Samsungi järjekordse lipulaeva lähemalt tutvustamisel tahaks tsiteerida kirjanik Karl Ristikivi: “Alguses lõpuni käidud on tee, nüüd vaid kordan.” Võib-olla seepärast, et S7 tundus mulle tagantjärele äravahetamiseni sarnasena oma eelkäija Samsung S6-ga. Tundub, et Samsung kordab nii iseennast kui ka Apple’i turundusstrateegiat, kus uue mudeli turuletoomiseks piisab tihti peaaegu kosmeetilistest muudatustest.

Viimasel ajal lihvivad nii Samsung kui ka Apple oma prillikivisid selliselt, et üleminek eelviimaselt mudelilt viimasele paneb alati pikalt kukalt kratsima. Ometi on aga kümneid miljoneid inimesi, kellele need muutused on piisavaks argumendiks priskest rahasummast loobumiseks.

Millega siis ahvatleb meid Samsung S7?

Välimus

Samsung S7 järgib Samsungi eelmise mudeli S6 disainikeelt ehk lihtsamalt öeldes näeb välja praktiliselt samasugune.

Ehk ainult kaamerakühm telefoni tagaküljelt on praktiliselt kadunud.

S7 ja S7 edge kõrvuti.
S7 ja S7 Edge kõrvuti.

Ning minu mäletamist mööda on SIM-kaardi sisestamisava S7 puhul liikunud telefoni ülemisse serva.

Õnneks oli minu kätte arvustamiseks sattunud tavaline S7, mitte S7 Edge. Ehkki visuaalselt on Edge-versioonid vaieldamatult atraktiivsemad, ületab tavaversioon käsitsusmugavuselt neid vähemalt minu arvates tuntavalt.

Tavaline S7 seevastu püsib käes kenasti ning isegi kõrglihvitud metallpind pole eriti libe. Küll aga armastab see pind koguda sõrmejälgi, mis tähendab, et perfektsionistil peaks igaks juhuks mõni pehme riidelapike alati käepärast olema, et veatult säravat metallkorpust ideaalses seisundis hoida.

Sest särab see korpus tõepoolest nagu paremat sorti kuusekard jõulupuul. Minu käes olnud mudeli värvitooni oli kirjeldatud kui Gold Platinum ehk siis kuldne plaatina ning vähemalt oma hiilguse ja värvi poolest sobiks see ideaalseks aksessuaariks mõne araabia naftašeigi Lamborghini armatuurlauale.

Mööda on sellest raske vaadata, ehkki selline sära võib skandinaavialikult puristlikule maitsemeelele pisut vastukarva olla. Aga maitse üle teatavasti ju ei vaielda, vaid kakeldakse.

Tarkvara

Vanemad inimesed võib-olla veel mäletavad, milline oli Samsungi esimeste S-seeria telefonide tarkvara. Täpsemalt seda massiivset Samsungi enda tarkvara kogust, mida ta ilmsüütule Androidile otsa oli keevitanud. Ning paraku ei õnnestunud sellest ka vabaneda ja nii see siis võttis enda alla mäluruumi, millele oleks märksa arukamat rakendust leidnud.

Viimastes S-seeria telefonides on Samsungi n-ö omatarkvara kogus püsinud meeldivalt madalal, kuigi Samsung püüab kasutajat igal võimalusel oma tarkvarapoodi suunata. Laisemad inimesed võivad sealt leida näiteks erinevaid graafilisi kasutajaliideseid, et oma telefoni enda maitse järgi tuunida.

Samuti on selle poe külastamine vältimatu, kui kasutada Samsungi enda lisaseadmeid nagu Gear-kella või VR-seadet.

Samas on juba telefonil endal tarkvaraliselt nii palju võimalusi, et kõigi nende käsitlemiseks tuleks koostada vähemalt pöidlapaksune manuaal.

Seega jätan tulevastele telefoniomanikele ohtralt avastamisrõõmu ja meeldivaid üllatusi. Küll aga tahaks ära mainida veel ühe üllatuse, mis mind tabas telefoni sätetes sobrades.

Juba vanadest aegadest peale tunnen ebatervet huvi telefonihelinate vastu. Ehkki vähemalt igas moodsas Androidiga telefonis saab tänapäeval panna tirisema oma lemmikloo, siis minu jaoks räägib telefonihelinate valik nii mõndagi telefonitegijate mõttemaailmast.

Üllatus seisnes aga selles, et esimest korda avastasin tirinavalikust õige mitu täiesti viisakat helindit, mida võiks põhimõtteliselt kasvõi kohe kasutusele võtta, ilma oma isiklikke MP3-faile rakendamata.

Väike samm inimkonnale, aga suur samm Samsungile. Igatahes liigutas raudvara tarkvara vägagi nobedalt, nii et nende kahe koostööle küll ühtegi etteheidet pole.

Kaamera

Kuna minu jaoks on telefoni juures olev kaamera ülitähtis, väärib see valdkond ka omaette peatükki.

Samsungi S-seeria telefonikaamerad on juba mõnda aega kuulunud oma klassi täielikku tippu ning erand pole ka S7 kaamera.

samsung-galaxy-s7-edge-product-hero-10Kiire fookustamine, ekstraklassi valgustundlikkus (f/1,7!) peaksid sellest tegema vaat et parima praegu saada oleva telefonikaamera. Pildistamine on tõepoolest nauding ning piltide vaatamine telefoniekraanilt pakub igati meeldiva elamuse.

Taas on Samsung läbi teinud mäekõrguse arengu, kus algusaegade ebaloomulikult värvikirevatest fotodest on saanud normaalse värviskaalaga pildid. Vähemalt 5,1-tollisel telefoniekraanil.

Vaadates pilte aga arvutiekraanilt, mille resolutsioon jääb alla telefoniekraani omale, tunduvad varem vaimustust esile kutsuvad pildid verevaesed ja mittemidagiütlevad. Lisaks sellele on ka siin Samsung korranud (et mitte öelda kopeerinud) Apple’it ning taandanud oma varasema maksimaalse 16 Mpix pildiresolutsiooni õunaliku 12 Mpix peale.

Vaimustust ei tekitanud ka hämaras pildistamine. Vähemalt ei eristunud tulemus kuigivõrd iPhone 6S Plusiga tehtud fotodest. Samuti ei läbinud S7 minu n-ö musta koera testi. Pildistades oma tumedakarvalist koera isegi päikesepaistel, jäi tulemus kuidagi pehmeks, määrdunuks ja mitte eriti nauditavaks.

s7-foto

Telefonikaamera tarkvara pakub põhimõtteliselt kõike sedasama, mida viimase kahe S-seeria mudeli juures, sh ka iOS-i ja Windows Phone’i juures populaarsust võitvaid n-ö Live Photo’sid ehk fotole juurde poogitud lühikesi videoklippe. Ometi ei mõju see formaat Samsungi telefonis samavõrd atraktiivselt kui konkurentide juures.

Hoolimata kogu kriitikast kordan veel kord üle, et pildistamine selle S7-ga on igati nauditav tegevus, nagu ka piltide vaatamine-näitamine telefoni ekraanilt.

Juhul kui soovite aga oma fotosid Facebookis või mujal jagades rohkem laike saada, on soovitav piltidele eelnevalt pisut draamat lisada näiteks kasvõi Snapseedi rakendust kasutades – see on vaieldamatult üks paremaid tasuta saadaolevaid rakendusi fotode töötlemiseks.

Kasutamine

Värskeimat Androidi kasutades tekib paratamatult tunne, et see operatsioonisüsteem hakkab vähehaaval iOS-i lihvitusele järele jõudma. Tõsi, mingi seletamatu tunnetuslik vahe jääb siiski sisse. Ning see on Apple’i suletud maailma puhul ilmselt paratamatu.

Samsung S7 teeb ilmselt kõige paremini kõike seda, mida Androidiga telefon tegema peab.

s7Kõik sujub kenasti, aga mingit n-ö vau-efekti (nagu Kia Sportage seda väidetavalt pakub) ei teki. Kõik on lihtsalt ülimalt normaalne.

Ometi on sellel muidu igati roosilisel telefonil ka mõned okkad. Kuigi Samsung reklaamib uue mudeli juures n-ö always-on (alati sees) ehk alati sisselülitatud ekraani, kus kasutaja võib ekraani aktiviseerimata sellelt näha kellaaega, saabunud sõnumeid jms, siis reaalses elus see siiski nii hästi ei toiminud, st tihti jäi ekraan mustaks ka pärast seda, kui see silmade ette tõsteti. Seega alati sisselülitatud see ekraan siiski pole.

Kuigi Samsungi telefonide sõrmejäljesensorid on paari viimase aastaga teinud mäekõrguse hüppe, on Apple iPhone siin ikkagi täiesti tuntava sammu võrra ees. Kuigi S7 sõrmejäljesensor on vaieldamatult kiirem kui näiteks iPhone 5S-i oma, siis iPhone 6S-iga võrreldes tundub see siiski pigem eelmise põlvkonna oma olevat.

Oma põhifunktsioonidelt aga valitseb Samsung S7 Androidi-maailma telefone samamoodi nagu omal ajal tema eellased S5 ja S6. Tegu on ikkagi riistvaraliselt ühe võimekama Android-telefoniga.

Olen veendunud, et nii rakendusi kasutades kui ka mängides ei pea siin pettuma ka kõige nõudlikum kasutaja.

Kokkuvõtteks

Kui soovid kasutada hetkel kõige võimekamat Android-telefoni, siis ilma igasuguse kahtluseta on Samsung S7 sinu valik. Iseküsimus on aga kindlasti see, kas sul seda reaalselt vaja on.

Vahe Samsung S6 ja S7 vahel on vägagi tunnetuslik, st tavakasutaja ei tee kindlasti suuremat vahet ei kiiruses ega muudes funktsioonides.

Kahanenud kaamerasilm tagaküljel pole kindlasti piisavaks põhjenduseks isegi lotovõitjale. Juhul, kui sinu praegu kasutusel olev Samsungi mudel on aga S5 või sellest allapoole jääv, võid kindlasti mediteerida telefonivahetuse teemal. Seda enam, et erinevalt S6-st on S7-le lisatud taas mälukaardipesa. Akut, tõsi küll, vahetada siiski endiselt ei saa.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid