Muusikavideo, mis toimub Google Mapsis

#Google Maps #muusika
2 min lugemine

Räppar Vince Staples, kes on tuntud oma silmapaistvalt heade videotega, on selle seekord teinud tuntud kaardirakenduses Google Maps.

 

 

Vince Staples andis selle kuu alguses välja uue albumi “FM!”, mille loo “FUN!” kogu tegevus toimub Google Mapsis. (Kasutajaliidest on küll disainitud, kuid efekt jääb.) Videos tehakse vaatajale Street View abil ringvaade Californias Ramona Parki piirkonnas, kus Staples üles kasvas.

Muusikavideo algab zoom’iga Google Earthi maakerale, kuni ilmuvad nähtavale tänavad. Kollane Earthist tuttav mehike tõstab vaataja Californiasse, kus näeme Staplesit hambaharjaga oma ketse puhastamas ning tantsivaid lapsi. Päikeselistel tänavatel oleme tunnistajaks röövile ja politsei jõhkrutsemisele.

Videosse on sisse jäetud ka visuaalsed moondavad anomaaliad, mis tekivad, kui Street View kaardil liikuda. Nii on näha jäänud inimesed, kelle keha oleks nagu pooleks lõigatud. Google’i kaamerate liikudes salvestatud inimesed jäävad tihti peale “lainetavatena”.

“FUN!” on näide sellest, kuidas tehnoloogia võib mõjutada loomingut.

Tehniline ja üldse mitte kunsti eesmärgil tehtud kaardirakendus on saanud kunsti inspiratsiooniks ning mõjub värskelt ja ägedalt.

Kaheminutilise video lõpus on puändina kaamera kaugenemine, mis viib meid poisi tuppa, kus selgub, et ta vaatas seda videot oma arvutist ning nüüd keegi hüüab, ilmselt ema, teda teisest toast. Poiss ehmatab, lööb läpaka kaane kinni ja jookseb toast välja.

Video tegevus toimub vaeses mustanahaliste piirkonnas ja poiss, kes videot vaatab, on valge. See viitab, et tema jaoks on läbi Street View avanev video ja Vince Staplesi sõnad võimalus saada autentne pilt elust tänavatel, kuhu ta muudmoodi ei satuks, kirjutab The Verge. Video sõnum on näidata, kuidas tänu tehnoloogiale ja muusikale saab tuua erinevaid kultuure üksteisele lähemale.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.