Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Enim Telia võrgus kasutatavate nuhvlite topis on lausa kuus Apple'i toodetud telefoni. Foto: Unsplash

Nutihüppe projekti toel on viimastel aastatel kiirelt kasvanud nende inimeste hulk, kes on kasutusele võtnud nutitelefoni või tahvelarvuti.

Kõige kasutatumad mobiiltelefonid Telia võrgus:

Novembri alguse seisuga kasutab Telia mobiilivaldkonna kliendibaasist vähemalt üht nutiseadet 64% klientidest, aasta alguses oli see näitaja veel 59%. 2014. aasta alguses, mil Telia poolt kutsuti ellu Nutihüppe projekt, oli nutitelefoni kasutajaid kõigest 39%.

Ekraani suurus, hind ja kvaliteet

Viimaste aastate müügitulemuste kohaselt on klientide kindel eelistus nutiseade, mille ekraan on suurem kui 4,5 tolli. See näitab, et üha enam meediasisu ja meelelahutust eelistatakse tarbida just kaasas oleva nutiseadme ekraanilt.

Samal ajal on pidevalt kasvanud soetatud nutiseadme keskmine hind, mis näitab, et  tarbijad hindavad aina rohkem ka seadme hinna ja kvaliteedi suhet.

Apple võidutseb

Kui vaadata seda, milliseid mobiiltelefoni mudeleid kasutatakse Telia võrgus praegu kõige enam, siis siin on koguni viis esimest positsiooni haaranud enda kätte Apple’i erinevad mudelid. TOP 15 hulka mahuvad aga viie tootja seadmed: Apple, Huawei, Nokia, Sony ja Samsung.

 

Telia Nutihüppe projekti eesmärk on tõsta Eestis digiteadlikkust ning edendada nutiseadmete kasutamist, et inimeste igapäevane töö- ja eraelu lihtsamaks ja mugavamaks muuta.

Vaata ka neid Digitarga saate episoode:

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid