OnePlus 8 – asjalik Hiina tootja nutitelefon

#nutitelefon #OnePlus 8
5 min lugemine

Hiina mobiilitootjatest on lisaks Huaweile üheks asjalikumaks kerkinud OnePlus. Erinevalt konkurentidest on see ettevõte aga oma mudelivaliku hoidnud alati väga lühikesena ning samal ajahetkel ongi müügil olnud vaid üks või kaks erinevat seadet. Samas aga on need alati uhkeldanud ühelt poolt väga heade tehniliste näitajate, kuid teisalt konkurentsivõimelise hinnaga.

 

Seekordne mudeliuuendus on turule toonud kaks uut seadet, mis kannavad nimesid OnePlus 8 ja OnePlus 8 Pro. Nagu aimata võib on lihtsalt 8 nii-öelda mahumudel ja 8 Pro siis selle parendatud variant.

Minul õnnestus lähemat tutvust teha OnePlus 8-ga ja peale mõningast kasutamist võib öelda, et see on igati korralik telefon. Tõenäoliselt rahuldab see enamike kasutajate vajadustest, kuid samas ei ole tegemist siiski päris tippmudeliga.

 

Disain

 

Seda, et OnePlus-i puhul on disainile rõhku pandud, võib aimata juba karbist. Nimelt on see tavapärasest hulga suurem, erk punane ja püüab pilke. Ka karbi sees on kõik kenasti sätitud. Telefon ise on ajastule kohaselt klaasist ning peaaegu servadeni ulatuva ja külgedelt õige pisut kaardus ekraaniga. Kusjuures tagumine pool, olgugi, et samuti klaasist, on tehtud  mõnusalt matiks. Ka testitud aparaadi mereroheline värv on tegelikus elus pigem kena. Endiselt on alles ka küljel asuv lükandklahv seadme kiireks vaigistamiseks. Nagu eeldada võib on telefon muutunud veidi piklikumaks, et suurt ekraani mugavam kasutada oleks.

 

Ekraan

 

Ekraan on 6,55 tolli suurune ja nagu juba öeldud servadeni ulatuva disainiga ning olemuselt piklikumaks veninud. Mõnusa lisana on sellele juba tehases paigaldatud kaitsekile ning tegelikkuses on karbis kohe kaasas ka silikoonist ümbris.

 

 

Tehnoloogiana on kasutusel AMOLED, mille värskendussagedus on 90 Hz. See viimane tähendab, et pilt on sujuvam ja mõnusam vaadata. Piksleid on ekraanile kokku mahutatud täitsa arvestatavad 2400 x 1800, mis teeb pikslitiheduseks 402 ppi. Eesmine kaamera on nüüd samuti otse ekraani sisse integreeritud, ehk asub seal omaette “augus”. See on minu meelest väga mõnus lahendus ja tundub kuidagi loomulik. Ekraani alla on paigutatud ka sõrmejäljelugeja, mis töötab kiirelt ja on mugava asukohaga. Kuna aga telefonil on olemas ka väga hästi toimiv näotuvastus, siis tegelikkuses kipub olema nii, et lihtsam on kasutada seda kui sõrmejälge. Samas aga jääb näotuvastus hätta hämarates oludes ja siis on jällegi abiks sõrmejälg. Seega päris tippmudelitega võrrelda näotuvastust hetkel veel ei saa. Samuti on ekraanil puudu “alati sees” funktsionaalsus.

 

Kaamera

 

Tagumised kaamerad on OnePlusil 48 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix. Objektiivide poolest on olemas vastavalt põhikaamera, lainurk, ja 2 x zoom. Ehk peamine on kaetud, kuid puudu on nii-öelda sügavust mõõtev sensor ja ka zoomi ulatus on konkurentide mõnel mudelil suurem. Samas aga on telefoniga tehtud pildid teravad ja selle värvid tasakaalus, kuigi kalduvad pigem soojade toonide poole. Ka pimedas saab pildid tehtud, selle jaoks on eraldi režiim. Nagu ka Profi-, Portree- ja muud taolised eriprogrammid. Loomulikult saab filmida ka aegluubis ja 4K formaadis videot. Füüsiliselt on kaamera moodul piklik ja paigutatud seadme tagakülje keskele. See on hulga kenam lahendus, kui näiteks iPhone ja Samsungi suur nurgas asuv ruut. Samas ulatub ka OnePlusi kaameramoodul mõnevõrra korpusest välja. Huvitava otsusena on ka NFC kiip paigutatud kaameramoodulisse. Selles suhtes on see hea mõte, et nii on NFC asukoht kindlalt teada ja ära jääb nii-öelda õige koha otsimine, kuid teisalt tekib mõningane hirm, et aja jooksul võib kaamera klaas kriimuliseks minna, kui seda pidevalt kusagile vastu asetada.

 

Tehnika

 

OnePlus on ikka rõhunud sellele, et pakub väiksema raha eest tipptasemel riistvara ja nii on ka seekord. Eestis küll veel mitte toimiv, kuid 5G on siiski juba telefonis ja olemas. Protsessoriks on tippklassi Qualcomm Snapdragon 865, mida omakorda täiendab 8GB põhimälu. Üheskoos tagavad need seadme tõrgeteta ja sujuva töö. Enamike kasutajate jaoks on loodetavasti ka 128 GB salvestusruum piisav, sest paraku ei saa seda mälukaardi abil suurendada. Veel peab ütlema, et aku mahutab igati korralikud 4300 mAh. Tühjenemise korral saab selle karbis kohe kaasas oleva Warp Charge kiirlaadijaga vaid pisut rohkem kui tunniga jälle täis laadida. Kahjuks aga pole telefonil juhtmevaba laadimise tuge. Samamoodi kahjuks puudub ka veekindlus.

 

Tarkvara

 

Nagu eeldada võib, kasutab seade Android 10 tarkvara. Seda aga on OnePlusi poolt kohendatud (Oxygen OS), ehk tegemist ei ole puhta Androidiga. Väga mugav on viibete funktsionaalsus, ehk võimalus navigeerida sarnaselt iPhonele. Vasakult paremale võrdub tagasi, alt üles sulgeb rakenduse jms. Üldse mitte mugav ei ole aga rakenduste automaatne paigutamine tähestiku järjekorda. Seega ei saa nende järjestust muuta ega neid näiteks kaustadesse panna. Õigemini kaustadesse saab neid panna aga ainult avaekraanidel. Õnneks näeb operatsioonisüsteem vähemalt üsna kena ja kaasaegne välja.

 

Kokkuvõtteks

 

OnePlus 8 on kokkuvõttes igati tubli telefon. Disaini osas pole nuriseda millegi üle. Ka töökiirus on väga heal tasemel. Eriti arvestades mitte küll väga soodsat, kuid siiski veel enam-vähem mõistlikku hinda. Mõningad puuduolevad asjad nagu veekindlus, juhtmevaba laadimine ja rohkemate võimalustega kaamera, jäävad aga OnePlus 8 Pro mängumaale.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi