Mobiilside areng: privilegeeritute teenusest 25 aastaga taskukohaseks ja igapäevaseks kõigile

#ajalugu #mobiil25 #mobiilside.

Sellest, kuidas mobiilside on 25 aasta jooksul arenenud ja meie eludes igapäevaseks muutunud, pajatavad Digitarga stuudios Telia Eesti raadiovõrgu ja transmissiooni osakonna juhataja Ermo Polma, Telia Eesti arendusspetsialist Heigo-Aulemb Ensling ning Telia Eesti IT-teenuste arendusvaldkonna juht Ando Meentalo.

1991. aasta kevadel avas Eesti-Soome-Rootsi ühisettevõte Eesti Mobiiltelefon ehk EMT Eesti esimese mobiilsidevõrgu. Veerand sajandit hiljem on mobiilitehnoloogia tormiline areng muutnud meie kõigi elu.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid