Tervislikud eluviisid ja oma tervislike näitajate jälgimine on muutumas üha populaarsemaks ning selle mõõtmiseks on välja mõeldud, toodetud ja müügile paisatud suur valik erinevaid aktiivsusmonitore, nuti- ja spordikellasid. Kaugel ei ole ka aeg, mil huvilised saavad aktiivsust mõõtvad kiibid lasta oma nahale tätoveerida.

Chaotic Moon on ettevõte, mis töötab mikrokiibiga varustatud tätoveeringute kallal – need saab nahale kleepida nagu plaastri, ühendada nutirakendusega ning tätoveeringus olevate sensorite kaudu edastatavat informatsiooni jälgida oma nutitelefonist.

Mikrokiip suhtleb elektrit juhtiva värvi abil sensoritega, mis tuvastavad näiteks kehatemperatuuri, stressitaset, vererõhku ja pulssi ning erinevalt nutikellast või aktiivsusmonitorist ei peaks seda kinnitama randmele.

Kuigi videos näidatud demonstratsioonid kujutavad endast nahale joonistatud algelisi vooluringe, on võimalusi, mida see lahendus avaks, palju. Nii oleks näiteks arstidel lihtsam jälgida operatsioonijärgset patsienti, sportlastel oma treeninguid ning teoreetiliselt oleks võimalik tätoveeringuga ka poes kaupade eest maksta.

Seniks kuni programmeeritavad tätoveeringud poelettidele pole ilmunud, võta oma tervis luubi alla juba täna ja vaata olemasolevaid randmelkantavaid nutiseadmeid meie e-poest.

Allikas: ChaoticMoon

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid