Neti appAasta oli siis 1996, kui Eesti internetimaastikule ilmus esimest korda NETI.ee nimeline otsingumootor.  Alates 1998. aastast on NETI.ee pakkunud täistekst-otsingut Eesti internetilehekülgede seast. Nüüd on NETI otsingumootor saanud rakenduse kuju, mida täna saavad kasutada kõik Android nutiseadmete omanikud. Mida see rakendus endast kujutab ja kuidas seda kasutada?

Asukohapõhine otsing

NETI rakendus, sarnaselt veebiotsinguga, pakub sisuliselt samasugust lihtsat viisi infohulgas liikumiseks ja sealt vajaliku otsimiseks. Lisades sellele asukohapõhise otsingu võimaluse, saame ühe päris võimeka rakenduse, mille abil on võimalik põhimõtteliselt kõik Eesti ettevõtted kaardilt üles leida.

Oletame näiteks, et oled sattunud mõnda enda jaoks vähemtuntud Eesti piirkonda: NETI asukohapõhise otsingu abil on Sul võimalik leida nii ühistranspordi infot, autotöökoda, söögikohti, meelelahutusasutusi, majutust ja veel teisi vajaliku kategooria ettevõtteid või infot. Otsingut saab ka filtreerida, määrates ettevõtte maksimaalse kauguse Sinust, täpsema kategooria valimine või ka ainult kella-ajaliselt avatud ettevõtete kuvamine. Olles sobiva firma välja valinud, juhatatakse Sind Google Maps’i navigatsiooni abil ka õigele aadressile.

Otsing Tulemused

Lisaks asukohapõhisele otsingule on võimalik otsida ka konkreetse asukoha, mida saad valida aadressi või kohanime kasutades, läheduses asuvaid ettevõtteid. Selline lahendus annab suurepärase võimaluse oma ringkäigu parimaks planeerimiseks.

Otsingurakendus igaks juhtumiks

NETI rakendus ei piirdu mitte ainult Sind huvitava ettevõtte asukoha näitamisega – kättesaadavad on ka kõik firma kontaktandmed, mida on võimalik vaid ühe nupulevajutusega ka oma nutiseadme kontaktidesse lisada. Samas võib piirduda ka antud kontakti lisamisega NETI rakenduse lemmikute alla või jagada seda näiteks Facebook’is või Twitter’is.

KaartFiltrid

Vahest ainuke miinus tuleb NETI rakendusele kasutajapoolse hinnangu andmise võimaluse puudumise tõttu. Et aga antud rakendus on endiselt arendustöös ehk IT-terminites beeta-staatuses, võime ehk ühel päeval ka sellise võimaluse lisandumist näha. Igasuguste puuduste korral ootab Neti rakenduse tiim kindlasti ka tagasisidet, mille leiab NETI rakenduse menüüst Tagasiside funktsiooni alt.

Lisaks Android kasutajatele on lähiajal oodata ka NETI rakenduse iOS versiooni.

NETI rakenduse leiad Google Play´st.

NETI mobiilirakenduse võimalused:
• teha otsinguid ettevõtete kataloogist, andmebaasist ja kaardilt;
• otsida lähimat soovitud valdkonna ettevõtet;
• vaadata ettevõtte asukohta kaardilt ja teekonda kasutaja asukohast ettevõtteni;
• võtta ühendust ettevõttega (telefoni ja e-maili teel);
• salvestada ettevõtte andmeid oma nutiseadme kontaktide alla;
• salvestada ettevõtte andmeid „Lemmikute“ alla ning neid sirvida.

NETI rakenduse kasutamiseks on vajalik Android 2.3.3 või uuema versiooni olemasolu.

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid