Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Käesoleva aasta maikuus esitles LG kontseptsiooni oma üliõhukesest painduva OLED-ekraaniga televiisorist. 55” televiisor kaalub kõigest 1,9 kg ning on nii õhuke, et seda saab painutada ja seinale kleepida nagu külmkapimagnetit.

Televiisor on praegu küll ainult kontseptsioon ning ei ole teada, kas ja millal selline seade turule jõuab, kuid näitab selgelt, millises suunas ettevõte oma uusi televiisorimudeleid disainides mõtleb.

LG Display
LG Display

Nii LG kui ka Samsung on viimastel aastatel painduvate ekraanide tehnoloogiat arendanud, kuid seni oli selgusetu, kus ja mil viisil selliseid seadmeid kasutada võiks – LG loodu heidab sellele pisut valgust.

Mõlemad ettevõtted on loonud ka painduvaid või kaarduvate ekraanidega telefone, näiteks LG G Flex 2 ja Samsung S6 Edge, neist näiteks Samsungi mudeli on kasutajad üsna hästi vastu võtnud.

Samsungi esindaja sõnul ollakse valmis hiljemalt aastaks 2016 looma ka täielikult painduvat telefoni. Mis televiisoritesse puutub, siis kas poleks mugav poest ostetud televiisor rulli keerata, mantlihõlma alla pista, kodus seinale lahti rullida ning miks mitte telefonist või tahvlist (võimalik juba ka praegu) televiisorit seejärel juhtida.

Seniks, kuni selliseid telereid veel müügil pole, vaata uus, kuid samuti kvaliteetne ja rohkelt nutikust pakkuv televiisor e-poest.

Allikas: LG invented a crazy, bendable TV that sticks to your wall like a refrigerator magnet

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid