Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Reisime rohkem kui kunagi varem – see on odavam, kättesaadav ja kuulub elu juurde. Pigem on keeruline leida inimest, kellele ei meeldi reisida. Lennupiletid on enamasti reisi kõige suurem kulu, eriti, kui sõita jaanuaris kuhugi kaugele, kus on soe. Kui õnnestub lendude pealt kokku hoida, saab jääda kauemaks või minna kauaoodatud järgmisele avastusretkele juba varem.  Reisiportaal Stag Kiss Budapest räägib Digitarga vahendusel välja kõik parimad nipid odavate lendude jahtimiseks, mis tänu internetile on tihti väga lihtne.

 

Kust otsida?

 

Kõigepealt läheb vaja otsingumootorit. Kuigi neid on palju, olen mina viimasel ajal parimad diilid leidnud Momondost ja Skyscannerist.

Uuri neilt lehtedelt: Skyscanner, Farecompare, Cheapflights, Google Flights, AirFare Watchdog, Momondo, Cheapoair.

 

Kuidas otsida?

 

Kes on lende otsinud, on kindlasti märganud, et 10 minutit hiljem uuesti hinda kontrollides on see juba tõusnud. Otsingumootorite avalik saladus on, et tänu küpsistele tõstavad lennulehed hindu, et jätta mulje kiiresti tõusvatest hindadest ja seega survestada klienti kiiremini lendu broneerima.

 

Selle vältimiseks tuleb otsida läbi Incognito akna:

  • kui kasutad Internet Explorerit või Mozilla Firefoxi, siis ava uus aken (Command/Control + Shift + “P”)
  • Safari ja Google Chrome’i puhul (Command/Control + “N”)

Incognito on salajane aken, kus netilehed ei saa salvestada jälgi kasutaja külastustest. Jälgede kustutamiseks veendu, et enne järgmise otsingu tegemist sulged eelmised aknad.

 

Millal lennata?

 

Teatud ajad aastas on odavate lendude jaoks paremad kui teised. Üldiselt on kõige soodsam lennata jaanuarist maini ja septembrist kuni detsembri alguseni, sest siis on lapsed koolis ja reisiselle seega vähem. Kõige kallim on lennata suvel juuni keskpaigast kuni augusti keskpaigani, samuti jõulude ja aastavahetuse ajal.

Veel tasub silma peal hoida kohalikel pühadel ja festivalidel. Kui soovida kulusid kokku hoida, on mõistlik vältida näiteks Hiina lendamist Hiina uusaasta, Riosse karnevali ja Dublinisse St. Patricku päeva ajal.

 

Paindlikkus tuleb kasuks

 

Teadupärast on teisipäev parim nädalapäev odavalt lendamiseks, sest lennufirmad tavatsesid lisada uusi pakkumisi just sel päeval. Nüüd on tänu internetile võimalik häid hindu leida ka muul ajal, nii et tasub läbi vaadata ka teisi päevi.

Kui kuupäevadega on võimalik mängida rohkem, tasub kõigepealt välja otsida üheotsa pileti pakkumised terve kuu ulatuses ja seejärel tagasilennu omad, sõeludes nii välja parima kogusumma.

 

Võta varakult plaani

 

Spontaanne nädalavahetus Pariisis? Äge! Aga mitte rahakotile. Soovides odavalt lennata, plaani pikemalt ette. Kaks kuni kaheksa kuud ette on see vahemik, kui leiab parimaid hindu.

 

Viimase hetke pakkumised…

 

…mida enam ei ole. Varem andsid lennufirmad kohtade täitmiseks tühje istmeid odavamalt. Nüüd tavatsevad ärireisijad teha plaane viimasel minutil, makstes rohkem ja seega enam ulmehäid viimase hetke pakkumisi naljalt ei leia.

 

Mine väikese ringiga

 

Teinekord on odavam maanduda lennujaamas, mis on natuke eemal sihtkohast, kuid pakub paremat diili. See toimib just suuremate linnade puhul, kus on üsna lähestikku mitmeid lennujaamu. Eestlased on harjunud alustama reisi ka Tallinna asemel Riiast või Helsingist just samal põhjusel.

 

Võta odav lennufirma

 

RyanAir on reeglina odavam kui Finnair. Säästulennufirmaga kaasnevad ka omad miinused – kas vähese jalaruumi, kõrgete pagasi lisatasude jms osas –, kuid võit tuleb mugavusi piirates välja just hinnas.

 

Oota lennujaamas

 

Kui raha on vähe, siis aega see-eest rohkem? Valides otselennu asemel lennu vahepeatusega, on võimalik korralikult säästa. Kahe lennu vahele tasub varuda vähemalt kolm tundi, juhuks kui esimene lend peaks hilinema.

 

Proovi reisibürood

 

Kuigi reisibürood on justkui midagi, mis peaks olema juba eelmise sajandi lõpu seisuga välja surnud, eksisteerib agendi elukutse endiselt ja just sealt võib saada infot väga heade hindade ja marsruutide kohta. Nii säästab hulga aega ja stressirohket kaevamist internetis. Samuti oskavad nad tutvustada eri sihtkohti ja aidata kombineerida lend nii, et näiteks 8-tunnise ootamise asemel lennujaamas on võimalik jääda ööpäevaks, jättes võimaluse ootamise asemel külastada sama reisi jooksul lisaks veel ühte linna.

 

Liitu lennufirmadega

 

Kõigi lennufirmade saitidel on võimalik teha paari minutiga endale kasutaja. Liitumine on tasuta, kuid võita on palju, eriti kui reisimist tuleb ette mitu korda aastas. Lennufirmad teevad pidevalt kampaaniaid, pakkudes soodsamalt kindlaid sihtkohti, pileteid, kuupäevi, võimaldades võtta ette reise, mis ei mõju rahakotile hävitavalt.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi