poken4.pngMeil kõigil on kaks elu – nii tavamaailma reaalne kui virtuaalne interneti maailmas. Me suhtleme oma tuttavate ja sõpradega ühe rohkem ja rohkem virtuaalselt – kasutame suhtlemiseks e-posti, MSN-i või Skype’i, külastame nende Facebooki, Orkuti, Twitteri või Rate kontot, jättes sinna oma sõnumeid, tunnustades, kiites või kaasa tundes. Nüüd on olemas ka digitaalne visiitkaart, mis on sillaks virtuaalse ja reaalse elu vahel.

Poken on digitaalne visiitkaart
Poken on väike USB-mälupulka meenutav riistapuu, mis võimaldab vahetada kontaktandmeid kiirelt ja mugavalt ning mis peaasi – digitaalselt. Ei mingit paberilehekese ja pliiatsi otsimist ega mobiili numbri sisestamist, siruta lihtsalt oma Pokeni “käeke” vastu sõbra Pokeni “käekest” ning kõik sinu kontaktandmed jõuavad paari sekundiga sõbra andmebaasi. Ja loomulikult ka vastupidi – sõbrad kontaktid salvestuvad sinu Pokenis.

Noorte- ja äriinimeste Pokenid
Hetkel on tootmises kaks erinevat mudelit – PokenSpark lastele-noortele ning PokenPulse täiskasvanutele-äriinimestele.

poken3.png

Noortele mõeldud mudelil on 18 erinevat värvivaliku ja näoga niinimetatud Pokeni keha, mille sisse peitub USB-liidesega varustatud käsi. Mahutab üks käekene kuni 64 erinevat kontakti – üks sinu enda visiitkaart ja kuni 63 sõbra-tuttava visiiitkaardid.KAS NENDE ARVUTISSE LAADIMISEL SAAB POKENI NÄ TÜHJAKS TEHA JÄLLE?

Ärikasutale mõeldud PokenPulse on olemuselt 2 GB USB-mälupulk, millele on lisatud Pokeni funktsionaalsus 64 erineva inimese kontaktide salvestamiseks.

Kuidas luuakse Pokeni konto?
Esmalt tuleb arvutis avada Pokeni koduleht: www.pokeneesti.ee ning luua seal nelja sammuga oma kasutajakonto.

1. Mõtle välja kasutajanimi, parool ning lisa toimiv meiliaadress ja üks telefoninumber;
2. Järgmisel lehel lisa oma pilt, reaalse foto puudumisel on võimalik kasutada lehel olevaid animeeritud pilte; 
3. Kolmanda sammuga lisa oma sotsiaalvõrgustiku andmed Facebook, Flickr, Friendster, LinkedIn, MSN, MySpace, Skype ja Twitter;
4. Kanna kontaktandmed Pokenile.

poken2.png

Lisa laiem valik andmeid, tee alternatiivsed visiitkaardid
Peale esmaste andmete sünkroniseerimist on võimalik täiendada oma kontaktandmeid sünnipäeva, aadresside, töökoha, täiendavate telefoninumbrite ning veelgi suurema sotsiaalvõrgustiku valiku abil. Kui esmasel lisamisel oli valikus vaid kaheksa enamlevinut võrgustikku, siis oma andmeid redigeerides avastasin selliseid võrke, millest mina veel kuulnudki olnud.

Üks kasutaja saab luua enda kohta kuni viis erinevat visiitkaarti ehk identiteeti – töö, vaba aeg, kool, huviala või miski muu ning määrata vaid ühe kaardi, millel olevad andmed on edastatavad teistele Pokeni kasutajatele.

Soovitus lapsevanematele
poken1.pngKõik andmed, mis sa sisestad enda visiitkaardile, on kättesaadavad teistele Pokeni kasutajatele. Sellel teemal soovitan kindlalt lapsevanemal oma lapsega rääkida ja teda informeerida!

Kui ühes oma eelmises postituses tõi Sander välja aasta kümme parimat veebiteenust, siis Foxnewsi andmetel saab Poken üheks enimlevinuks trendiks aastal 2010.

Ahjaa – pidin peaaegu unustama. Kõik uued kätlemisel saadud kontaktid on Pokeni veebikeskkonnast allalaetavad ning enamlevinud e-posti kontaktidesse lisatavad. Lihtsalt tee valik kontaktidest, vali Vcard ning Open. Ja avanebki uus kontaktikaart – vaata üle ja lihtsalt salvesta oma kontaktide hulka.

Kindlasti võib tekkida õigustatud küsimus, mis saab siis, kui Poken kellegi võõra kätte satub? Õnneks on tootjad selle peale mõelnud. Seadmest andmete välja lugemine toimub ainult Pokeni portaali kaudu. Portaali kasutamiseks on vaja teada nii kasutajatunnust kui parooli. Kui neid ei tea, on leitud Poken teisele kasutajale kasutu vidin.
Head kätlemist!

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid