Nutiseadmeid on mugav kasutada siis, kui neil on ka elustiiliga sobivatuvad lisaseadmed, näiteks kõrvaklapid ja aku laadimist tagav akupank. Foto: TeliaSonera

Nutitelefonist üksi ei piisa enam ammu, et nautida mobiilset elu ja tõhusat asjaajamist – need seitse lisavarustusse kuuluvat nutieset võiksid sul alati ligi olla.

Nutifonist on kasu vaid siis, kui see on töökorras ja laetud akuga, muidu on tegemist vaid iluasja või kasutu koormaga käekotis. Õigesti valitud lisavarustus täiendab aga nutiseadme pakutavaid funktsioone, et olla oma toimingutes tõhusam.

Kaitseklaas

Kaitseklaas säästab nutitelefoni ekraani kriimustuste ja mõranemise eest. Foto: tootja
Kaitseklaas säästab nutitelefoni ekraani kriimustuste ja mõranemise eest. Foto: tootja

See on hea variant telefoni õueseikluste eest kaitsta just neile, kellele ei meeldi paksud ümbrised. Ikka mõnikord juhtub, et telefon kukub linnas asfaldile või metsas võssa.

Kaitseklaasi puhul jääb terveks telefoni kõige väärtuslikum ja õrnem osa – ekraan. Võib juhtuda, et kaitseklaas ise läheb löögist katki, aga telefon seejuures üldjuhul ei kannata, samuti on kaitseklaasi hind kõvasti väiksem kui ekraani vahetus.

Tootjaid on erinevaid – PanzerGlass näiteks üritab teha kaitseklaasi võimalikult ekraani servani ja klaasi enda servad on ümarad. OtterBox on mõeldud tandemiks sama tootja ümbristega, kuna kaitseklaasid on lõigatud just nende kaitseümbriste järgi.

Traadita kõlar

Nutitelefon on sisuliselt kaasaskantav meelelahutuskeskus. Üks selle populaarsemaid funktsioone on muusika kuulamine. Kui oled seltskonnaga kuskil õues, on vahel mugav panna parema meeleolu loomiseks Youtube või Spotify playlist muusikat mängima.

Marshall Acton kõlar must paremalt külgvaatestEnamik nutitelefonidesse sisseehitatud kõlareid ei anna piisavalt hea kvaliteediga heli välja. Erandiks on küll Marshall London, aga suuremal osal nutitelefonidest ei ole isegi stereo-kõlareid.

Lahenduseks on muretseda endale korralikumad kõlarid. Osa on akuga ja kaasaskantavad, osa on lihtsalt „terrassipealseks“ kasutamiseks, aga kõik aitavad peomeeleolu luua.

Selfie stick ehk endlikepp

Tänapäeval ei ole väikesed „seebikarbi“-tüüpi kaamerad enam kuigi populaarsed, kõik teevad pilte kas peegelkaamera või nutitelefoniga.

Insmat Exclusive Selfie Kit käsistatiiv puldigaVanasti, kui oli vaja endast tähtsa objekti juures pilti teha, pidi kelleltki tänaval abi paluma. Nii anti fotokas suvalise mööduja kätte, kes tegigi soovitava pildi, mida sai hiljem sõpradele-sugulastele uhkelt näidata.

Mobiilist on saanud aga niivõrd isiklik asi, et seda ei usalda isegi kõige abivalmimale möödakäijale. Siinkohal aitabki selfie stick ehk endlikepp. Tegelikult ei pea sellega ainult selfie’sid tegema, see on ühtlasi mugav käsistatiiv, mis annab kindlust pildistada ka võimatuna tundunud nurga alt ja nii oma loovust näidata.

Kõrvaklapid

Denon AH-D340 kõrvaklapid eestvaatestKõrvaklappidest on saamas moeese. Peale seda, et inimesel võib olla mitu paari erineva disainiga klappe, mis sobivad erinevate riietega kokku, võivad tal olla ka kodused klapid ja üks paar neid, mida kasutada sportimiseks.

See on muidugi äärmuslik näide, aga kõrvaklappide maailm on nii lai ja kirju, et sobivaid leiab nii väikesi veekindlaid kui ka suuri mürasummutusega klappe. Ja kuna tänaseks on nutitelefon asendamas MP3-mängijaid, siis on paljud uued klapid  mikrofoniga ja hands-free võimalusega või isegi traadita bluetooth-ühendusega, mida vanal MP3-l ei olnud.

Akupank

Paljudel nüüdisaegsetel nutitelefonidel ja peaaegu kõikidel lipulaevadel ei ole aku eemaldatav ega vahetatav. Vanasti ostsid tõsisemad mobiilikasutajad endale teise aku varuks ja see oli neil kogu aeg kaasas.

Kui telefonil hakkab kõige olulisemal hetkel vool otsa saama, saab lisaaku kohe külge ühendada ja edasi tegutseda.

Akupank on selle mõtteviisi edasiarendus ja seda saab kasutada ka telefonidega, millel ei saa akut vahetada.

Lisaks sobib akupank mistahes nutiseadmele, mis laeb USB-juhtmega: kaamera, tahvelarvuti, nutikell, traadita kõrvaklapid või kõlar, droon, GPS jms. Mõni tõhusam akupank saab korraga laadida ka kahte seadet. Ja kuna laadimist vajavaid nutiasju tuleb aina juurde, muutuvad üha aktuaalsemaks ka akupank ja selle funktsionaalsus.

Autolaadija

Autolaadija Romoss Ranger 17Paljud seiklevad mööda ilma autoga ja kasutavad navigeerimiseks GPS-seadme asemel enda nutitelefoni. Navigeerimine nõuab telefonilt korraga palju: näidata suvevalguses erksalt pilti ekraanile; suhelda serveritega, et saada kõige värskemat infot liikluse kohta; määrata satelliitidega suheldes auto paiknemist, liiklemise suunda ja kiirust.

Kõik see vajab palju ressursse akult, mis tühjeneb seetõttu tavapärasest kiiremini. Lihtne lahendus on väike vidin, mille saab panna auto sigaretisüütajasse. Tavaliselt on sellel mitu USB-väljundit, kuhu saab panna telefone või tahvleid laadima. Ainuke asi, mida peaks jälgima, on see, kui palju voolu on suuteline vidina pesa välja andma.

Kui on 2A, siis telefon saab navigeerimise ajal ka laadida, kui on 1A või vähem, jõuab laadija pigem hoida aku taset paigas.

Aktiivsusmonitor

Garmin VivoSmart aktiivsusmonitor must eestvaatest pulsivöögaAktiivsusmonitor on selline vidin, mis ei ole nutikell ega spordikell, aga mingil määral natuke oskab mõlema trikke. Nutitelefoniga ühendades annavad nad kandjale märku saabunud sõnumitest, kõnedest, e-kirjadest jms. Spordikellast on tal nii palju, et ta suudab mõõta samme ja üldist aktiivsust.

Mõnele seadmele on olemas ka pulsimõõtja. Samuti saavad nad jälgida und ja vajalikul hetkel sind äratada. Aga niisama üksi oma samme jälgida polegi tavaliselt põnev – võistelda sõprade või perega, kes suuremaid eesmärke saavutada aitavad, on aga juba lõbus mäng. Mõni firma teeb ka selliseid võistlusi töötajatele.

Kui sul on lihtsalt telefon, mis samme loeb, jäävad sul paljud tähtsad sammud lugemata, kui telefoni kiirel hetkel lauanurgale jätad – aktiivsusmonitor on aga sinuga käevõruna pidevalt kaasas.

Vaata ka häid pakkumisi e-poest:

ehk DigiKhrushchev usub, et kõik maailmas on binaarne, kui piisavalt lähedalt vaadata. «Juhtmevaba on parem. Iga uus vidin on väärt uudistamist,» kinnitab ta. «Traadita internet – WiFi või mingi G, vahet pole, mitmes –, transistorid ja pildistamiseks mõeldud digitaalsed tehnoloogiad nagu CMOS, CCD jne ... see on põnev maailma,» räägib DigiKhrushchev õhinal. «Mäletan, kuidas isa võttis sõbralt kuuks ajaks laenuks ZX Spectrum masina, mille siis Горизонт telekaga ühendasime. Mängu käivitamisele kulus meil pool õhtut,» muigab ta. «Pärast oli juba 386-masin, kus oli DOS ja Win 3.11 peal.» Ta teab, et tänane digimaailm on palju suurem kui tavaline maailm. «Kõik peaksid julgema selle eeliseid ära kasutada,» kuulutab ta Digitargas soovitusi ja nõuandeid julgelt teistelegi.

Kommentaarid