Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Möödunud nädalal DEF CON üritusel katsetasid kaks teadlast, Anthony Rose ja Ben Ramsey, kaheteistkümne erineva bluetooth-nutiluku turvalisust.

Madala energiatarbega ja odava riistvaraga nutilukud on tihti ebaturvalised, näiteks Quicklock Doorlock, Padlock ja iBluLock hoiavad paroole lihttekstina.

Igaüks saaks bluetooth-nuuskimistarkvaraga need digilukud lihtsalt avada. Teised lukud nagu Ceomate Bluetooth Smart Doorlock ja Elecycle EL797 on samuti kaitsetud muukimise eest – nimelt suutsid teadlased avada lukud siis, kui luku avas õiguslik kasutaja ning selle protsessi käigus saadi ühenduse taasloome teel info uuesti kätte.

Teiste lukkude puhul oli avamine mõnevõrra keerulisem, kuid siiski tehtav. IoT ehk asjade internet pakub väga palju mugavust, kuid odavamad seadmed võivad kaasa tuua ka potentsiaalseid turvariske.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi