Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Nutikate telefoni kasutamisega peavad nutikamas ja teadlikumaks muutuma ka kasutajad ise. Foto: TeliaSonera

Tänasel tasuta veebiseminaril jagab tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas näpunäiteid, kuidas ohutult nutiseadmetes ja internetis tegutseda. Täna kell 15-16 toimuvat veebiseminari korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) digiõppe päeva raames.

Riigi Infosüsteemi Ameti tehtud uuring nutiseadmete kasutajate turvateadlikkusest näitab, et peaaegu 40% tahvlite ja nuhvlite kasutajatest on digiturvalisuse suhtes ükskõiksed. „Tehnoloogiaga seotud turvariske tuleb osata nii ära tunda kui ka ära hoida, see on oluline igale nutiseadme kasutajale ja kogu Eesti riigile üha digitaliseeruvas maailmas,“ ütles digiõppe päeva korraldaja HITSA projektijuht Marit Dremljuga-Telk. „Digiõppe päevaga tahamegi parendada täiskasvanute teadlikkust ja oskusi digiturvalisuse tagamisel, jagame infot ja näpunäiteid selleks, et me saaksime iseennast ja oma lähedasi interneti ja nutiseadmetega seonduvate ohtude eest kaitsta.“

Digiturvalisuse veebiseminarile on oodatud osalejaid kõikjalt Eestist. Seminaris jagab tehnoloogiaajakirjanik Hans Lõugas praktilisi nippe, mida igaüks meist saab enda kasuks tööle panna. Miks logib tark kasutaja Facebookist pärast kasutamist välja; mida ma saan ennetavalt ise teha selleks, et oma kaotatud telefon tagasi saada; miks küsib Google minu telefoninumbrit – nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse digiõppe päeva veebiseminaril. Lisaks saavad kõik huvilised proovile panna argielu puudutavad teadmised digiturvalisusest värskelt valminud rakenduse abil.

Vaata ülekannet kell 15-16:

Digiõppe päeva (varem e-õppe päeva) korraldab HITSA alates 2003. aastast eesmärgiga populariseerida info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamise võimalusi õppimisel ja õpetamisel igas vanuses huvilistele. Seda kõike selleks, et teadvustada ühiskonda tehnoloogilistest võimalustest meie ümber ja ärgitada kaasa mõtlema. 2015. aastal on digiõppe päev liitunud ka üleeuroopalise Code Weeki nädalaga.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) eesmärgiks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT-spetsialistide ettevalmistamise tagamine.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid