Teliasse on müüki tulnud uued aktiivsusmonitorid – Shine (79 €) ja Flash (35 €). Need näevad suhteliselt sarnased välja, hinnavahe on aga kahekordne – mis siis on seadmete eripärad ja võimalused?

Lisad

Flashi komplektis:

 • aktiivsusmonitor (patarei seadme sees)
 • randmerihm
 • plastist klamber

Shine’i komplektis:

 • aktiivsusmonitor (patarei karbis kaasas)
 • randmerihm
 • silikoonist klamber
 • tööriist tagakaane eemaldamiseks

Võrdluses olevad seadmed on disaini poolest ümmargused ilma ekraanita ringikujulised monitorid. Misfit Flash on loodud soodsamatest materjalidest nagu polükarbonaat ja sünteetiline plast.

Sulle võib huvi pakkuda ka see Digitarga saateklipp:

Misfit Shine’i puhul on viimistletud välimust anodeeritud alumiiniumi ja silikoonrihmaga. Vaatamata erinevatele materjalidele püsivad mõlemad kellad ilusti käe peal nii tööd tehes, ringi kõndides kui ka jooksmas käies.

Ekraani asemel on Misfit kasutanud LED-tulesid, mis erinevat infot edasi annavad. Shine’i puhul piisab koputustest ning Flashil korralikust vajutusest.

FUNKTSIONAALSUS

Mõõdetavad tegevused on mõlemal seadmel samad. Nad suudavad lugeda samme, mõõta põletatud kaloreid, läbitud vahemaad (mobiiltelefoni kaudu) ja und.

Kelladega toimetamine on tänu ehitusele erinev. Misfit Flashi tuleb vajutada ühe korra, et näha päevase eesmärgi täituvust ja seejärel kellaaega. Trenni alustades tuleb vajutada ja hoida nuppu peal, kuni tuled hakkavad vilkuma.

Misfit Shine näitab pärast kahte koputust kõigepealt kella, millele järgneb päevane eesmärk. Mistahes trenni alustades tuleb teha kolm koputust.

Moekas aktiivsusmonitor Misfit Shine, mida ei pea laadima.
Moekas aktiivsusmonitor Misfit Shine, mida ei pea laadima.

Ajavaatamine võib alguses pisut keerukaks osutuda. Misfit näitab LED-idega kella 12, 3, 6 ja 9, misjärel jääb põlema “tunniseier” ja vilkuma hakkab “minutiseier”. Paarist korrast vaatamisest peaks piisama, et süsteem läbi hammustada.

Mõlemad seadmed sisaldavad unemonitori, mis mõõdab lisaks une pikkusele ka selle kvaliteeti.

Misfit  liikus ajas pisut tagasi, võttes kasutusele aku asemel patareid ehk neid aktiivsusmonitore laadida ei saa. Monitori sees käib CR2032 patarei ehk sama nagu Telia TV-puldil. Pisike patarei annab seadmetele kuni 6 kuud tööaega, mis võrreldes nii mõnegi teise seadmega on mitukümmend korda pikema jõuolekuga. 

Misfit
MISFIT WEARABLES CORPORATION

Android Apple

Mõlemale seadmele on lisatud ka veekindlus, mis Shine’i puhul ulatub kuni 50 meetrini.

Kaasasolevate klambritega on võimalik seadet lisaks randmel hoidmisele kinnitada ka pükste, pluusi või muude riideosade külge. Flashi klamber tundus paremini kinni hoidvat kui Shine’i klamber, kuna Shine kasutab magnetit.

misfit2

Nagu teistegi aktiivsusmonitoridega, kasutavad ka Shine ja Flash mobiilirakendust – Misfit. Äpi kasutamine on võrdlemisi lihtne. Pärast oma eesmärkide seadistamist saad võrrelda päevade või nädalate kaupa oma tegelikku aktiivsust.

screen322x572 (6)Seade näitab ka unemonitori näol ära kerge või raskema une vahekorra kellaaja järgi. Käsitsi kaalu sisestades on võimalik ka kaaluprogressi monitoorida.

Kui ka sõpradel on Misfit kasutusel, saab nendega ebetabelis poodiumi pärast võitlust pidada. Rakenduse puhul jäi silma võimalus muuta miilid kilomeetriteks ja naelad kilodeks, mis mõne teise pakkuja juures näiteks puudub. Misfiti rakendus on allalaaditav tasuta nii iOS-i kui ka Androidi platvormidele.

ÜHILDUVUS

 • Bluetooth 4.1
 • iOS 7 ja uuem
 • Android 4.3 (JellyBean) ja uuem
 • Windows Phone 8.1 ja uuem
ehk Digitark Taunz räägib, et kogu pere hüüab teda Taunziks. "Näen igapäevaselt, kuidas inimesed ei julge uute tehnoloogiatega kaasa minna, sest see kõik on võõras või tundub keeruline. Pürgin selle poole, et kõik, kes soovivad, saaksid uuendustega kaasa minna," pajatab Taunz. "Minagi olin tehnikale võõras, kuni avanes võimalus Eesti Telekomiga liituda ja avastasin, et digitaalne maailm pakub mugavust ja mulle tundub see maailm väga kasulik." Praegu ei suudaks ta ette kujutada elu ilma Google'i otsingumootori või nutikellata, mis talle aegsasti meelde tuleb, kui midagi on vaja teha. "Seega annangi endast parima, et iga inimene saaks ka "inimkeeli" aru, kuidas miski rakendus või teenus tegelikult toimib ja elu lihtsamaks teeb."

Kommentaarid