Allikas: Shutterstock

Eestimaalased kulutasid oktoobris mobiiltelefonidele üle 10 miljoni euro

#mobiiltelefonid #müügitopp

Uuringufirma GfK andmetel sündis läinud kuul Eesti mobiilimüügi selle aasta rekord, mil eestimaalased kulutasid mobiiltelefonidele üle 10 miljoni euro. Eestimaalaste ammune lemmik Nokia teeb kohalikul mobiiliturul võimsat comeback’i – oktoobris murdis Nokia müüduimate telefonide esikümnesse nii oma nupu- kui ka nutitelefoniga.

 

GfK andmetel oli oktoober Eesti mobiilimüügis rekordiline

 

Kuu jooksul ostsid eestimaalased 10,1 miljoni euro väärtuses mobiiltelefone ning koguseliselt ulatus soetatud telefonide arv 35 100-le.

Telia Eesti mobiiltelefonide valdkonna tootejuht Taavi Ting märkis, et turul tervikuna oli nutitelefoni keskmine müügihind 349 eurot ning Telia puhul 366 eurot.

“Meie müügikanalites tegi väga tubli tulemuse Apple’i uus mudel iPhone 8, mis kerkis kõrgele 5. kohale. Samas on märkimisväärse tulemuse teinud ka Nokia, mis jõudis kümne müüduima mobiiltelefoni hulka nii oma kultusliku nuputelefoni 3310 uusmudeliga kui ka oma uue nutitelefoniga Nokia 3. Seetõttu on esikümme sel korral kirjum ning koosneb nelja tootja mudelitest,” selgitas Ting.

Tema kinnitusel oli oktoober ka Teliale selle aasta edukaim mobiilimüügi kuu, millele omakorda aitas kaasa läbi aegade edukaim Ostuöö. “Ainuüksi Ostuöö kolme päeva jooksul kasvas mobiiltelefonide müük tavapärasega võrreldes kaks korda,” lisas Ting.

 

Telia müüduimad mobiiltelefonid oktoobris 2017:

 

Huawei P10 Lite
Apple iPhone SE
Apple iPhone 7
Huawei P8 Lite
Apple iPhone 8
Samsung Galaxy S8
Nokia 3310
Samsung Galaxy A5 2017
Nokia 3
Samsung Galaxy A3 2017

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid