Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Suvi on tulemas – see tähendab, et tulemas on grillimised, rannaskäimised, matkamised, kanuusõidud ja muud väljas tehtavad tegevused. Nagunii on meil telefonid kogu aeg taskus või kotis, hea ettevalmistusega muudavad need meie suve veel toredamaks!

Siit leiad näpunäiteid, millised äpid aitavad suve nautida; mida teha, kui tehnika saab märjaks või kukub vette; kuidas puhastada telefoni porist; mida teha, kui telefon kuumeneb üle.

Suverakendused

PILT2

Kuskil on ikka päikEseline

EMHI Weather näitab reaalajas ilma Eesti eri kohtades ja loomulikult ennustab järgmiste päevade oma. Sarnane ilmaennustusrakendus on Delfi ilmateade.ee rakendus.

Leia üles super supelrand või matkarada

Eesti rannasuvi on lühike ja ootamatu. Selleks, et head ilma mitte maha magada ja varbad ikkagi vette panna, on loodud rakendus Eesti supelrannad, milles on kirjas vee- ja õhutemperatuur eri randades maakondade kaupa.

RMK
Deveton (Android, iOS), Brightspark (Windows)

Android Apple

RMK rakendus aitab valida matkaradasid ja puhkepaiku kõigis RMK hoole all olevates kohtades üle terve Eesti, lisaks sellele näeb, mis toimub looduskaamerates ja saab infot ka RMK korraldatud ürituste kohta.

Roadtrip I vundament

Roadtrip’ile minnes on väga suureks abiks Waze, tänu millele olen korduvalt eesootavast ummikust varakult teada saanud ning teise tee valinud. Samamoodi on teede olukorra kohta infot ka Maanteeameti rakenduses Teeinfo, mille kiirus annab kohati küll soovida, kuid äpp on siiski kasulik.

Avasta muusika ja üritused

Piletilevi app icon

Piletilevi
Baltic Ticket Holdings AS

Android Apple

Telia partnerpakkumiste sektsioonist saad infot peatselt saabuvate kontsertide kohta, osta pileteid soodsamalt ja vaadata festivalide kohta infot. Piletilevi rakendus on samamoodi teinud kontsertide ja ürituste piletite ostmise mugavaks.

Sinu suve ägedamad muusikaelamused!
Sinu suve ägedamad muusikaelamused!

Milline telefon on suvisteks tegevusteks praktiline ja kuidas telefoni töökorras hoida?

PILT3

Veekindlad telefonid ja telefonide kuivatamine pärast vette kukkumist

Olen ise pillanud telefoni korraks vette ja selle pärast ärakuivatamist tööle saanud, see on küll võtnud mõned närvilised päevad aega ja olen ka kuulnud lugusid sõpradelt, kes sellega hakkama pole saanud ning on pidanud uue telefoni hankima. Varsti pole veekahjustused aga enam probleem, sest uuemad nutitelefonid panevad üha enam rõhku veekindlusele.

Näiteks Samsung on varemgi oma telefone veekindlaks teinud ja uusim Samsung S7 pole erand. See suudab kuni 1,5 meetri sügavuses vees püsida kuni 30 minutit.

Seega kannatab see vidin ära nii äkilise tormi kui ka kogemata järve kukkumise.

Küll aga ei ole soovitatav oma uut telefoni veealustele seiklustele kaasa võtta, pigem on hea teada, et veekindlus on kasulik lisand, mis muudab õnnetuste tagajärjed kergemaks.

Vaata Samsungi veekindlusest:

Kui aga telefon kukub vette ja ei ole veekindel, tuleb kiiresti tegutseda.

Telefon tuleb välja lülitada, lahti võtta, rahulikult paberrätikuga kuivaks tupsutada ja lihtsalt oodata. Telefon peaks ära kuivama paari päeva jooksul ja vahepeal ei tohi seda sisse lülitada.

Kuigi internetis levib väide, et riisi sees telefoni kuivatamine on hea idee, ei aita tegelikult sellisel juhul mitte riis, vaid mööduv aeg. Riis võib hoopis ohtlikumaks osutuda, kuna see sisaldab pisikesi tolmutükke, mis jäävad igale poole kinni ja võivad niimoodi tehnikat kahjustada.

Kui telefon kukub liiva või muda sisse

Tundub loogiline, et kui telefon kukub liiva või muda sisse, tuleb telefon koost lahti võtta ja ära puhastada. Puhastamiseks sobivad kõige paremini spetsiaalsed tehnika puhastamise lapid, kuna paberrätikud pole nii hea imamisvõimega. Pigem ajavad nad liiva ja muda laiali ning seeläbi kriibivad ka telefoni ekraani ära.

Kitsastest vahedest pisikeste tükikeste kättesaamiseks võib kasutada teipi või näiteks post-it’i liimiriba. Kui telefon on mudast niiske, tuleb samamoodi veidi enne sisselülitamist oodata, et see ära kuivaks.

Tugev päike ja telefoniekraanid

PILT4

Kõigile tuleb ilmselt tuttav ette olukord, kus seisad hommikul õues ja üritad kella vaadata ja selleks keerad selja päikese poole, tekitad oma käega ekraanile veel varju ja siis enam-vähem näed midagi.

Päikesevalgus on igasugusest tehisvalgusest nii palju tugevam, et ka parimatel telefonidel tuleb suviti keerata ekraani valgus põhja.

Telefonide heledust mõõdetakse nittides ehk siis inglise keeles nits on see mõõtühik, mida tuleks jälgida, kui on soov kasutada kõige eredama ekraaniga telefoni.

Suviseks kasutamiseks on parimad ka telefonid, mille ekraan ei tekita peegeldust, otse tehasest saab peegeldusvaba klaasiga telefoni, kui see on selles nimekirjas.

Väga lihtne ja odav viis peegeldamist vältida on ka lihtsalt telefonile peegeldamisvaba kaitsekile osta. Muidugi on tegelikult üleüldse hea mõte hankida telefonile kaitseklaas, sest juhul, kui telefon maha kukub ja klaas katki läheb, on kaitseklaasi välja vahetamine palju odavam ja lihtsam.

Päikese tõttu võib telefon üle kuumeneda

Kui unustada telefon pikaks ajaks aknalauale, auto armatuurile või lihtsalt päikese kätte, võib juhtuda, et telefon kuumeneb üle.

Kui telefon annab teada, et on ülekuumenenud, ei tasu seda sõnumit alahinnata ja tuleb seda tõsiselt võtta. Et vältida ülekuumenemist, tuleb loomulikult vaadata, et telefon ei oleks pikka aega lauspäikese käes.

Ülekuumenemise vältimiseks on hea lülitada välja rakendused, mida tollel hetkel ei kasuta, et nad ei koormaks telefoni taustaprotsessidena. Kui telefon on juba ülekuumenenud ja keeldub koostööst, tuleb see kuskile jahedasse panna, aga kindlasti mitte külmkappi – nii järsk temperatuurimuutus võib tekitada kondensatsiooni ehk vedeliku kogunemist, mis võib tehnika täitsa ära rikkuda.

Pigem pane telefon mõnda varjulisse kohta ootama. Telefoni jahtumise ajal oleks hea võtta telefonilt kaaned ümbert ära, sest need võimendavad kuumust, mis ei pääse nii lihtsalt kaante vahelt välja.

Lisaks tasub veenduda, et telefonis olevad rakendused on uuendatud – mida uuem versioon mingist rakendusest on telefonis, seda rohkem on tehtud bug fix’e, seda vähem see telefoni protsessorit koormab ja RAM-i võtab.

ehk Piksel, "sest mulle väga pakub huvi just foto-illustreerimise ja muu sellisega seonduv digitehnoloogia", selgitab ta ise. "Ükskõik, mida sa leida tahad, selleks on kindlasti app olemas!" julgustab Piksel otsima ja leidma: "Oota, kohe googledan seda". "Micro-USB kaableid ei ole kunagi liiga palju!" soovitab ta ja ütleb, et hea telefonikaamera igapäevasteks ootamatuteks pildistamisteks on talle hädavajalik kaaslane. "Adobe Creative Cloud ilusate asjade tegemiseks; Wikipedia maailma tundmaõppimiseks ja ennast lugema unustamiseks," loetleb ta kasulikke diginippe. Piksli digiolevik algas esimeste arvutimängudega DOS-süsteemi ja diskettidega kuue aastaselt ja läks tõsisemaks 2000ndate keskpaigas esimese peegelkaamera ja Photoshopiga. "Tehnoloogia on elu lihtsamaks ja huvitavamaks tegemiseks väga hea, kui tead, mida, kuidas ja mis hetkel kasutada."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi