Google Maps laenab veel ühe Waze’i parimatest omadustest, võimaldades teatada liiklusseisakutest.

 

Võimalus teatada teel nähtud olukordadest, nagu näiteks ummikud ja avariid, on olnud Google’i omanduses oleva Waze’i privileeg aastaid, kuid viimase aasta jooksul on need funktsioonid vaikselt imbunud ka Google Mapsi rakendusse.

Intsidentidest teada andmine on jõudnud Androidi äpi kõige uuemasse versiooni, lubades raporteerida aeglustunud liiklusest. Juba varem sai teavitada avariidest, politseipatrullidest ja liikluskaameratest. Siiani ei saanud käsitsi lisada infot ummikutest, mis oleks teistele äpi kasutajatele näha. Uued funktsioonid on nüüd juba paljude kasutajateni jõudnud.

Google Mapsi intsidentidest raporteerimise võimalusest hakati rääkima eelmise aasta lõpus. Et funktsioon ei ole veel laialdaselt kättesaadav, on ka raske öelda, kas see on mõeldud kõigile seadmetele üle maailma või kitsamalt vaid valitud regioonidesse, kirjutab The Verge.

Kindel on see, et kui see toimima hakkab, on Google Maps tänu kasutajate endi saadetud infole palju kasulikum.

Siiani on Waze olnud eestlaste lemmikrakendus just tänu adekvaatsele infole reaalajas liikluses toimuvast. Kui Google Maps suudab kasutusele võtta Waze’i parimad küljed, võib sellest ühel päeval saada ainus kaardirakendus, mida liikluses vaja läheb.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid