Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Pere kõik nutiseadmed saab liita ühtsesse Mobiilse elu paketti. Foto: TeliaSonera

Nutiseade täidab suvel nii teejuhi, sündmuste soovitaja kui ka meelelahutaja rolli

#4g #mobiilne elu #mobiilne internet #netipulk #nutikell #sülearvuti #Tiit Tammiste

Erinevate nutiseadmete populaarsus kasvab hoogsalt ning paljud inimesed kasutavad juba praegu nii nutitelefoni, tahvel- ja/või sülearvutit, netipulka, nutikella jne. On täheldatud, et nutiseadmeid ja mobiilset internetti armastatakse enim just suveperioodil, mis on ka igati loomulik – inimesed puhkavad, reisivad ja veedavad üldse palju aega kodust väljas. Nutiseade täidab nende jaoks nii teejuhi, kalendri, sündmuste soovitaja kui ka meelelahutuskeskuse rolli.

Kuidas saavutada mobiilne sõltumatus ja vabadus?

  • EMT Mobiilse elu pakett tagab stabiilse ja maksimaalse kiirusega interneti kõikides sinu telefonides ja teistes nutiseadmetes ja seda üle Eesti.
  • Isegi siis, kui lisad paketti kasvõi ajutiselt uue seadme, ei lange kiirus ega netiühenduse kvaliteet – kõikidesse seadmetesse tagame alati maksimaalse võimaliku andmesidekiiruse.
  • Mobiilne internet võib nüüd olla ka neis seadmetes, mida kasutad väga harva või vaid erandjuhtudel, sest see ei mõjuta sinu kulusid karvavõrdki, aga annab samas vajaliku vabaduse olla ühenduses kõikjal ja ka korraga mitme seadmega – GPS ühes seadmes, muusika teises, mängud hoopis tahvlis, tööasjad muidugi läptopis.
  • Kui su valitud mahupakett peaks suvehoos tõesti täis saama, võid alati tellida lisamahtu lihtsalt ja muretult – maksad vaid lisaks tellitud gigabaitide, mitte teenuse enda eest, ja kiirus jääb ikka maksimaalseks.
  • Unusta WiFi-võrkude ralli ja jagatud hotspot’iga tühjaks tõmmatud akud: Mobiilne elu tagab parima kiirusega interneti igas seadmes võrdselt, ööpäev ringi ja akut täiendavalt kulutamata – nii saad kasutada parimat netiühendust ka pikkadel suvepäevadel ning soojadel öödel akut täiendavalt koormamata.
  • Mobiilne elu annab sulle piiramatu võimaluse suhelda oma sõprade, lähedaste, kolleegide ja koostööpartneritega EMT ja Elioni võrgus ja seda sentigi lisaks maksmata – kõik suvejutud ja äriasjad saavad muretult aetud olenemata sinu asukohast Eestis.

Eesti Telekomi möödunud aasta statistika lubab eeldada, et ka tänavu kasvab suvekuudel mobiilse interneti kasutamine nutitelefonides hüppeliselt. 2014. aastal tegi mobiilse interneti tarbimine EMT võrgus korraliku jõnksu ülespoole alates maikuust ning jätkas kasvu kõigil suvekuudel – juunis, juulis ja augustis.

Võrreldes perioodiga jaanuarist aprillini, kasvas ajavahemikus mai kuni august mobiilse interneti kasutamine nutitelefonides üle 40 protsendi.

Eesti Telekomi tehnoloogiadirektori Tiit Tammiste sõnul on loomulik, et mobiilse interneti tarbimine just nutitelefonides suvekuudel kasvab, sest inimesed veedavad palju aega väljas, osalevad erinevatel sündmustel, puhkavad ja reisivad. Samas soovivad nad endiselt sotsiaalvõrgustikes suhelda, erinevaid video- ja meelelahutusteenuseid kasutada jne.

„Võib eeldada, et sel aastal teeb mobiilse interneti kasutamine suvekuudel läbi veelgi suurema kasvu, kuna kasvanud on nii 4G seadmete kasutajate arv kui ka kiiret mobiilset internetti nõudvate teenuste hulk,“ märkis Tammiste.

Kuni seitse erinevat seadet

Koos nutitelefonide levikuga on üha enam neid, kes kasutavad paralleelselt veel mõnda internetiühendusega nutiseadet. Seda trendi jälgides tõi EMT möödunud kevadel turule uudse põhimõttega teenuspaketi Mobiilne elu, millega liitunud kliendid saavad jagada mobiilset internetti kuni seitsme erineva seadme vahel. Nendest seadmetest peab vähemalt üks olema kõne- ja sõnumiteenusega liitunud nutitelefon. Ülejäänud seadmed võivad olla ainult interneti kasutamise võimalusega – näiteks tahvel- või sülearvutid, netipulgad, fotoaparaadid jne.

 

Mobiilse elu gruppi liidetud seadmed saavad kõik kasutada EMT maksimaalse kiirusega mobiilset internetti, kusjuures internetiühenduse kiirus ei sõltu korraga teenust kasutavate seadmete arvust.

Mobiilse elu paketti kuulub ka piiramatult kõnesid ja sõnumeid EMT ja Elioni võrkudesse, lisaks soodsad hinnad helistamisel Põhja- ja Baltimaadesse.

Mobiilse elu paketi lihtsus

EMT võrgustatistika näitab, et erinevate seadmete kasutamise ajad ja tarbimismahud erinevad nii päeva kui ka nädala ja kuude arvestuses mitu korda. Kui varem pidi kasutaja iga seadme puhul kalkuleerima, milline interneti- või kõnepakett konkreetse seadme jaoks valida, siis Mobiilse eluga saab kõik seadmed koondada ühtsesse paketti ja nende vahel andmesidemahtu jagada.

Ühine pakett lahendab ka mure, kus mõnel pereliikmel jäi sõltuvalt kasutusharjumustest mahtu üle ja mõnel puudu – Mobiilse elu paketis on maht jagatav ja kasutatav vastavalt vajadusele.

Igale nutiseadmele saab soovi korral määrata ka oma mahupiirangu, et juhtida näiteks lapse internetikasutust paindlikult. Andmesidemahu täitumisel teavitab EMT kasutajat sellest SMS-i teel ning soovi korral – kas mahu täitumisel või ajutise lisamahu vajadusel näiteks puhkuseperioodil – saab ajutiselt internetimahtu ka suurendada.

Juunis tegid Mobiilse elu paketid läbi värskenduskuuri ning nüüd on kõigil uutel liitujatel võimalik kolme kuu jooksul tasuta kasutada Spotify muusikateenust ja minuTV mobiilset teleteenust.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid