HERE Maps on kasulik ja akut säästev liikluses juhatades, kuid täpsemaid turismiobjekte ei pruugi ta siiski võõras linnas ja riigis kätte juhatada. Foto: ekraanitõmmis

Omal nahal järele proovitud! Here Maps sunnib Indias siiski kohalikelt teed küsima

#Here Maps #india #kaardirakendus #nokia

Eelmises postituses tutvustasin HERE kaardirakenduse võimalusi. Varustasin end India kaardiga ja lendasin Mumbaisse.

India on maa, kus turistidel kohalikku SIM-kaarti ametlikult osta pole võimalik. Kõik SIM-id on läbinud isikutuvastuse.

screen322x572 (3)

Piisab power-nupu vajutamisest, et mustale ekraanile ilmuks minimalistlikult suund, kuhu järgmine pööre tuleb ja mitme kilomeetri pärast.

Põhimõtteliselt on endale SIM-i hankimine seal sama nagu välismaalasele Eestis ID-kaardi tegemine. Ja wifi olemasoluga on Indias nagu Eestis 4G puudumisega – seda praktiliselt ei esine. Seega jäi kogu lootus HERE internetivaba kaardi peale.

HERE säästab akut

Nokia loodud kaart teeb oma tööd hästi. Lisaks asjalikule juhendamisele ja selgele disainile on koos riigikaardiga ka info vaatamisväärsustest ja söögikohtadest. Klapivad ka rongiliinid ja peatuste nimed.

Goa randades rolleriga sõites kuuleb piisava etteteatamisega juhendust ka üle mootoripõrina ja tuulevihina. See sõltub muidugi ka kõlarikvaliteedist, aga mitte ainult – näiteks Waze’i juhendus on minu kogemusel palju plärisevam.

Väga praktiline on ka navigeerimise tšekkimine, ilma et peaks kogu kaarti klahviluku tagant välja tooma – piisab power-nupu vajutamisest, et mustale ekraanile ilmuks minimalistlikult suund, kuhu järgmine pööre tuleb ja mitme kilomeetri pärast.

Teoreetiliselt pole peale sihtkoha sisestamist ja sõitma hakkamist tarvis ekraani enam tööle panna. See on oluline nüanss ka akut säästes.

[conclusion]

Eksitus teel

HERE’i usaldusväärsusega harjunult sisestame sihtkohaks ajaloolised kivigraveeringud, mis on toodud ka kaardi enda vaatamisväärsuste hulgas. Peale mitmekümne kilomeetri pikkust 35-kraadises kuumuses põristamist teatab hääl telefonis, et oleme kohal.

Kitsas maantee on ääristatud mingil arusaamatul põhjusel kümnete kallurautodega, mille summutitest õhkub põrgukuuma. Vaatame nõutult ringi. Ühel pool org, teisel pool mägi. Kontrollin kaarti – jah, just siin peaks 20 000 aastat vanad joonistused asuma.

Meid uurima tulnud hindu autojuhid ei mõista sõnagi inglise keelt, aga asuvad abivalmilt erinevaid suundi näitama, kuhu tuleks minna. Lõpuks saabub üks veidi vanem mees, kes loeb meie huultelt välja kohanime ja juhatab kilomeetri võrra tagasi ja siis vasakule. Ja siis uuesti vasakule.

Vigu on, aga võib rahule jääda

Kes Indias on rännanud, on kindlasti kogenud, kuidas enesekindel teejuhatamine ei pruugi siiski soovitud kohani viia. Aga mis meil muud üle jääb, kui proovida. Imekombel osutub seekord kohaliku sõnade järgi navigeerimine täpseks ning leiame hästi säilinud iidvanad pildid.

Kaart küll vedas alt, kuid see andis võimaluse seikluslikuks kohtumiseks kohalikega. Mulle meeldis, aga arvatavasti polnud see äpiloojate algne eesmärk. Seega võib öelda, et masinad pole veel alati kohalikest targemad ja esineb kõrvalekaldeid.

Mõistetamatuks jääb ka põhjus, miks tärniga kohti kaardil salvestades äpp lõputult mõtlema hakkab. Eelinstallitud offline-kaardi puhul võiks ju nimekirjade tekitamine mõttekiirusel käia.

Peale paari miinuse olen kaardiga rahule jäänud ja väga lahe, et nii kasuliku asja tasuta kätte saab.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid