“Ma ei tea, kas see on pelgalt minu või laiemalt osa tänaste 30-aastaste põlvkonna kiiks, et telefonil võiks olla nupud,” räägib oma kasutajakogemusest ajakirjanik ja ema Martha-Beryl Grauberg, kes on nädal aega elanud oma uue nutika sõbraga – nuppudega Android-telefoniga LG Wine Smart.

“Igatahes ei ole ma seni leidnud piisavalt head põhjust neist loobuda ja olen uhkusega truuks jäänud oma paari aasta vanusele Nokia 515-le – väga heale helistamise ja sõnumeerimise telefonile,” selgitab ta oma nutikat teekonda. “Ehkki olen mõnikord pidanud küsijatele andma aru, et mis SEE ometi on ja nii mõnigi (laps) on edutult telefoni ekraani toksima asunud,” muigab ta.

Valikukriteeriumide pikk nimekiri

Mobiiltelefon LG Wine Smart EMT ja Elioni e-poest.
Mobiiltelefon LG Wine Smart EMT ja Elioni e-poest.

“Muidugi olen aeg-ajalt tunnetanud vajadust n-ö targema telefoni järele, mis aitaks mul võõras paigas liikudes trajektooril püsida, mugavalt parkida, lennule registreeruda või läbitud kilomeetrid kiirelt kokku lugeda. Aga vaat ei ole leidnud seda õiget isendit!” hüüatab Grauberg.

“See telefon ühendab nuputelefoni mugavuse ja nutitelefoni tarkuse ning seob need kaks omavahel klapiga.”

“Olen otsinud telefoni, mis näeks välja tagasihoidlik ja kena, samas mitte liiga sarnane kõigi teistega,” ütleb Grauberg. Sobiva ja õige telefoni valimine ei ole kellegi jaoks lihtne ülesanne – nii on ka Grauberg pidanud tegema kompromisse. “Temaga peaks olema võimalik helistada ja sõnumeid saata sama mugavalt kui minu praeguse Nokiaga. Aga ta peaks ka võimaldama kirju lugeda ja saata, mind liikluses juhendama, elu mõnusaid hetki jäädvustama ja soovi korral neid paari liigutusega jagama. Telefon võiks olla töökindel ja vastupidav. Ja selle kõige juures ei tohiks ta maksta liiga palju.”

Klapp kaitseb ekraani, nupud loovad nostalgiahõngulist mugavust

Martha-Beryl Graubergi esimene selfi oma esimese nutitelefoniga.
Martha-Beryl Graubergi esimene selfi oma esimese nutitelefoniga.

LG Wine Smart paistab nendele nõudmistele vastavat, on Grauberg nüüd, pärast nädalast katsetamist  veendunud. “See telefon ühendab nuputelefoni mugavuse ja nutitelefoni tarkuse ning seob need kaks omavahel klapiga,” kinnitab ta.

“Klapiga mul iseenesest küll suurt emotsionaalset sidet pole, aga tuleb tunnistada, et iga kord seda avades käib mõnus nostalgiasurin üle selja. Ja hetk hiljem on väga meeldiv end avastada sootuks nutimaailmast, millest ma üha rohkem puudust olen tundnud.”

Helistamise puhul on mugavam kasutada nuppe, Messengeris suhtlemise puhul puutetundlikku ekraani.

Esmapilgul on LG Wine Smarti numbrinupud Graubergi sõnul üllatavalt suured, nii et ka suuremat sorti sõrmed saavad numbrite valimisega edukalt hakkama. “Avatud klapiga on LG täpselt poole pikem kui minu senine Nokia. Pole kahtlustki, et see pälvib tähelepanu!”

Järeltuleva põlvkonna esindajad on naiselt imestades küsinud, et miks see telefon niimoodi lahti käib ja et kas tõesti on ka NII SUURI telefone olemas. “Nojah, on küll. Ja küllap tuleb varsti juurdegi,” on Grauberg veendunud.

Martha-Beryl Grauberg on puudust tundnud korralikust nuputelefonist, mis võimaldaks nautida ka nutika maailma võlusid – tundub, et LG Wine Smart just seda kaua oodatud sümbioosi pakubki. Foto: Monster
Martha-Beryl Grauberg on puudust tundnud korralikust nuputelefonist, mis võimaldaks nautida ka nutika maailma võlusid – tundub, et LG Wine Smart just seda kaua oodatud sümbioosi pakubki. Foto: Monster

Kahe klaviatuuriga nutifon

“Kahe klaviatuuri olemasolu tekitas alguses minus pisut segadust ja sõrmed üritasid vaheldumisi toksida nuppe ja ekraani,” muigab naine. “Pärast nädalast katsetamist on kujunenud nii, et kord kasutan üht, kord teist. Sõltub sellest, mida ma parasjagu teen.”

Graubergist saab ilmselt peagi tunnustatud loodusfotograaf :)
Graubergist saab ilmselt peagi tunnustatud loodusfotograaf 🙂

Helistamise puhul on tema sõnul mugavam kasutada nuppe, Messengeris suhtlemise puhul puutetundlikku ekraani. “Kõiki nupuklaviatuuri nüansse pole ka veel lahti muukida õnnestunud. Näiteks ei saa ma kuigi mugavalt kasutada kirjavahemärke. Selleks tuleb vahepeal ekraani toksida. Aga see võib olla minu viga,” jätkub õppimise ja avastamise teekond.

Sõnumi saamisel hakkab telefoni pealmisel küljel vilkuma sinine tuluke, mis annab märku, et aeg on klapp avada.

Mis puudutab pildistamist, siis kiired argiklõpsud saab LG Wine Smartiga edukalt tehtud. “Ja enamat mina telefonilt fotoaparaadina ei ootagi. Natuke filtreid peale ja ongi täitsa vaadatav-jagatav pilt valmis,” soovitab Grauberg. Pildistamisel-filmimisel on mugav kasutada spetsiaalset pildistamisnuppu.

“Need vähesed rakendused, mida ma olen pidanud vajalikuks alla laadida – nagu Facebook ja HeiaHeia –, on töötanud tõrgeteta. Sõnumi saamisel hakkab telefoni pealmisel küljel vilkuma sinine tuluke, mis annab märku, et aeg on klapp avada. HeiaHeia loeb kilomeetrid kenasti kokku ka siis, kui klapp on kinni.”

Mälu saab suurendada kuni 128 GB-ni

MicorSD mälukaart EMT ja Elioni e-poest.
MicorSD mälukaart EMT ja Elioni e-poest.

Võimalik, et varsti jääb LG Wine Smartil mälunatukest vajaka, arvab Grauberg. “Sest praegu, kui ma olen klõpsinud 70 pilti, teinud paar videot ja tõmmanud alla neli rakendust, on vaba ruumi ainult 226 MB. Aga erinevalt inimesest on telefoni puhul hea võimalus vajadusel mälu juurde tekitada,” viitab Grauberg võimalusele lisada telefoni kuni 128 GB microSD mälukaart, millega saab seadme mälu laiendada täpselt nii palju kui vaja.

“Et pikk jutt lühidalt kokku võtta – julgen LG Wine Smarti soovitada küll. Kõigile, kes otsivad omanäolist, nutikat ja mõistliku hinnaga telefoni,” julgustab Grauberg. “Sellest võib saada hea kaaslane nii kontorirotile, mobiilsele vanaemale kui ka esimese klassi juntsule. Mina kasutan seda nüüdsest oma esimese telefonina.”

Vaata ka videot – Martha-Beryl Graubergi esimene kokkupuude telefoniga LG Wine Smart:

 

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid