Alates 30. juunist lõpetab Here Maps töötamise kõikides Windows 10 telefonides.

Here Maps on aastaid olnud Windowsi telefonide oluline müügiargument kui tasuta navigeerimist võimaldav kaardirakendus, kuid alates 29. märtsist kaob rakendus Windowsi poest ning alates 30. juunist lõpetab töötamise kõikides Windows 10 operatsioonisüsteemiga telefonides. Ettevõte on lubanud kriitiliste uuenduste jätkamist Windows 8 seadmetele. Kui oled ostnud Microsofti värske lipulaeva Lumia 950, siis pead arvestama, et juuni lõpust alates tuleb navigeerimiseks leida alternatiivne lahendus.

Ettevõte on lubanud kriitiliste uuenduste jätkamist Windows 8 seadmetele.

Here Mapsi esindaja Pino Bonetti selgitas, et rakenduse arendamine Windows 10 tarbeks katkestatakse, kuna kvaliteetse teenuse pakkumiseks tuleks ümber teha terve rakendus, mida peeti aga mitteotstarbekaks.

Nokia loodud Here Maps võimaldas huvipakkuva kaardi telefoni laadida ning seejärel seda ilma võrguühenduseta kasutada. Kui Microsoft Nokia telefonideäri ära ostis, ei suudetud omandada Here Mapsi õigusi ning eelmise aasta augustis müüs Nokia kaardiäri 3 miljardi dollari eest Audile, BMW-le ja Mercedesele. Here Mapsi kaardirakendus on endiselt saadaval nii Androidi kui ka iOS-i seadmetele.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid