Festivali- ja kultuurisuvi Eestis on rikkalik ja väärt jäädvustamist ning jagamist. Foto: Unsplash

Positivus on küll möödas, aga pool suve on veel ees. Suvi on mõeldud looduse ja ümbruse nautimiseks – olgu see siis metsas mustikal käimine, maamajas grillimine või festivalidel muusika keskel olemine. Ilmselt kõik kokku, ja paljuuuu sotsiaalmeediat muidugi.

Telia kliendid naudivad suve soodsamalt!

hero-partnerpakkumised-2x

 • Telia on olnud kultuurivaldkonna suurtoetaja pikki aastaid ja panustanud nii suurematesse kui ka väiksematesse kultuuri- ja muusikasündmustesse üle Eesti. Lisaks mitmekordsele tunnustusele Kultuuriministeeriumi väljaantava kultuurisõbra tiitli näol pärjati Telia 2015. aastal ka Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade jagamisel muusikasõbralikema ettevõtte tiitliga.
 • Telia kliendid naudivad Eesti kultuuri- ja muusikasündmusi, seetõttu leiavad nad aasta läbi soodustingimusi erinevatel sündmustel.
 • Pakkumised kehtivad kõigile Telia lepingulistele era- ja äriklientidele. Ilusaid elamusi!

Pisikeses Eestis on palju erinevaid festivale, mida läbi sõita ja nautida. Festivalid on hea võimalus avastada põnevaid Eesti linnu ja külasid.

Selles postituses on toimumise järjekorras kirjas peatselt tulevad väga erinevad festivalid üle Eesti. Peale selle on postituse lõpus ka soovitusi, milliste rakendustega oma festivalielamust suurendada, ja ideid sellest, millised vidinad on kasulikud abilised, muutmaks festivalielamus, suvi ja reisimine mõnusamaks.

Saaremaa ooperipäevad

 • 22.–31. juuli

Saaremaa ooperipäevadel kuuled nii Eesti kui ka välismaist ooperit terelt nädala jooksul. Enamus meist ei jõua ilmselt tihti ooperisse ega Saaremaale, seega miks mitte teha midagi põnevat ja võtta teekond ette.

Praamijärjekorda saab lühendada pileteid internetist ette ära ostes (teatud kellaaegadel pole see võimalik), seega kaval on võtta taskust enne reisi telefon välja ja veeta mõni minut piletit broneerides.

Avatud talude päev

 • 24. juuli

Pühapäeval, 24. juulil on üle Eesti teinud oma uksed-aknad lahti paljud Eesti talud. Näeb nii taluloomi kui ka -linde, tänapäeva tehnikat ja maitsta saab ehtsat talutoitu ning kuulda ja proovida, kuidas põllumajandus ikkagi käib.

Viljandi Pärimusmuusika festival

 • 28.–31. juuli

Viljandi folk! See on Eesti muusikafestivalide süda. 28.–31. juulil rahvast ülevoolav väike Viljandi on täis muusikat iga nurga peal.

Viljandi folgil toimub nii kohviku-, tänava- kui ka tavakontserte – kokku ligi 100 kontserti nelja päeva jooksul. Kohapeal astuvad üles nii Eesti kui ka välismaa folkmuusika tipud.

PÖFFi armastusfilmide festival TartUFF

 • 1.–6. august

Legendaarse Pimedate Ööde Filmifestivali alla kuuluvad ka mõned pisemad festivalid, suve lõpus linastab Tartu armastusfilme.

Weekend Festival Baltic

 • 4.–6. august

Kui Pärnu rand on suviti üpris rahvast täis, siis Weekendi ajal on terve linn peomeeleolus. Pärnu rannas toimuv elektroonilise muusika festival on Eestimaa suurim selletaoline festival – kohal on maailmakuulsad elektroonilise muusika viljelejad ja ka kohalikud staarid.

instsikurmu

Intsikurmu muusikafestival

 • 5.–6. august

Intsikurmut on nimetatud ka Eesti oma Positivuseks. Positivuse mastaabini pole see festival veel päris jõudnud (ja see on minu meelest isegi pigem hea). Intsikurmul astuvad üles nii tuntud Eesti kui ka välismaa muusikud. Kurmu.com

Augustibluus

 • 5.–6. august

Kui Eesti praegune popmuusika pole sinu jaoks, siis augustibluusil kuuleb hoopis bluusikitarre ja lauluhääli Haapsalu linnusemüüride vahel.

Esinejaid on nii Eestist kui ka välismaalt, kokku antakse kahe päeva jooksul üle 30 kontserdi, seda nii linnuselaval, kohvikutes kui ka tänavatel.

af_2016_sinine_aasta

Arvamusfestival

 • 12.–13. august

Arvamusfestivalil pole muusikat, aga kaks päeva on esinemisi täis. See on koht, kus arutatakse ühiskondlikult olulistel teemadel ja üritatakse mõelda, leida ja pakkuda lahendusi, kuidas saaksime muuta riiki paremaks, tehes seda koostöös.

vunk-logo-300x105Arvamusfestivali VUNK-i innovatsioonialal toimuvad põnevad arutelud tehnoloogia ja ühiskonna seostest, näiteks küsitakse, milline võiks olla rahvusdomeeni .ee tiigrihüpe. Või mis teeb linna targaks? Arutletakse intelligentsete tehnoloogiate mõjust ühiskonnale järgmise 20 aasta jooksul. Vastust otsitakse ja pakutakse paljusid vaevavale teadmatusele, millega ja miks tegelevad idufirmad, oma aja ja tähelepanu saavad ka digitaalne jalajälg ning nutimaailmas kasvavad lapsed.

Digitark festivalielamus ehk digitaalseid soovitusi festivalide nautimiseks

Suvi on kultuuri ja muusika sissehingamise aeg.
Suvi on kultuuri ja muusika sissehingamise aeg.

Kust festivalide kohta infot leida?

Piletilevi app icon

Piletilevi
Baltic Ticket Holdings AS

Android Apple

Lisaks sellele lühikesele nimekirjale on parim abimees ilmselt www.kultuur.info koduleht, kus on peaaegu kõik Eesti sündmused kirjas. Piletite ostmiseks on väga hea Piletilevi äpp.

Telia on ka paljude ürituste suursponsor, seetõttu saavad Telia kliendid üritustel tihti soodustusi ja muid eripakkumisi. Seega – kui oled Telia klient, tutvu partnerpakkumistega varakult enne teele asumist.

Ettevalmistamine ja kohalesaamine – autoga kiirelt ja mugavalt

Autoga festivalidele sõitjatele ja nautijatele on abiks liiklusäpp Waze, mis aitab üritustele jõuda ummikuid vältides. Rakendus ise võtab küll kõvasti akut, seega tuleks telefon sõidu ajal laadimas hoida.

Erinevaid navigeerimisrakendusi testis hiljuti ka Digitarga blogija Erki Oras, kes kirjutas loo sellest, kuidas naviseadmed nutitelefonis aitavad kohale viia ja millised on peamised erinevused rakenduste vahel.

Parkimisäpp Barking tuleb igapäevaselt kasuks Tallinnas parkides, aga näiteks tegelevad nad ka Weekendil mugava parkimise korraldamisega.

Kui sul autot pole või ei taha ise sõita, pakub rakendus WiseMile sõidujagamisteenust, mille abil viiakse kokku tühjad istekohad autos ja inimesed, kes vajavad küüti.

Ühtlasi on see kasulik, kui autos on ruumi ülegi ja tahad kellegagi sõitu jagada.

Et teada saada, kas vajad kaasa päiksekreemi või hoopis vihmakeepi, vaata ilma Ilmateade.ee rakendust iPhone’ile või Androidile.

Festivalimelu meenutamine ja jagamine

Emotsioonide jagamise rakendustega ongi vist nii, et igaühel oma: kes kasutab Snapchati, kes Instagrami, Facebooki või Periscope’i. Üritusel või festivalil kohapeal saad oma emotsiooni talletada ja jagada nii pildistades kui ka filmides.

Sellest, millised rakendused ja lahendused on abiks ilusate piltide tegemisel, loe Digitarga varasemast soovitusi täis artiklist.

Et veenduda piltide säilimises ka siis, kui telefon läheb katki või festivalimöllus kaotsi, võid oma telefoni sünkroniseerida näiteks Dropboxi või ka iCloudiga, aga olemas on ka kodumaine Online.ee pilveteenus!

Kuna kontsertidel ja festivalidel pole enamasti telefonide laadimisvõimalust külje all, võta kaasa akupank, mis aitab telefonil päeva lõpuni vastu pidada. See asjalik ja väiksekaaluline vidin on minu telefoni akut mitu korda tühjaks saamisest päästnud.

Sõltuvalt sihtkohast on mõnikord mõnus kaasa võtta ka USB või Bluetoothiga kaasaskantav kõlar – nii saad mängida muusikat ükskõik kus ja millal – olgu tagaaias grillimise kõrvale, rannas või suure muusikafestivali telklas kontserdivälisel ajal.

ehk Piksel, "sest mulle väga pakub huvi just foto-illustreerimise ja muu sellisega seonduv digitehnoloogia", selgitab ta ise. "Ükskõik, mida sa leida tahad, selleks on kindlasti app olemas!" julgustab Piksel otsima ja leidma: "Oota, kohe googledan seda". "Micro-USB kaableid ei ole kunagi liiga palju!" soovitab ta ja ütleb, et hea telefonikaamera igapäevasteks ootamatuteks pildistamisteks on talle hädavajalik kaaslane. "Adobe Creative Cloud ilusate asjade tegemiseks; Wikipedia maailma tundmaõppimiseks ja ennast lugema unustamiseks," loetleb ta kasulikke diginippe. Piksli digiolevik algas esimeste arvutimängudega DOS-süsteemi ja diskettidega kuue aastaselt ja läks tõsisemaks 2000ndate keskpaigas esimese peegelkaamera ja Photoshopiga. "Tehnoloogia on elu lihtsamaks ja huvitavamaks tegemiseks väga hea, kui tead, mida, kuidas ja mis hetkel kasutada."

Kommentaarid