Apple üritus algab sellega, et Tim Cook sõidab konverentsile koos James Cordeniga ja tagaistmel istub Will Pharrell. Sissejuhatav osa on lõbus ning Tim Cook jõuab õigeks ajaks konverentsile, et esitleda aasta oodatumaid Apple´i tooteid.

Apple MusicAllikas: Apple

Tim Cook alustab üritust kõnega Apple Musicu kohta ning mainib ära, et Apple Musicu kasutajatel on ligipääs muusikale, mida teised muusikateenuse pakkujad oma tellijatele pakkuda ei saa, seejuures toob ta näiteks Taylor Swifti loomingu. Lisaks on tulemas Apple Music Festival, kus esinevad maailma tuntumad artistid.

App Store

Tim Cook toob välja, et mängud on kõige populaarsemad rakendused, mida App Store`ist alla laaditakse.

Ühtlasi on App Store`i tulemas Super Mario Run mäng! Videomängude disainer ja Super Mario looja Shigeru Miyamoto tuleb lavale ning tutvustab Super Mario mängu lähemalt. Toad Rally on samuti uus mäng, mis jõuab varsti App Store`i ning seda tutvustab samuti Miyamoto.

Allikas: Apple
Allikas: Apple

Uuendatud iWork rakendus võimaldab reaalajas koostööd teha. iMac, iPad ning kõigi teiste Apple´i seadmetega saab lisada pilte, teksti, animatsioone teha ja graafikuid koostada. Toimib see kiiresti ning kasutajaliides on väga funktsionaalne ning ilusa disainiga.

Apple mainib ka oma suurt panust hariduse omandamisel ning toetab ConnectED kaudu koole, õpilasi ja õpetajaid, varustades neid kõige uuema tehnikaga. Lisaks on Apple´i arendatud Everyone Can Code´i ja Swift Playgroundi rakendused, mis õpetavad programmeerima ja nii lapsi kui ka täiskasvanuid.

Apple Watch

Tim Cook ei saa jätta mainimata fakti, et Apple Watch on nii populaarne, et on maailmas teisel kohal kõige müüdavamatest kelladest, esimesel on nimelt Rolex. Jeff Williams tutvustab Apple Watchi funktsioone edasi. Näitab erinevaid võimalusi sõnumite kirjutamisel ning tohutult variante, kuidas ennast väljendada ilma teksti kirjutamata.KELLAD

Activity Sharing on nagu omavaheline võistlus, kus annad lähedastele ja sõpradele teada, kui hästi sporditegemine läheb. Reaalajas analüüsitakse palju spordi ja tervisega seotud parameetreid, et oma tervise eest veel paremini hoolitseda.

Pokemon Go tuleb ka Apple Watch`ile!

Tim Cook tutvustab Apple Watchi järgmise generatsiooni mudelit. Videost on aru saada, et tegemist on täielikult veekindla kellaga. Veekindel kuni 50 meetri sügavuses vees ja seega sobib ka ujujatele. Lisaks õpib Apple Watch oma kasutaja kohta, et talle ajapikku aina täpsemaid tulemusi kuvada. Lisaks sisse ehitatud GPS, mis on väga mugav. GPS näitab kiirust, ajakulu ning teekonna pikkust ning töötab ka interneti ühenduseta.

Apple arendas oma uue Apple Watchi jaoks täiesti uue materjali ceramic, muidugi tulevad turule ka alumiiniumist kestaga kellad. Kella jaoks on rihma valik lai.

Nikega koostöös on välja tulemas Nike+ Apple Watch. Nike kohta räägib lähemalt Trevor Edwards. Nike on kõige suurem jooksujalanõude ning riiete tootja ning kõige tihedamalt koostööd teinud just jooksjatega. Sellest koostööst on tulnud parim jooksupartner Apple Watch Nike+, mis pakub ka parimat jooksukogemust. Näiteks ütle Sirile, et hakkad jooksma ja kell kuvab kogu info jooksutrenni jaoks. Jooksjatel on kõige olulisem hoida end motiveerituna ning Nike+ kell just selleks on loodudki! Jookse oma tempos, omal ajal ning Nike tuletab meelde, et tuleb jooksma minna. Nike+ tuleb erinevates värvitoonides.

Tim Cook võtab Apple Watchi info kokku ning tutvustab oodatumat seadet iPhone 7.

iPhone 7

iPhone`i on müüdud üle miljardi, mis teeb temast kõige müüduma seadme maailmas.

iOS 10 on tulemas ning see on veel funktsionaalsem kui varem. Siri on veelgi targem ning ka integreeritud Home Kiti kodulahendusse, seega on võimalik häälega kodu seadmeid juhtida.

Sõnumite rakenduses saab kleepse kleepida vestluse sees kuhu iganes.

Allikas: Apple
Allikas: Apple

Videolt on näha, et iPhone 7 korpus läigib ja on võimalikult voolujooneline. Phil Schiller räägib iPhone 7 telefonist edasi, alustades disainist. Värvidest on olemas süsimusta, mattmusta, kuldset, hõbedast ja roosat telefoni.

iPhone 7 on vee- ja tolmukindel.

Home-nupp on survetundlik ning palju funktsionaalsem kui varem. Nimelt saab kodunupuga juhtida ja liikuda rakendustes.

Kaamera on täielikult uuendatud, optilise pildi stabilisaatoriga, 12 Mpix, fokuseerimine 60% kiirem, välk on võimsam, halvemates valgustingimustes saab nüüd palju parema pildi kui varem.

Allikas: Apple
Allikas: Apple

Pilditöötluse programm on kaks korda parem kui eelmistel mudelitel, iPhone 7 pilditöötlus vähendab müra pildil ning teravustab pilti ja seda kõike 25 millisekundiga. Ka esimene kaamera on parem 7 Mpix, optilise pildistabilisaatoriga, lisaks kiire fokuseerimise ja reageerimisega.

iPhone 7 Plus on kahe kaameraga!

Kahe objektiiviga, et paremini suurendada pilti, ilma et kaotaks kvaliteedis. iPhone 7 Plus kaamera suudab mängida ka pildi sügavusega ning saavutada kiirelt peegelkaamera kvaliteedile ligilähedast tulemust. See kaamera on parim, mis iPhone-telefonidel siiani on olnud.

iPhone 7 ekraan on 25% erksam, 3D touch võimalusega ja Retina HD kvaliteediga.

 

Ian Spalter räägib lähemalt ekraani ning kaamera koostööst, teeb pildi ning iPhone 7 on ise sellest teinud video, kuidas Ian Spalter selle pildini jõudis. iPhone 7 kaameral on uus fotofilter, mis toob värvid välja veelgi erksamalt. iPhone 7 telefon on stereoheli lahendusega ning muusikat on võimalik kuulata palju valjemini kui varem.

Allikas: Apple
Allikas: Apple

Lightning-kõrvaklapid – see on nüüd reaalsus, aga muretsemiseks pole põhjust, sest adapter teiste kõrvaklappide jaoks on telefoni karbis kaasas!

iPhone AirPods on Apple´i juhtmevabad kõrvaklapid. Need väikesed ja mugavad klapid on puutetundlikud ning nendega on võimalik suhelda Siriga.

Allikas: Apple
Allikas: Apple

Kõrvaklappidel on mürasummutuse võimalus ning ühe laadimisega saab kuni 5 tundi muusikat kuulata. Kompaktse karbiga, millega kõrvaklapid tulevad, on kaasas ka juhtmevaba laadija, mis võimaldab klappidega järjest kuni 24 tundi muusikat kuulata.

iPhone 7 ja 7 Plus on võimsad ning suure jõudlusega telefonid. Uus iPhone on neljatuumaline, mis on kaks korda võimsam kui iPhone 6s. Näiteks suudab iPhone 7 jooksutada Adobe Lightroomi programmi probleemideta. Heather Price tuleb lavale ning näitab Broken Kingdomi mängu näitel, kui hea mängukeskkonna graafika iPhone 7 telefoni ekraanil välja näeb.

Seekord on palju tähelepanu pööratud aku säästlikkusele. Aku kestab kauem kui kunagi varem Apple´i telefonil! Kuni 2 tundi rohkem kui iPhone 6s mudelil.

iPhone on tehtud võimalikult keskkonnasõbralikult ja silmas pidades materjalide taaskäitlust.

Hinna koha pealt on kõik sama nagu iPhone 6s puhul. Aga uus iPhone tuleb turule 32 GB, 128 GB ja 256 GB mahtudes, mis on tohutult hea uudis.

Uus iPhone jõuab Eestisse juba õige pea!

23.09 jõuab iPhone 7 Eestisse.

Tim Cook juhatab sisse Sia uue singliga, mis esitatakse esimest korda ning sellega lõpeb ka Apple´i konverents.

Seniks aga vaata Digitarga saateklippi iPhone 7 teemal:

Tahad esimesena teada, millal saabub müügile Eestis uus Apple iPhone 7?

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid