Mis on taskuruuter? Kas ja millal seda vaja on?

#internet #ruuter

Kui veel 10 aastat tagasi ei kujutanud me oma elu ette mobiiltelefonita, siis tänaseks on sama oluliseks muutunud internetiühendus. Väljaspool traadita interneti alasid on lihtne luua interneti kuumkoht ehk hot-spot nutitelefoni kaudu, kuid see tühjendab üsna kiirelt telefoni akut. Lahenduseks on mugav ja pisike taskuruuter. Mis see on ja kuidas seda kasutatakse?

 

“Üheks võimaluseks kasutada kliendikohtumistel, konverentsidel-seminaridel või tööreisidel hea ühendusega turvalist internetti, on paigaldada sülearvutisse mobiilse interneti 4G SIM-kaart. Mida aga teha, kui arvutil puudub SIM-kaardi pesa? Siis on väga mugav lahendus niinimetatud tasku-wifi seade,” räägib Telia Eesti klienditeekonna arendusjuht Mart Objartel.

Tegemist on väikese 4G ruuteriga, mis jagab lähedal olevatele seadmetele internetti, tekitades personaalse traadita interneti leviala. Objarteli sõnul on tegemist sisuliselt sama funktsionaalsusega, kui telefonist hot-spot luua, aga see ei tarbi telefoni akut ning on telefonist sõltumatu. Kasutades arvuti internetina telefoni hot-spot’i, kipub ühendus katkema, kui telefon näiteks arvutist kaugemal on.

Loe täpsemalt taskuruuteriga internetimahu jagamise võimalustest.

Taskuruuter on välimuselt enamasti nutitelefonist väiksem ja kergem ning sellel on tavalistele ruuteritele omase kaabliühenduse asemel interneti jaoks SIM-kaardi pesa. Mobiilse Äri lisa-SIM-kaardile laienevad kõik Mobiilse Äri kliendi paketi hüved, näiteks saab Mobiilse Äri lisa-SIM-iga 4G internetti kasutada kõikides Põhja- ja Baltimaades kodumaise hinnaga ja muudes Euroopa Liidu riikides vastavalt paketi tingimustele. “See tähendab, et kui sinu sülearvutis või taskuruuteris on Mobiilse Äri lisa-SIM-kaart, on interneti ühenduses olemine Euroopa Liidu riikides väga kiire, mugav ja enamikul juhtudel ei kaasne sellega ka lisatasusid,” nendib Objartel.

Taskuruuter loob privaatse internetiühenduse nii sinu telefoni, tahvel- ja sülearvuti kui ka fotoaparaadi või teleri jaoks. Kõigeks, mida sinu töötaja võib oma töös väljaspool interneti leviala vajada. Ruuteri valikul tasub lisaks disainile ja hinnale vaadata ka aku vastupidamise aega ning seda, mitu seadet taskuruuter võimaldab oma võrku ühendada.

 

Vaata veel: Liikuv kodukontor ehk mida on vaja, et teha tööd asukohast sõltumata

ehk Gerka soovitab kõigile: «Ära näpi tehnikat, mida ei tunne.» Ja julgustab samas kõiki saama digitargemaks, sest tehnikat, mis väärib näppimist ja lausa kasutamist, tuleb iga päev uksest ja aknast juurde. «Pole mõtet jalgratast leiutada, kui on olemas inimesed, kellelt abipalumine on oluliselt kiirem tee sihtmärgini jõuda. Mulle ei meeldi kulutada oma aega katsetuste ja proovimiste peale, ideaalis sooviksin ilmselt kõike lennult osata :-),» arutleb ta digitarkluse tagamaade ja olulisuse üle. «Mida vähem tarkvarauuendusi, seda lihtsam on elu. Kõige enam ärritab, kui telefonis või meiliprogrammis tekivad uuendused iseenesest, sest need leiavad aset tavaliselt kõige kiiremal hetkel ning ma pean oma rutiinist välja tulema ja katsetamistega tegelema hakkama,» itsitab ta. Ajaviiteks soovitab ta lugeda Ljapunovi 1954. aasta raamatut «Võitlus kiiruse eest» (ja soovitab samas väga «punaseid» kohti mõõduka huumoriga võtta). «Kuid see ei tähenda, et ma ise tahaksin füüsikalisi ja keemilisi katseid teha ning juhtmeid ühendada. Restart aitab 99% juhtudest hädast välja,» jagab ta kogemustepõhist julgustust. Oluliseks tehnoloogiaks enda ümber peab ta rüperaali ja internetti, mis on vajalikud nii tema töös kui ka suhtlemises sõprade ja perega. «Muide, ilma nutitelefonita saab täiesti elada – hetkel on mu telefon olnud nädal aega remondis ning harjutan näppu vana nuppudega Nokiaga. See on isegi omamoodi kasulik: bussipeatuses on aega inimesi jälgida, poeskäigud lähevad kiiremini ning juuksuris on mahti ajakirju lugeda. Kõik on hästi, kuid telefoniarve on tõenäoliselt meeletu, sest enamik pisemaid teateid ja jutuajamisi olen harjunud Viberi teel tasuta korda ajama.» Igasugused äpid meeldivad talle üldse väga, sest need on ta enda sõnul just temasuguse veidi kärsitu inimese jaoks tehtud – lihtsalt käsitletavad, kiirelt omandatavad ja elu kergendavad. «Mulle meeldivad veel igasugused toredad elektroonilised ja tehnilised «vidinaid», alates kiivri sidesüsteemist ja sõidukite GPS-seadmetest kuni selleni, et tänapäeval saab otse telekaekraanil netis surfata ning nutitelefoniga netivõrku «ehitada»,» loetleb ta oma nutielu rohkeid ja uhkeid võimalusi.

Kommentaarid