Nokia klassikaline klapitelefon ärkas uuele elule

#IFA mess #nokia #telefon

Soome ettevõte HMD, mille alt klassikaliste Nokia mudelite moderniseeritud versioonid välja tulevad, tõi paar aastat tagasi välja legendaarse Nokia 3310 ning seejärel Nokia 8110 (Matrixist tuntud, rahvasuus “banaan”) uusversiooni. Tänavusel tehnoloogiamessil IFA 2019 anti teada Nokia 2720 klapitelefoni uuest tulemisest.

 

Nagu 3310 ja 8110, nii on ka 2720 osa “Nokia Originals” seeriast, mis ühendab klassikalise Nokia disaini veidi tänapäevasemas võtmes. Klapitelefon ei tule päris samasuguse väljanägemisega nagu kunagi, telefon on muutunud väiksemaks ja kergemaks, nurgad on maha lihvitud. Ekraan on originaalist suurem, “koguni” 2,8 tolli ja lisaks on uusi funktsioone.

 

 

“Uuel” Nokial hakkab jooksma HMD operatsioonisüsteem KaiOS, millel on kasutamiseks valmis Google, Google Maps, WhatsApp, YouTube, Facebook ja Google Assistant. Viimane neist on tähelepanuväärne, sest võimaldab läbi operatsioonisüsteemi dikteerida teksti (trükkimise asemel) ja avada äppe.

Klapiosa toimib nii nagu vanal mudelil. Kõne tuleb sisse, seda, kes helistab, näeb 1,3tolliselt väliselt ekraanilt ning vastu saab võtta telefoni lihtsalt avades. Kõne lõppedes lükka klapp jälle kinni ja korras. HMD lubab lisaks 27 päevast akukestvust (standby’s), mis jätab häbisse isegi parimad nutitelefonid.

Moodsa tarkvaraga telefoni omadused ei piirdu

Moodne on ka võimalus kasutada korraga kahte sim-kaarti (dual-SIM) LTE-toega. Teha saab ka Wi-Fi hot spotti. Tänu nendele omadustele on uus 2720 täitsa mõistlik reisitelefon, mida näiteks välismaal kasutada. Hall ja must on värvid, mille vahel valida ning osta saab seda juba septembri lõpus tõenäoliselt 89 euro eest. HMD pole veel avalikustanud riike, kus telefoni osta saab. Arvestades, et eelmised sama seeria mudelid on Eestisse müügile jõudnud, siis võib seda ka seekord loota.

HMD tutvustas IFA 2019 üritusel veel kahte vähem pilkupüüdvat telefoni. Nokia 800, mis näib mängivat Nokia seadmete vastupidavusele. Ka sellel jookseb KaiOS, kuid lisaks pakub IP68 tasemel tolmu- ja veekindlust ning MIL-STD-810G taset, mis kaitseb niiskuse, otsese päiksevalguse, jõusurve ja temperatuuri eest. HMD sõnutsi elab telefon üle kukkumise kahe meetri kõrguselt betoonile. Korpuse sisse on ehitatud ava, mille abil telefoni kinnitada näiteks nööri või karabiiniga. Üksteisest eemal asuvad kummist nupud teevad kasutamise lihtsaks ka kinnastega. Ühe laadimisega on lubatud 43 tundi ooteaega ja välja tuleb seade oktoobris hinnaga ca 109 eurot.

Lõpetuseks, Nokia 110, uusversioon Nokia 105-st, alla 20-eurosest telefonist, millel on nüüd multimeedia tugi, kirjutab The Verge. Kuni 32GB ulatuses muusikat microSD kaardile laadides, saab seda telefonist lisaks raadiole kuulata. Müügile tuleb juba sel kuul ca 18 euro eest.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid