Play
Messenger Lite näeb õnneks välja väga Facebook Messengeri sarnane. Pilt: Google Play

Mis on Messenger Lite’is teisiti?

Messenger Lite on Google Play Store’is allalaaditav. Seda küll ainult Androidi kasutajatele. iOS-seadmete omanikud peavad kahjuks läbi ajama sellega, mis on.

Facebook Messenger ja Messenger Lite võivad eksisteerida telefonis korraga. Seega võid proovida Lite’i enne, kui kustutad kõigi tulede ja viledega versiooni. Toon välja mõned erinevused äppide vahel, mis aitavad otsustada.

Messenger Lite ei võimalda…

 • teha video- ja häälkõnesid
 • kasutada äpilaiendusi (näiteks Spotify)
 • saata ja maha mängida GIFe
 • võimalust kasutada Messengeri SMS-äpina
 • Chat Head’e ehk neid näopilte ekraani servas, mis on nähtavad ka kõigi teiste äppide kasutamise ajal ja millele ma alati kogemata vastu läksin
 • asukoha saatmist

Kuid see-eest kaob ka palju ebameeldivat, nagu näiteks…

 • Messenger Day
 • mängud
 • tüütud meeldetuletused lisada kontakte ja neile kirjutada
 • jõnksutamine, kui telefon on ülekoormatud (Messenger Lite on kiire ka kõige odavamates telefonides)
 • ruumikitsikus (Lite võtab vähem ruumi)
Emotikonid ja stickerid emotsioonide lisamiseks on Messenger Lite's alles. Pilt: Google Play
Emotikonid ja sticker’id emotsioonide lisamiseks on Messenger Lite’is alles. Pilt: Google Play

Messenger Lite näeb välja vähem glamuurne, kuid alles on emotikonid ja kleepekad (stickers), et väljendada emotsioone. Häälvestlusi ei saa pidada, kuid on võimalik salvestada helilõike ja neid saata.

Hiljuti tahtsin katsetada Messengeri hiljutist asukoha jagamise võimalust. Jagatud asukoht lubab valitud kontaktil näha su asukohta tunni aja jooksul. Selleks, et seda teha, pidin avama Facebook Messengeri. Kohe ilmusid ka Chat Head’id, soovitused ning telefon läks aeglaseks. Asukoha jagamine on lahe, aga olen nõus selle ohverdama kiirema ja lihtsama äpi nimel.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid