Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Räppar Vince Staples, kes on tuntud oma silmapaistvalt heade videotega on selle seekord teinud tuntud kaardirakenduses Google Maps.

 

 

Vince Staples andis selle kuu alguses välja uue albumi “FM!”, mille loo “FUN!” kogu tegevus toimub Google Mapsis. (Kasutajaliidest on küll disainitud, kuid efekt jääb.) Videos tehakse vaatajale Street View abil ringvaade Californias Ramona Parki piirkonnas, kus Staples üles kasvas.

Muusikavideo algab zoomiga Google Earthi maakerale kuni ilmuvad nähtavale tänavad. Kollane Earthist tuttav mehike tõstab vaataja Californiasse, kus näeme Staples’it hambaharjaga oma ketse puhastamas ning tantsivaid lapsi. Päikselistel tänavatel oleme tunnistajaks röövile ja politsei jõhkrutsemisele.

Videosse on sisse jäetud ka visuaalsed moondavad anomaaliad, mis tekivad, kui Street View kaardil liikuda. Nii on näha jäänud inimesed, kelle keha oleks nagu pooleks lõigatud. Google’i kaamerate liikudes salvestatud inimesed jäävad tihti peale “lainetavatena”.

“FUN!” on näide sellest, kuidas tehnoloogia võib mõjutada loomingut.

Tehniline ja üldse mitte kunsti eesmärgil tehtud kaardirakendus on saanud kunsti inspiratsiooniks ning mõjub värskelt ja ägedalt.

Kaheminutilise video lõpus on puändina kaamera kaugenemine, mis viib meid poisi tuppa, kus selgub, et ta vaatas seda videot oma arvutist ning nüüd keegi hüüab, ilmselt ema, teda teisest toast. Poiss ehmatab, lööb läpaka kaane kinni ja jookseb toast välja.

Video tegevus toimub vaeses mustanahaliste piirkonnas ja poiss, kes videot vaatab on valge. See viitab, et tema jaoks on läbi Street View avanev video ja Vince Staples’i sõnad võimalus saada autentne pilt elust tänavatel, kuhu ta muudmoodi ei satuks, kirjutab The Verge. Video sõnum on näidata, kuidas tänu tehnoloogiale ja muusikale saab tuua erinevaid kultuure üksteisele lähemale.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi