Office 365 on Microsofti uus lähenemisviis klassikalistele Office’i programmidele. Mis see on ja kuidas täpsemalt töötab, sellest saab lugeda siit. Samas aga peidab Office 365 endas ka mitmeid uuendusi ja lisavõimalusi, millest kõik kasutajad ei pruugi teadlikud olla. Seetõttu tutvustamegi mõnda neist nüüd lähemalt.

 

OneDrive

 

Üks tänuväärsemaid lisavõimalusi on OneDrive’i nimeline pilveruum, mida pakutakse kõikidele Office’i kasutajatele. OneDrive’i abil on võimalik dokumente, pilte faile jms kolleegidega jagada ja neile igal ajal ligi pääseda. Toetatud on lihtsalt linkide jagamine, aga ka ligipääsu võimaldamine ainult teatud isikutele ning loomulikult ka nii-öelda ühistöö. Peale arvuti saab pilveruumi kasutada ka mobiiltelefoni või tahvliga.

OneDrive’i keskkond asub siin.

 

Forms

 

Kuigi erinevaid variante leidub veebis küllaga, pakub ka Office võimalust küsitluste läbiviimiseks. Formsi-nimelise rakenduse abil saab koostada kena disaini ja loogilise ülesehitusega küsitlusi. Kuna iga küsitluse eesmärk on teha saadud vastuste põhjal mingeid järeldusi, on ka siin võimalik koostada erinevaid aruandeid, et vastuseid paremini analüüsida. Näiteks saab Formsi abil läbi viia piltide ja videotega täiendatud uuringuid või teha viktoriine. Küsimustele on võimalik vastuseid anda nii veebibrauseri kui ka mobiilseadme abil. Korraldaja aga saab tulemusi vaadata reaalajas.

Formsi keskkond asub siin.

 

Teams

 

Microsoft Teams on suhtlusvahend, mille eesmärk on ladusa meeskonnatöö tagamine. Eesmärk on inimeste omavahelise suhtluse kiirem korraldamine, võrreldes tavapäraste e-kirjade ja helistamisega. Kõik osapooled saavad keskkonnas dokumente samal ajal avada ja muuta. Teamsi rakendust saab kasutada nii üle veebi ehk Office 365 portaalist kui ka arvutisse paigaldatava rakenduse abil.

Teamsi keskkond asub siin.

 

Stream

 

Videote üleslaadimiseks ja jagamiseks on loodud Office 365 Streami nimeline keskkond. Microsoft Stream on videoteenus, mille abil on võimalik üles laadida, vaadata ja jagada ettevõtte videoid. Microsoft Stream võimaldab ka videote kommentaaride jagamist, märkuste ja kirjelduste ajakoodide märgistamist, et viidata video konkreetsetele ajahetkedele. Office 365 rakenduste hulgas on olemas ka rakendus nimega “Videos”, mis on Streamiga sarnane, kuid Stream võimaldab rohkemat, näiteks luua Youtube’iga sarnaselt kanaleid.

Streami keskkond asub siin.

 

Lisaks eelnimetatutele on Office’i juures veel mitmeid erinevaid programme ning kuigi need ei ole väga tuntud, tasub valik siiski üle käia. Nii võib üllatusega avastada, et mitmeid asju saab hulga mugavamalt, kiiremini ja pilvepõhiselt teha.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid