Nokia 3310 sai tuntuks käepärase disaini, kauakestva aku ning hävitamatu koostekvaliteedi tõttu. Foto: linustechtips.com

27. veebruaril kuni 2. märtsil toimuval tarbijaelektroonika messil MWC teeb kuulduste kohaselt tagasituleku legendi staatusesse tõusnud telefon Nokia 3310.

2000. aastal müügile jõudnud telefon sai tarbijate seas kiiresti hinnatud seadmeks oma pika akukestvuse, käepärase disaini ning “ussimängu” tõttu. Halba ei teinud ka fakt, et telefoni oli sisuliselt võimatu hävitada – maha kukkudes lendas see pelgalt tükkideks, mille sai hõlpsasti kokku panna (saapasäärde kukkunud süda ja külm higi otsaees on nutiajastu sündroom).

Maha kukkudes lendas see pelgalt tükkideks, mille sai hõlpsasti kokku panna.

Tuntud “lekitaja” Evan Blassi sõnul ei ole uuest Nokia 3310-st saanud nutitelefoni, vaid endiselt on tegemist usaldusväärse “nuputelefoniga”. Mõeldud eelkõige nostalgilistele mobiilientusiastidele ja kasutajatele, kes oma iPhone 7 või Samsung S7 kõrvale vajavad töökindlat, purunematut ning lõputult kestva akuga “tööhobust”. Uuendatud Nokia tuleb müügile tõenäoliselt hinnaga 59 €.

Nokia nime alt lansseeritakse üritusel ka kaks Androidi opsüsteemiga nutitelefoni – Nokia 3 ja Nokia 5, mis tehnilistelt näitajatelt siiski teiste tootjate lipulaevadega võistlustulle ei astu.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid