Uksekell on ilmselt igas majapidamises üks silmatorkamatumaid ja igavamaid asju. Eriti igav oleks sellest arvustust kirjutada. Ring Video Doorbell 2 on aga hoopis teisest puust. Võiks öelda, et tõeline Einstein võrreldes teiste, tavaliste uksekelladega. Kui teater öeldakse algavat puhvetist, siis kaasaegne nutikodu algab nutikast uksekellast ning Ring Video Doorbell 2 on selleks suurepärane sissejuhatus.

 

 

Pakend ja mida sellest leida võib

 

Ring Video Doorbell 2 pakend on soliidne ja toekas, lisaks kellale endale on seal veel palju muud kasulikku. Karbist leiame kaks kinnitusalust kellale, tööriistad (kruvikeeraja, puuritera) kella kinnitamiseks, soliidse tumeda vahetuskatte muidu hõbedaselt särava kella jaoks, USB-kaabli ning muud vajalikku kella installeerimiseks.

Kirsiks koogil on kleeps, mis peaks kurikaelasid teavitama, et see majapidamine on Ring uksekella kaitse all.

Seinale kinnitamiseks on koguni kaks erinevat alust, mis võimaldavad kella kasutaja jaoks sobiva nurga all seinale kinnitada, et vaateväli oleks võimalikult optimaalne. Alused on ka värvitavad, et need seinaga võimalikult harmoonilise terviku moodustaksid. Küll aga ei suutnud ma ära mõistatada, kuidas kell nende aluste külge kinnitatakse. Abi ei leidnud ma ka kaasapandud manuaalist, kuid ilmselt firma kodulehelt leiaks ka selle kohta õpetuse.

Kell ise näeb oma hõbedase alumiiniumkestaga välja igati šikk. Isegi nii šikk, et väga käidavasse kohta ma võib-olla ei riskikski seda seinale panna, liig ahvatlev varganägude jaoks näeb see välja. Mõne ajasügavuses asuva modernse eramu ukse kõrvale oleks see aga just see, mis vaja. Piinlikkust igatahes tundma ei peaks. Paigaldamine ise aga ei pruugi olla lihtsamate killast. Eriti siis kui kvaliteetset lõpptulemust tahetakse. See tähendab, et nikerdamist ja juhtmetega jupsimist on omajagu. Samas võib muidugi kasutada ainult kella sisse paigaldatud akut, kuid kardan, et siis võib selle aku laadimine aja jooksul tüütavaks muutuda. Nii et kui teil perekonnas puudub kuldsete kätega meistrimees, siis soovitaks seda otsida oma lähikonnast või siis palgata mõni meister, kes kella kenasti paika paneks.

 

Kasutamine

 

Põhiline, mida Ring uksekella kasutamise juures vaja läheb on WiFi-ühendus. See tähendab, et see peaks ulatuma ka teie uksetaha. Sest erinevalt tavalisest uksekellast ei täida see oma helinaga mitte teie esikut, vaid püksitaskut või käekotti või kus iganes te oma nutitelefoni hoiate. Seepärast on tarvilik, et lisaks WiFi-le tõmbaksite oma telefoni alla ka vajaliku nutirakenduse.

Rakendus (vähemalt iOS-i oma) on igatahes meeldivalt loogiline ja intuitiivne ning selle kasutamisega saab hakkama igaüks, kes inglise keelt vähemalt algtasemel valdab. Rakendus pakub nutika uksekella sätestamiseks meeldivalt palju paindlikke võimalusi. Milliseid täpselt, jäägu juba avastamisrõõmu ootama.

Kuigi koduse WiFi-võrguga on mul juba mõnda aega paras peavalu, siis leidis Ring selle kenasti üles ning sama sujuv oli ka ühendumine telefoniga. Ning lõbu ja lust võiski alata.

Nagu öeldud on Ring midagi palju enamat, kui uksekell, sest lisaks külalistest teavitamisele on see ka mitmekülgne valveseade ning ka sidepidamisevahend. Seadme liikumisandur teavitab omanikku igast liikumisest kella lähikonnas ning omanik võib seejärel näiteks aktiveerida videokaamera, et näha, kes tema ukse ees kooberdab. Vähe sellest, omanik võib aktiveerida ka kõnerežiimi ning küsida külaliselt, mis tuuled viimase tema lävele tõid. Mõistagi võib ka külaline ise kellanupule vajutada, mispeale annab telefon ka sellest teada ning seejärel saab omanik vaadata, kas ta soovib selle külalisega suhelda või mitte.

Tootjafirma Ring pakub ka võimalust kõiki kella poolt tuvastatud liikumisi salvestada videosse ning laadida need videod otse pilve, kust kurikaelad sellele ligi ei pääse. Paraku on selle puhul tegu aga tasulise kuumaksega teenusega. Kui aga kaotada on palju, siis ei tohiks ka väike kuutasu olla probleemiks.

Kodu kindlustamine on aga vähemalt minu jaoks vaid üks võimalus Ring videokella kasutamiseks. Kui peres on näiteks vanainimene või voodihaige, kelle jaoks nutitelefon üle mõistuse käib, siis sellises olukorras oleks Ring suurepäraseks lahenduseks. Töölkäiva inimesega kontakteerumiseks oleks vaid üks nupp ning tänu audiovisuaalsele kontaktile saaks viimane objektiivselt hinnata kodust olukorda ja sellest lähtuvalt edasi tegutseda ning kodusolijatele juhtnööre jagada.

Ring uksekellaga olete põhimõtteliselt alati kodus, kui teil telefon käepärast on.

OK, mitte just füüsilisel kodus, kuid igatahes võite vabalt suhelda kõigiga, kes teie ukse taha satuvad. Arenenud riikides, kus on väga populaarne erinevate kaupade kulleriga kojutellimine, on väga mugav võimalus anda kullerile võimalikult täpsed juhtnöörid, mida saabunud pakkidega teha, juhul kui peremeest ennast hetkel kodus pole. Arvestades aga tarbimisharjumuste globaalset levikut on ilmselt lähitulevikus oodata ka meile kulleriteenuste kasutamise hüppelist kasvu ning need, kellel on juba Ring videouksekell paigaldatud, on selleks juba eelnevalt valmis.

 

Kokkuvõtteks

 

Kui veel mõned aastad tagasi tundusid nutikodu seadmed kallid ja ebapraktilised, siis tänaseks on need teinud läbi mäekõrguse hüppe ning on muutunud lahutamatuks osaks meie igapäevasest argirutiinist. Kui nutipirnid jms on põhimõtteliselt mugavusvarustus, siis nutikas Ring videouksekell pakub turvatunnet ning võib mingites olukordades osutuda täiesti asendamatuks. Ainus funktsioon, millest ma selle kella puhul puudust tundsin, on potentsiaalne koostöövõimalus mõne nutilukuga, et näiteks samast rakendusest avada ka eemalviibides koduuks ja lasta sisse ootamatult ukse taha sattunud külaline, kuniks pererahvas ise koju jõuab.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."