Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Nokia, kes müüs oma seadmete tootmise üksuse eelmisel aastal Microsoftile, naaseb mobiiltelefonide turule aastal 2016, kui aegub punkt Microsoftiga sõlmitud lepingus, mis keelab tuntud brändil oma nime alt seadmeid toota.

Nokia N1 Foto: PhoneArena

Nokia ei ole ametlikult küll kinnitanud, mis operatsioonisüsteemi tulevased Nokia-nimelised seadmed jooksutama hakkavad, kuid suure tõenäosusega on selleks siiski Android. Seda oletust toetab ka Nokia loodud tahvel Nokia N1 ja rakendus Z Launcher.

Nokia nime kandvad seadmed peavad hakkama võistlema selliste turugigantidega nagu näiteks Samsung, kellel on tohutud turunduseelarved ja seadmed igas hinnaklassis, samuti tugevalt tõusvate Hiina brändidega nagu Xiaomi, kes erinevaid teid pidi suudab oma seadmete hinnad väga soodsaks teha. Lisaks kõigele muule on Android-seadmete tootjatel ka väga keeruline üksteisest eristuda.

Nokia ei plaani seadmeid siiski ise tootma hakata, vaid piirdub seadmete disainiga.

Tootmine jääb partneritele, kes saavad õiguse kasutada oma seadmete peal Nokia nime. Tõenäoliseks koostööpartneriks saab Foxconn, kellega Nokia N1 tahvelarvuti kallal koostööd tehakse.

Allikas: Nokia Confirms Plan To Return To Phone Market In 2016

 

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid