Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Nokia tuleb jälle! Seekord Androidi operatsioonisüsteemiga ning oodata on uut seadet juba 2016. aasta lõpus.

Jutud käivad, et tulemas on ka Nokia tahvelarvuti. Kokku peaks turule jõudma 3–4 Nokia nutiseadet, mis on praegu arenduses.

Ajal, mil Nokia oli tihedalt seotud Microsoftiga, oli Nokia ainsaks väliseks mobiiliprojektiks Nokia N1 tahvelarvuti disain, mis oli ühtlasi ka ainus Nokia Androidi operatsioonisüsteemil jooksev seade, mis tuli turule 2015. aasta alguses.

Nokia soovib oma head nime taastada mobiiltelefonide turul ning on selleks valmis investeerima ligi 500 miljonit dollarit, et Nokia bränd ülemaailmselt uuesti tuntuks saaks.

Selleks värbas Pekka Rantala, kes on eelnevalt juhtinud Angry Birdsi loojafirmat Rovio ning enne Rovio ettevõttes töötamist on ta Nokias tegutsenud juba 17 aastat.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid