Jaapani ettevõte Terrada Music on välja töötanud noodilehe e-lugeri Gvido, millega on tuhanded noodilehed alati kaasas ja pole lõputut lappamist lahtiste lehtede vahel.

Gvido on kahel ekraanil laiuv kompaktselt kokkupandav noodilehe e-luger, mis haldab noodilehtede kogu ning millel saab mugavalt lehte pöörata ja märkmeid teha.

Nootide e-lugeriga saab endaga kõik olulised noodid alati kaasas kanda. Foto: Gvido
Nootide e-lugeriga saab kõik olulised noodid alati endaga kaasas kanda. Foto: Gvido

Gvido seadme ekraani diagonaal on 13,3“, sisemälu 8 GB, ühtlasi on võimalik lisada mälukaart.

Seade kaalub 650 grammi, mis on poole vähem kui näiteks MacBook Air.

Laadimine toimib MicroUSB kaabliga ja seade ühildub nutipliiatsiga, et saaks noodilehtedele märkmeid teha. Lehe pööramiseks tuleb viibata puutepaneelil seadme küljel.

Gvidoga saab wifis alla laadida palju tasuta avalikuks kasutamiseks mõeldud noodilehti, ühtlasi võimaldab MicroSD kaardi lisamine seadmesse tohutult palju noote salvestada. E Ink ekraan on akut säästev ning peab vastu tunduvalt kauem kui tavalised nutiseadmed, seejuures on resolutsioon 1200 x 1600 pikslit.

Kahjuks pole veel täiesti automaatset lehepööramist ja videos väljatoodud lehekülje pööramise funktsioon võib jääda isegi natuke aeglaseks. Vaatamata sellele on see siiski väga põnev ja praktiline lahendus muusikutele!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid