OnePlus Nord telefon – hea hinna ja kvaliteedisuhe

#nutitelefon
5 min lugemine

Kui siiani piirdus OnePlus vaid nii-öelda tippmudeliga, millest pakuti tavalist ja premium versiooni, siis alates augustist on saadaval ka pisut soodsam ehk keskklassi telefon nimega OnePlus Nord. Tõenäoliselt oli sellise seadme turule toomise põhjuseks teiste mudelite üsna kõrgeks kerkinud hind, ehk vajadus päriselt väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega telefoni järele.

 

Suurevõitu, kuid siiski kena

 

Mingil põhjusel arvavad viimasel ajal kõik telefonide tootjad, et nutiseadme ekraan peab olema suurem kui 6 tolli ning erandiks ei ole siin ka OnePlus. Nord-i ekraani suurus on 6,44 tolli, mis tähendab, et tegemist on taas ühe suurevõitu seadmega. Seega ei mahu see igasse taskusse ja ühe käega kasutamine ei ole samuti kõige lihtsam.

 

Õnneks aga näeb aparaat siiski päris ilus välja ja on igati hästi viimistletud. OnePlusi disain on ka üsnagi omanäoline ja ei meenuta otseselt Apple või Samsungi telefone, või on siis nende segu. Lühidalt öeldes võib Nord-i välimuse ja koostöökvaliteediga igati rahule jääda ning etteheiteid siin teha ei saa. Vähemasti niikaua, kuni ei kasutata karbis kaasas olevat ümbrist, mis on erakordselt paks ja kohmakas. Mõnusa kiiksuna aga on endiselt alles ka seadme küljel asuv lükandklahv, mille abil saab seadme kiirelt vaigistada.

 

Ekraan

 

Ajastule kohaselt on OnePlus-i ekraan peaaegu servadeni ulatuv, kuigi seekord ei ole see külgedelt kaardus, eeldatavasti konkurentsivõimelise hinna hoidmise eesmärgil. Nagu öeldud on ekraani suurus 6,44 tolli. Hea uudisena on see 90 Hz, ehk suurendatud värskendussagedusega. Resolutsioon on 1080 x 2400 pikslit ja pikslitihedus 408 ppi. Kokkuvõttes võib ekraaniga igati rahule jääda, see on sujuv, tänu AMOLED tehnoloogiale kirgaste värvidega ning hästi loetav ka päikese käes. Lisaks peidab ennast ekraani all veel sõrmejäljelugeja ning selle ülemises nurgas on auguke topeltkaamera jaoks. Ainukese miinusena võiks öelda, et puudu on alati sees funktsionaalsus.

 

Parameetrid

 

Parameetritesse süvenedes võib öelda, et tipptelefoniga Nordi puhul tegemist ei ole, pigem on näitajad keskpärased. Samas aga on keskpärane tänasel päeval juba nii hea, et sellest piisab ja vahel jääb ülegi. Protsessoriks on Snapdragon 765G, graafikakiirendi aga Adreno 620. Kuna väga paljudele need numbrid midagi ei ütle, siis võib selgituseks lisada, et tegemist on vaid pisut tagasihoidlikumate komponentidega, võrreldes nendega, mille leiab OnePlusi tippmudelite seest. Kuna ka põhimälu suurus on igati arvestatavad 8 GB, on telefon kokkuvõttes kiire ja jõudluse üle tegelikult kurta ei saa. Ainukesena kippus vahepeal pisut hakkima Chrome ehk internetibrauser, aga selle põhjus võis peituda ka konkreetses rakenduses, mitte telefoni väheses jõudluses.

Telefoni mälumaht on suhteliselt arvestatavad 128 GB. Veel on toetatud ka 5G võrgusagedused, ehk siis tegemist ei ole enam mingi eksklusiivse asjaga, vaid tehnoloogia on jõudmas juba ka täiesti tavalistesse telefonidesse.

Negatiivse poole pealt tuleb aga öelda, et lisada ei saa mälukaarti. Ka kõlareid on ainult üks, mis tähendab, et puudub stereoheli ja videote vaatamisel kostub heli vaid ühelt ekraanipoolelt. Samuti ei ole telefon ametlikult veekindel ning veel puudub juhtmevaba laadimise tugi. Teisalt aga on komplektis kaasas väga kiiret laadimist võimaldav Warp Charge laadija. Olgugi, et see on peaaegu sama suur, kui mõne sülearvuti oma. Aku mahutab muuseas 4115 maAh, seega jätkub sellest terveks päevaks ja pisut jääb veel varukski.

Tarkvarana on kasutusel Oxygen OS kastmes Android 10, mis on lühidalt küllaltki kena välimusega ja tänu iPhonest tuntud viibetele (vasakult paremale viib tagasi, alt üles sulgeb jne.) mugav kasutada. Küll aga nõuab viipamisel selle „õige“ liigutuse selgeks saamine pisut harjutamist ning paremini õnnestub see siis kui eemaldada kaitseümbris. Põhimõtteliselt puuduvad ka eelinstalleeritud tootjapoolsed rakendused, millega midagi teha pole. Nuriseda võib aga endiselt selle üle, et rakendused paigutatakse tähestiku järjekorda ja seda muuta ei ole võimalik.

Kaamera

 

Tagumisi kaameraid on OnePlusil 4 tk. Seekord on need paigutatud ühte serva ja ülevalt alla. See on meeldiv, et kaasa ei ole mindud suurte tootjate suur must ruut lähenemisega. Sensorid ise on toodetud Sony poolt. Põhikaamera on 48 Mpx, 8 Mpx ülilainurk kaamera, 2 Mpx makrokaamera ning 5 Mpx sügavussensor.Tehtud pildid ise on tavakasutajale vaadates teravad ja värvid tasakaalus. Hoolega uurides leidub fotodel küll tippseadmetega võrreldes rohkem müra ja osad detailid on liialt pehmed, kuid midagi hullu siiski pole. Endiselt kalduvad OnePlusi pildid ka pigem soojade toonide poole. Olemas on ka Profi-, Portree- ja muud taolised eriprogrammid ja loomulikult saab filmida ka aegluubis ja 4K formaadis videot. Kel soovi, võib kasutada ka Google AI Lens rakendust tehtud piltide analüüsimiseks, ehk siis teostada kiiret internetiotsingut, kasutada tõlkeprogrammi jms.

 

 

Ette aga on seekord paigutatud tervelt kaks kaamerat. 32 Mpx põhikaamera ja sellele täienduseks 8 Mpx lainurk. See on igati hea mõte, sest nii on ka eesmine kaamera mitmekülgsem, ehk võimaldab pildile püüda tavapärasest laiemat ala. Samuti toimib eesmise kaamera abil näotuvastuse funktsionaalsus. See viimane toimib küllalki hästi, ehk telefon avaneb kähku ja seda isegi hämaras.

 

Kokkuvõtteks

 

OnePlus Nord 5G maksab ca 399 eurot ja kokkuvõttes võib öelda, et selle raha eest saab päris hea telefoni. See on piisavalt kiire ja näeb hea välja, lisaks teeb ka täiesti normaalseid pilte ning laeb ennast vajadusel kiiresti täis. Mõned lipulaevadelt tuntud funktsioonid on küll puudu, aga tegemist ei ole ju ka lipulaevaga.