Täna, 4. aprillil kell 14-17 toimus Tallinnas Gustav Adolfi gümnaasiumis 1.-5. klassi õpetajate ja õpilaste koolituspäev “Lahe Digikool”.

Ühes tõelises nutikoolis õpetavad õpilased ka õpetajaid ja külalisi, räägivad Gustav Adolfi gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere ja klassiõpetaja Maria Malozjomov Digitargas.

Tallinna Nutikuu logokonkursi võidutöö autoriks osutus Erik Teder, Pelgulinna gümnaasiumi 11KP pragmaatilise suuna õpilane.
Tallinna Nutikuu logokonkursi võidutöö autoriks osutus Erik Teder, Pelgulinna gümnaasiumi 11KP pragmaatilise suuna õpilane.

Koolis kasutatakse aktiivselt tehnoloogiat õppetöös ning Tallinna nutikuu raames soovivad 3. ja 4. klassi õpilased näidata, mida nad oskavad. Täna külastasid kooli nutikuu raames 1.–5. klassi õpetajad koos õpilastega.

Koolitajateks olid õpilased ning pakuti võimalust osaleda töötubades “Raspberry Pi ja Scratch”, “Programmeerimine iPADidega”, “3D printimine”, “Mängude loomine programmiga Kodu GameLab, Makey makey”, “Animatsioon iPADidega”.

Nutikuu slogani konkursi võitis loosung “Nutikoolid nutihoos”, autor Meeri Sild, Tallinna Lilleküla gümnaasiumi haridustehnoloog ja õpetaja.

Videoülevaade Gustav Adolfi gümnaasiumis toimunust Digitargas juba läbipäevil!

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid