OnePlus on teiste androidtelefonide seas juba algusest peale silma paistnud. Milline teine telefonitootja on oma toodangut pakkunud eelneva registreerimise põhjal või jaganud nö ostulube koos müüdud telefonidega. Keelatud ehk siis raskesti kättesaadav vili on magus ja nii levis legend väga heast ja soodsa hinnaga telefonist kiiresti.

 

Täna on OnePlus’i turundus normaliseerunud ning neid võib osta täiesti tavalistel tingimustel ning kahjuks ka täiesti tavalise hinnaga. See tähendab, et uued OnePlus’id pole enam kahjuks nii soodsad nagu olid esimesed mudelid, vaid nende hinnaskaala on jõudsalt järele jõudnud teiste tootjate lipulaevadele. Ometi on OnePlus või siis õigemini OnePlus 8 Pro säilitanud mitmeid toredaid omadusi, mis ta teiste androidtelefonide seast meeldivalt esile tõstavad.

 

Välimus

Kui ma peaksin OnePlus 8 Pro välimust mingi telefoniga võrdlema, siis tuleb mulle paratamatult meelde HTC oma parematel päevadel. Mitte, et OnePlus kuidagi HTC telefonidega sarnaneks, vaid pigem on tegu tunnetusliku küsimusega st One Plus meenutab HTC-d oma koostekvaliteedilt ja olemuselt.

Telefoni peamiseks pilgupüüdjaks on muidugi esmaklassiline 120Hz ja 6,78-tolline  ere ja särav ekraan. Puhkerežiimis see muidugi olulist muljet ei avalda, kuid seda eredama elamuse saab telefoni kasutades. Kui OnePlus’i eelmisel mudelil käis esikaamera telefonikorpusest välja, siis viimasel mudelil asub kaameratäpp ekraani vasakus ülanurgas.

OnePlus 8 Pro korpus on elegantne, aga mittemidagiütlev. Võrreldes minu iPhone 11 Pro Maxiga on telefon pikem ja kitsam. Kui firma enda sõnul on roheka tooniga (kokku on telefoni korpus saadaval kolmes värvitoonis – must, roheline ja sinine) klaasist tagakülg matt ja sõrmejälgi ligi ei võta, siis ei saa sedasama öelda musta korpuse kohta, mis sõrmejäljed üpris kergesti külge võtab. Õnneks on OnePlus pannud koos telefoniga karpi ka läbipaistva silikoonümbrise, mis sõrmejäljed telefonist eemal hoiab. Iseenesest ei peaks ju ühegi telefonitooja jaoks olema üle mõistuse kallis panna oma telefonidega kaasa just selline soodne ja läbipaistev silikoonkest, mis laseb telefoni võludel silma paista, kuid samas kaitseb kõnetoru karmi maailma eest.

Kumerad servad võivad telefonil küll visuaalselt atraktiivsed välja näha, kuid telefoni käes hoidmist need kergemaks ei muuda. Paraku on selline disain kaasaegsete nutitelefonide juures liialt levinud. Vähemalt minu jaoks.

Välimusest rääkides ei saa mööda vaadata ka telefoni USB-C laadimiskaablist, mis on silmapaistvalt jäme ja oranž – tõeline pilgupüüdja erinevalt telefonist endast.

Meeldivaks nüansiks minu kui Apple’i kasutaja jaoks on füüsiline nupp telefoni heli sisse-väljalülitamiseks – see jätab stiilse mulje, on mugav ja isegi mõnus kasutada.

 

Tarkvara

Maailm on väsinud vihkamast, kirjutas kunagi Mahatma Gandhi. Mina jälle olen väsinud sellest tarkvarast, mida Hiina ja Korea telefonitootjad nagu Samsung, Huawei, Xiaomi ja teised oma androidtelefonidega kaasa panevad. OnePlus seevastu on väga positiivne näide sellest, et oma opsüsteem võib olla ka praktiliselt märkamatu. One Plus’i OxygenOS 10.0 tundub puhta Androidina. Ehkki ma ei ole näppinud Google Pixeli’t, millel peaks täiesti ilma lisanditeta Android peal jooksma, olen ma kindel, et nende kasutuskogemus võib olla üsna sarnane. Väga hea ja kuiv tunne on kasutada, eriti kui sellisele kaunile minimalistlikule opsüsteemile töötab kaasa 120Hz-ine ekraan.

Igatahes on OxygenOS igati loogiline, intuitiivne ning seda on suisa rõõm kasutada.

 

Kaamera

Kaamera on saanud telefonivalikul üha olulisemaks argumendiks. Võibolla ehk seetõttu, et just kaamera arengud on kasutajale kõige nähtavamad ja arusaadavamad. Nii on tootjafirmad asunud omavahel konkureerima selles, kes suudab oma telefonile rohkem kaameraid lisada. OnePlus 8 Pro ei jää siin teistest maha oma nelja tagakaameraga, millest neljas on vaid pildile sügavuse lisamiseks. Kui ma aga läksin otsima, millisel kohal asub OnePlus 8 Pro mainekal dxomark.com veebilehel, siis üllatuseks ma sealsest nimekirjast seda ei leidnud. Küll aga oli 17. kohal eelmise põlvkonna OnePlus 7 Pro. Tausta selgituseks mainin lihtsalt, et iPhone 11 Pro Max oli 11. kohal. Ainuke, mida selline paremusjärjestus näitab, on see, et telefonikaamerate tipus käib kibe heitlus ning ausalt öeldes ei tee tavakasutaja sellisel tasemel piltide kvaliteedis vahet.

Pean siiski tunnistama, et enne OnePlus 8 Pro’d oli mu käes arvustamiseks Huawei P40 Pro, mis asub Dxomark’i edetabelis esikohal ning ainult pildistamiseks soovitaksin ma siiski Huawei telefoni. Õnneks või õnnetuseks on sellel tootjal aga konfliktid Google’iga, mis muudab ülejäänud telefoni kasutamise pisut problemaatiliseks.

OnePlus’i kaamera üheks eeliseks on kindlasti tarkvara lihtsus ja intuitiivsus, ei mingeid liigseid vilesid-kellasid, kõik vajaminev on mugavalt käe ja jala juures. Tegelikult meenutab see mulle oma põhimõttelt pisut iPhone’i kaamerat. Kasutajaliides on küll teistsugune, kuid põhimõte on sama. Ainukeseks erandiks valikutes on ’ÖÖMAASTIK’, mille otstarbekusest ma hästi aru ei saa. See tähendab öörežiimi ma muidugi mõistan, et miks just spetsiaalselt öine maastik on välja valitud, ma ei mõista.

Kuigi kaamera on hea, ei saa sellelt nõuda võimatut. Kõik pildid ei tule lihtsalt nii head välja, kui me tahaksime. Näiteks vastu valgust portreed pildistada ei soovita. Aga eks ma jäta siin avastamisrõõmu ka tulevastele telefoniomanikele.

 

Kasutamine

Kui ma juba varem võrdlesin OnePlus 8 Pro’d iPhone’iga, siis siin tahaks seda üle korrata. See telefon lihtsalt töötab ning kasutuse ajal ei kohanud ma vähimaidki probleeme või kitsaskohti. Telefonikasutaja käsutuses on suurepärane ja vägagi võimekas raudvara, millel jookseb üsnagi optimeeritud tarkvara (aga mitte nii optimeeritud, kui iPhone’il), suurepärane ekraan (mis on isegi parem, kui iPhone’i oma) ning üpris korralik kaamera, mis jääb küll alla näiteks Huawei tippmudelitele. Telefoni aku on samuti hea, aga mitte nii hea, kui näiteks eelmainitud Huawei P40 Pro oma, mis oli tegelikult uskumatult hea. Ehk vajaks OnePlus 8 Pro akukasutus veidi enam optimeerimist, sest numbrite järgi on see mahukam, kui Huawei lipulaeva oma. Samas aga vedas aku vähemalt minu käes välja 2-3 päeva rahulikult. Aku laadis samuti kiiresti. Väidetavalt pidavat aku laadima juhtmevabalt sama kiiresti kui kaabli otsas, kuid isiklikult ma seda kontrollida ei saanud, sest juhtmevaba laadijat pole telefoniga komplektis.

OnePlus 8 Pro on varustatud nii parooli, sõrmejäljesensori kui ka näotuvastusega. Kui näotuvastus oli üllatavalt hea ja kiire, siis naljakal kombel tekkis mul küsimusi sõrmejälgedega. Ehkki see sensor on varustatud ülilaheda videoefektiga, siis kasutuskogemus polnud just kõige paremate seast. Aga seda olen ma viimasel ajal täheldanud ka teiste androidtelefonide juures. Ning ise eelistan ma näotuvastust kindlasti sõrmejälgedele.

Tänu suhteliselt kiirele fookusele on pildistamine mugav. Nagu eespool juba mainisin, on kaamera kasutajaliides piisavalt lihtne ja intuitiivne. See, et seal ei pakuta mingeid erinevaid eksootilisi pildistamisrežiime ja -efekte on minu arvates telefonile plussiks, sest kõike seda saab kasutaja pildistamisele lisada juba endale meelepäraste rakendustega.

Pikk ja kitsas ekraan ning korralikud stereokõlarid muudavad meeldivaks telefonist filmide ja video vaatamise, kuid mina isiklikult eelistan selleks siiski suuremaid ekraane.

Tore pisiasi on see helirežiimi muutmiseks mõeldud füüsiline nupp telefoni küljel. Kuigi mul selle telefoni heli muutmiseks otsest vajadust polnud, siis tabasin ennast korduvalt selle nupuga mängimast, sest see pakkus lihtsalt meeldivat taktiilset naudingut.

 

Kokkuvõtteks

OnePlus 8 Pro on minu jaoks nagu androidtelefoni kvintessents, kuhu on koondatud kõik nutitelefoni jaoks oluline, ilma tark- või raudvara liigselt koormamata. Selle telefoni juures ei tekkinud mul isegi vastupandamatut iha hakata kasutajaliidese teemat või isegi ekraanitapeeti vahetama. OnePlus 8 Pro on nagu hästitehtud tööriist, mis ei vaja olulist kasutajapoolset täiendamist ja ümbertegemist. OnePlus 8 Pro on vaieldamatult oma isikupäraga telefon, kuid see isikupära ei hakka domineerima ega nõua spetsiaalset tähelepanu

Ehkki oma hinna poolest on OnePlus 8 Pro tunduvalt soolasema hinnaga, kui eelmised mudelid, siis ometi jääb tema hinnaklass endiselt konkurentide lipulaevadele märkimisväärselt alla (va ehk Google Pixel) ja see on väga hea. Sellel telefonil on mitu väga head omadust, mis panevad OnePlus 8 Pro vähemalt minu jaoks androidtelefonide liidrirolli. See tähendab, kui mul oleks vaja endale soetada Androidi kasutav telefon, siis suure tõenäosusega oleks selleks just OnePlus 8 Pro. Ideaalse Androidi saaksin aga enda jaoks kui oleks võimalik liita OnePlus 8 Pro’le Huawei P40 Pro kaamera.

Minu käest saab OnePlus 8 Pro igatahes kuuma ostusoovituse.

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi