Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuigi Apple Pay ja Samsung Pay mobiiliga maksmise võimalusi Eesti kasutajad kasutada ei saa, ei ole mobiiliga maksmine ka meie jaoks võõras ning näiteks kinopiletite eest telefoniarvega maksmine on paljude jaoks täiesti tavapärane tegevus. Siinkohal areng siiski ei peatu ning uusi ja mugavaid makselahendusi töötatakse jätkuvalt välja.

Kaardiga maksmine on saanud meie igapäevaelu enesestmõistetavaks osaks ning paljud ei mäletagi enam aega, kui põhiline arveldamine käis sularahas ning kaardiga maksmiseks tuli küsida, kas see on konkreetses kohas võimalik. Tehnoloogia areng on ettevõtted pannud tööle, et maksmise protsess kliendi jaoks veelgi mugavamaks teha ning ideaalses maailmas ei peaks tulevikus enam maksete tegemiseks isegi telefoni taskust välja võtma, rääkimata pangakaardist või sularahast.

Veidi aega tagasi toimunud MWC 2016 näitas meile päris mitmeid uudseid makselahendusi, kus maksevahendina toimisid nutitelefonile ja -kellale lisaks ka sõiduauto ning külmkapp. Visa loodud “ühendatud auto” suudab ise tasuda näiteks parkimise või kütuse eest – nii ei lähe kunagi meelest parkimist lõpetada, mis võib hajameelsemal autojuhil kokkuvõttes kopsaka summa säästa.

Visa loodud isemaksvaid autosid ei olegi ehk mõtet ootama jääda, kuna ka kodumaised ettevõtted on sarnaste mugavate lahendustega välja tulnud. Autlo on rakendus, mis võimaldab autol iseseisvalt parkimist alustada ja lõpetada ilma igasuguse juhipoolse sekkumiseta – parkimise hind lisatakse mugavalt igakuisele mobiiliarvele. Rakenduse toimimiseks on tarvis pisikest SIM-kaardiga seadet, mis käib auto diagnostika pessa (OBD2). Seejärel suudab auto tuvastada ja määrata enda asukoha ja parkimistsooni ning automaatselt parkimist alustada ja lõpetada. Täpsema info teenuse, hindade ning sobivate autode kohta leiad Autlo kodulehelt.

Screen Shot 2016-03-08 at 11.10.00

Visa näeb maksevahendina potentsiaali ka erinevatel kantavatel seadmetel. Ettevõtte esindaja Sam Shraugeri sõnul on maksmise võimekust võimalik integreerida sisuliselt kõigesse, mida saab võrku ühendada ning mida selle kandja võiks tahta maksmiseks kasutada – olgu see siis nutikell või mantel. Tundub, et nii ei mõtle ainult Visa, sest selleaastasel messil tutvustas Samsung külmikut, mille kaudu saab toidukaupa tellida ning selle eest tasuda.

Huvitavaid lahendusi on veelgi ning nii on näiteks Mastercard loonud lahenduse, milles kauba eest tasumiseks tuleb enda isiku tuvastamiseks ja makse kinnitamiseks endast telefoni esikaameraga teha pilt. Millised uudsed lahendused ka päriselt turule tulevad ning kuidas kasutajad need vastu võtavad, seda näitab juba aeg.

Allikas. Cnet

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid