Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Vähemalt Nokia arvab, et retro on moes. Elik täpsemalt HMD Global, kes disainib ja turustab Nokia nime kandvaid nupu- ja nutitelefone. Nii on jõudnud müügile kunagiste, ikoonilisi nimesid kandvate mudelite uusversioonid.

 

Nokia 8110 4G

 

“Banaan” on tagasi. Ja värvivalik täpselt sama, mis aastal 1996, kui ilmavalgust nägi esmakordselt Nokia 8110. Telefon on saadaval kahes värvitoonis – klassikaline must ja see õige “banaanikollane”.

Kui originaal oli Nokia esimene high-end-telefon, mis oli suunatud puhtalt ärikasutajale, siis 2018. aasta mudel sobib inimesele, kellel on soov vähendada oma nutisõltuvust.

Telefoni põhifunktsioonid on säilinud – kõned, SMS ja pikk ooteaeg. Viimase eest hoolitseb 1500 mAh Li-Ion aku, mis teoorias lubab kuni 600-tunnist ooteaega ning üle 10-tunnist kõneaega. Reaalses kasutamises on need numbrid täiesti ausad, sest nelja päevaga on 100% aku mahust alles lausa 67%.

Ainuke miinus põhifunktsionaalsuses on praegu 4G kõnede mittetoetamine, kuigi pakendil on suurelt kirjas VoLTE ehk siis kõned üle LTE. Ja disaini poolelt on kadunud originaali klapis asunud mikrofon. Uue mudeli klapp on vaid nuppude kaitseks.

Meilirakendus toetab nii IMAP kui POP3 kontode kasutamist ja lubab isegi MS Exchange’i ärikonto sünkroniseerimist. Ja siit tuleneb ärikasutajale järgmine takistus – kui e-post töötab täies funktsionaalsuses – mitu kontot korraga, alamkaustad, meilide automaatne sünk –, siis kahjuks ei saa kasutada Exchange’i kontakte ja kalendrit. Google’i kalender ja kontaktid jõuavad telefoni kenasti.

Nutisõltuvuse vähendamiseks on telefon varustatud ikka füüsiliste nuppudega ning päris tugevalt tuleb näppu treenida, et see harjuks veebisirvikus või Youtube’is neljas suunas reageerivat juhtnuppu juhtima. Asukoha määramisel ja teekonna koostamiseks saab kasutada Google Mapsi, kus on võimalik kasutada teekonna ülevaadet ja liikuda pöörete järgi – nagu näiteks: 1,5 km otse, siis pööra Raidküla teele.

KaiOS rakenduste poes saab telefonis olevale Ussimängule lisa kümmekonna mängu osas, veel on allalaaditav Weatheri ilmateated ning Twitteri rakendus. Seega, ei mingit 24/7 sotsiaalsuhtlust Facebooki ja Instagrami näol!

 

Ostusoovitus

 

Uus Nokia 8110 on suure ekraaniga nuppudega telefon, mida on hea kaasa võtta asendustelefoniks nutitelefoni asemel matkale või kalale. Sobib ka kasutajale, kellel on plaan vähendada oma nutisõltuvust.
Ehk lisandub ka VoLTE mingi tarkvarauuendusega.

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi