OnePlus 6 on nutitelefon, millest ma ei oodanud palju. Esiteks on ta hind seal viiesaja euro kandis ja teiseks ei öelnud ka see nimi mulle suurt midagi. Üks hiinakas juures, kes püüab lipulaevadel kuidagi kannul püsida.

Kuid paar nädalat telefoni kaasas kandes olen ma täiesti pahviks löödud. Mitte telefonist endastki niivõrd, vaid pigem sellest, et selline telefon on sedavõrd mõistliku hinnaga. Kui ma oleksin ostnud telefoni 900+ euroga nagu enim reklaamitavad sageli maksavad ja saanud OnePlus 6 sisuga telefoni, oleks ma rahul, sest see on üks kuramuse võimekas ja hea telefon.

 

 

Mitme nädala jooksul püüdsin ma telefonile anda erinevaid ülesandeid, jooksutades tal rakendusi, mis mu isikliku telefoni rohkem tööd tegema panevad. Sa tead, et su telefon ragistab ajusid kui see sul peos kuumaks kisub. OnePlus 6 ei jäänud aeglaseks mitte ühegi püstitatud ülesandega ja mitte ükski katsetatud rakendus ei toonud telefoni nõrku külgi välja.

Ok, seal on paar asja, millest ma ootasin enamat, kuid need on nii marginaalsed ja otsitud. Aga mis need on?

Kui sa pöörad oma silmad viimase õuna telefoni ekraanilt ja OnePlus 6 ekraanile, siis selleks ei pea ekspert olema, et ekraani teravus ja pildi ilu ei ole päris võrreldav. Kuid samas on sellel ka pluss pool, sest tänu natuke lahjemale ekraanile kestab aku tunduvalt paremini.

Teine asi, mida ma märkasin ja mis võib-olla häiris mind natuke enam, oli seotud telefoni kaameraga. Nimelt, kui sa vajutad pildistamise nupu peale, siis ei tee ta kohe pilti, vaid sa pead umbes paar sajandikku ootama. See aeg on hästi lühike, kuid see on siiski olemas ja kuigi tundub tähtsusetu, siis kolme väikese lapse isana tean, et lapsed liiguvadki ülehelikiirusel ja selle paari sekundiga on vähemalt üks põngerjas jõudnud juba pildilt minema lipsata või on hakanud uurima midagi väga tähtsat, mida peab just pildistamise ajal uurima.

 

 

Kolmas asi, mis jätab natuke piiratud tunde, on see, et mälukaarti ei saa mahu suurendamiseks lisada. Kuid kui valikus on 64GB ja 128GB kõvakettaga telefonid, siis ei ole see ka suur probleem.

Need ongi ainsad kolm aspekti, mida ma tooksin välja, sest telefonis on positiivset palju enam. Nagu öeldud, kestab aku väga hästi. Ma ei teinud otseselt katset, kuid ka intensiivse kasutamise juures tekkis õhtul endaga debatt, et kas panna ikka telefon laadima või mitte.

Siia juurde tooksin kohe ka laadimise. See on OnePlus 6 juures puhas nauding, sest kaasasolev laadija laeb poole tunniga piisavalt, et terve päeva muretult telefoniga vastupidada.

Rakenduste jooksutamine telefonis on puhas nauding. Palju nauditavam kui selle hinna sees ootaks. Mina sain katsetada 128GB mudelit ja seda ma ka soovitaksin, sest sel OnePlus 6-l on ka lahjem versioon väiksema kõvakettaga. Mul on alati eelarvamus, et telefonid, mis jäävad Samsungite ja iPhonede tippmudelitest poole odavamaks, peaksid olema ka poole kehvemad. Antud telefon kummutas selle uskumuse väga edukalt. Kui kõrvale jätta ekraani resolutsioon, on OnePlus 6 teinud suurepärase toote.

Ja eriliseks muudavad ta ka veel pisidetailid, mis näitab tootjate innovaatilist mõtlemist. Antud telefoni ekraan on põhimõtteliselt esipaneeli täies ulatuses. Ei ole mingeid pimedaid ribasid. Esipaneelist ei ole ekraan vaid paar protsenti, kuhu tuli mahutada selfie-kaamera.

Me teame ka seda ebamugavust kui koosolekul meil järsku telefon taskus laulma hakkab, kuidas me närviliselt seda taskust välja krabame ja siis piinlikkust tundes selle heli maha keeramise kohta otsime. OnePlus 6 on telefoni küljele pannud füüsilise nupu, mida liigutades saab maha keerata telefoni helina ja soovi korral ka vibratsiooni. Lihtne, kuid harjudes ülimõnus lisa.

Ja kuna telefon on ühe külje pealt ekraani täis, siis selleks, et seda mitte vigastada, on tootja juba ise su telefoni ekraanile kile peale tõmmanud ja karbiga ka silikoonkatte kaasa pannud. Telefonide kaante ja kaitsekilede müük on suur äri ja nemad annavad selle teile niisama kaasa. Väga tubli otsus, sest mul õnnestus ka katsetelefoni kilele triip sisse tõmmata.

Telefoni kaamera, teeb tervaid ja häid pilte.

Nii nagu kõigi telefonidega, saab tervust muidugi eeldada vaid hea valguse käes. Ja mis mulle väga meeldis, siis ei sunni OnePlus sarnaselt mõne konkurendiga enda tarkvara peale. On vaid puhas Android ja puuduvad rakendused, mis sul kogu aeg silme ees on, mida sa kustutada ei saa ja samas pea kunagi ka ei kasuta.

Kui ma otsiks mõistliku hinnaga väga head telefoni, siis oleks OnePlus 6 üks tõsisemaid kandidaate, sest ta teeb kõike, mida nutitelefonilt oodata võib ja paremini kui keskklassi telefonilt oodata võiks. Hunt lambanahas, igatahes.

Henry peab ennast suureks digihuviliseks, kuid algajaks asjatundjaks. Õigemini ta polegi asjatundja, vaid ta on mees, kes vaimustub tehnoloogia uuendustest ja uutest võimalustest, mida kõik see endaga toob. Eriti huvipakkuv on tehnika, mis on mõeldud tavatarbijale, kuid mis heades kätes, võiks ka proffide õue peale juhatada. Tehnikat soetades, teeb ta seda alati varuga - see peab vastama kõikidele tema soovidele, pluss natuke veel, sest ajalugu on näidanud, et täpselt paras tehnika jääb peagi väikseks. Telefoniks on Henryl Samsung S8+, pilte ja liikuvat pilti teeb ta lisaks telefonile aparaadiga Nikon D500 ja Sony Rx 100 IV, arvutiks on vinge Apple MacBook Pro ja ei suuda ära otsustada, kas soetada tuleks endale DJI Spark või DJI Mavic droon. Tehnoloogia huvist suurem on tal vaid vaimustus enda perekonnast, kus on abikaasa Kerstin ja kasvab kolm last ning kellega tegemistest Henry ka üpris tuntud blogi peab www.amidahenryteeb.eu

Kommentaarid