Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Telia alustas Orissaares interneti püsivõrgu moderniseerimisega, mille tulemusena kaetakse alevik järgmise aasta märtsiks kiire ja tänapäevase internetiga.

Tegu on üsna mahuka projektiga, mille käigus vahetatakse ligi 200 Orissaare hoones välja senised vaskkaablid ning asendatakse need optilise võrguga. Selle tulemusena on võimalik Orissaare elanikel juba õige pea kasutama hakata Telia Koduinterneti teenust, mille kiirused ulatuvad 1 Gbit/s-ni. Orissaare senise vasevõrgu Telia sulgeb.

Tööde käigus viiakse kiirele internetiühendusele üle kõik Orissaare hooned, kus praegu Telia internetiteenust kasutada saab.

Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri arenduse valdkonna juhi Toivo Praakeli kinnitusel on Orissaares tehtavad tööd osa ettevõtte laiemast internetivõrgu moderniseerimise programmist, mille käigus nüüdisajastatakse enam kui 100 000 kliendi koduühendust. Programm kestab 2020. aastani ja peaks tagama kõigile Telia klientidele internetiühenduse kiiruse vähemalt 100 Mbit/s.

Senisest kiirem internetiühendus võimaldab vaadata muretumalt internetis leiduvat HD-kvaliteedis internetisisu, kasutada internetti korraga mitmes seadmes, võtta kasutusele mitu Telia TV vaatajakohta ning laadida fotosid ja videoid internetti senisest kiiremini. Ühtlasi loob kiirem ja kvaliteetsem internetiühendus võimaluse töötada muretult kodukontoris.

Kõik kliendid, keda võrgu uuendamine puudutab, saavad Telialt ka vastava teavituse. Kõige kiirem ja mugavam võimalus kiirema internetiühenduse kasutuselevõtuks on Telia veebipõhise iseteeninduse kaudu. Samuti saab ettevõttega ühendust infonumbril 123.

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada. «Elada suudaksin ka ilma nendeta, aga kõige enam tunneksin puudust ilmselt internetist, nutitelefonist ja nutiTV-st,» usub R@igo, kes soetas oma esimese PC kusagil aastatuhande vahetuse paiku. «Sest see muudab meie elu mugavamaks ja põnevamaks,» jagab ta oma digitarkust julgelt ja hea meelega ka teistega.

Kommentaarid