Nokia 7 Plus tähistab Nokia uut tulemist keskklassi telefonide seas ja teeb seda väga korralikult. Telefon on mitme omaduse poolest täiesti fantastiline ja mitte milleski kehv.

 

Ma ei saa sinna midagi teha, et Nokiat karbist välja võttes olin skeptiline. Sest ta on tootja, kes jäi nuputelefonidelt nutikatele üle minnes lootusetult progressist maha. Hiljem Microsofti käe all ei läinud Nokial sugugi paremini, mis kokkuvõttes kujundas Nokiast brändi, mida mingi aeg kindlasti ei tasunud osta. Kui just, siis vana kooli nuppudega telefoni.

Olin küll kuulnud, et Nokia uued seeriad on head, kuid polnud ise näinud ja väga ei uskunud. “Täitsa hea” pole tänapäeval piisav, igapäevaselt nii oluline nutitelefon peab olema väga hea. Võttes telefoni taskust välja päeva jooksul keskmiselt sada korda, oleks väga tüütu, kui midagi selle kasutamise juures häiriks. Sada korda päevas, raske leppida.

Olen viimased kuud kasutanud iga päev 4-tollise ekraaniga telefoni. Nokia 7 Plus on kuus tolli. Eks ikka tundub alguses kohmakas käes hoida, aga vastupidine lugu on ekraanil toimetamisega. Kui ekraanil on vaja kuhugi vajutada, siis väikesel telefonil vajutan pidevalt mööda ning olen harjunud juba mitu korda klõpsima, et üks kord pihta saada. Nokiaga seda muret pole. Kõik on suur. Instagrami fotod on 2K IPS-ekraanil palju mõjusamad.

 

 

Gorilla Glass 3 kindlustab, et ekraanile naljalt kriimud ei teki. Telefon tuleb koos läbipaistva kummist ümbrisega, mis ulatub üle telefoni nurkade ja tagakülje, kaitstes selle välimust.

 

Välimus on telefonil väga kena

 

Tugev oranž alumiiniumist kest ja mattmust tagakülg sobivad omavahel kokku nii visuaalselt kui ka kvaliteedilt. Sõbrad, kes mind seda telefoni kasutamas nägid, ütlesid kõik nagu ühest suust, et ta on väga ilus ja tahtsid lähemalt katsuda. Sellist komplimenti Androidi telefonid naljalt ei saa. On need ju enamasti üsna ühetaolised ja katse teha midagi teisiti, näiteks klaasist tagakülg, mida Sony on proovinud, osutus kergesti purunevaks ja käes libedaks. Nokia 7 Plus on ilus ja püsib kindlalt käes, mis eristab teda teistest keskklassi telefonidest.

 

 

183-grammine kaal teeb sellest üsna raske seadme vaatamata suurtele mõõtmetele.

Kui võrdluseks tuua sarnane OnePlusi mudel 5T, siis viimane on 20 grammi kergem ja pisut õhem. Kui enamasti räägitakse keskklassi telefonidest, viidates puudustele, mis neil võrreldes tippudega on, siis Nokial neid väliselt pole, kuid vaatame ka sisse.

 

Kõige rohkem jahmatas ja seejärel võlus mind selle telefoni 3800 mAh aku, mis sõnadesse pandult tähendab, et see peab päeva kindlasti vastu. Tagasihoidlikuma kasutuse puhul kaks kuni kolm päeva. Ja mitte ei pea lihtsalt vastu, vaid teeb seda eriti lebolt. Üle kahetunnise bussireisi ajal Tartusse otsustasin aku vastupidavuse proovile panna, jooksutades kaarti, mängides nõudlikke mänge ning vaadates Youtube’i videoid.

Kui buss püsis piirkiiruse ligidal, siis telefonil vajutasin piltlikult öeldes gaasi põhja.

Tartusse jõudes oli akut järel 82 protsenti. Oleks see olnud kuskil 60 ringis, oleksin juba hakanud mõtlema, et mingi hetk tuleb laadida, sest päev oli alles hommikus. See ongi see muretus, mille väga hea aku annab. Ma ei pannud telefoni ka järgmisel öösel laadima, vaid alles järgmise päeva pärastlõunal, kui järel oli 20–30 protsenti.

 

Telefoni jooksutab igati kiire Snapdragon 660 ja ta on varustatud Android One’i operatsioonisüsteemiga, mida nimetatakse ka puhtaks Androidiks. One’i hinnatakse puhta väljanägemise ja üleliigsete äppide puudumise eest. Lisaks saavad Android One’i kasutajad uuendused esimeste seas. Veel leiab telefonist 4 GB muutmälu ja 64 GB kõvakettaruumi, mida saab SD-kaardiga suurendada kuni 256 GB võrra.

 

Kaamera teeb teravaid ja loomulike värvidega fotosid. Ainult hämaras pildistamise võimekuse üle võiks nuriseda. Võib-olla see ongi see, mida tipptelefonid teevad paremini. Kuid päeval ja valges on piltide kvaliteet imeline. Kellele meeldib pildistamisel ava ja säri ise valida, leiab need võimalused menüüst.

 

Kokkuvõtteks

 

Nuriseda millegi üle polegi. See on Nokia uus tulemine keskmises hinnaklassis.

Muidugi on olemas veel paremaid telefone, kuid ÜHTLASI tõuseb ka hind.

Põhiline on see, et Nokia 7 Plusil pole ühtegi olulist viga, mis teeks sellest kahtlase ostu. Vastupidi, see telefon on ilmselt parim, mille ligi 400 euro eest osta saab. Oma omadustelt paigutub ta pigem keskmiste ja parimate telefonide vahele.

 

PS. Kõrvaklapi pesa on ka alles.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid